Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyłączenie MIXa - na co przejść?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 104
  • 0

Wyłączenie MIXa - na co przejść?

Dostałem maila, że od marca zostanie wyłączona usługa MIX i że mogę albo przejść na kartę albo na abonament. Z tego co wyczytałem, to mogę też jeszcze przenieść numer do Flex'a. Skłaniam się właśnie ku Flexowi albo na kartę, ale potrzebuję pomocy w wyborze.

Aktualnie mam jakiegoś MIXa za 29,90, ale w praktyce płacę 19,90. Do tego mam drugi numer we Flexie za 30 zł. Mało dzwonię i piszę (choć to drugie i tak częściej). Zdecydowanie częściej korzystam z internetu. Te 30 GB we Flexie jest jak najbardziej wystarczające.

26 ODPOW. 26

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17828
  • 186

Wyłączenie MIXa - na co przejść?

@konradk_  a w tej wiadomości nie ma trzeciej opcji... że usługa przestanie być świadczona, umowa rozwiązana? Z tego co piszesz rozumiem, że w zasadzie jeden numer Ci wystarczy... Jeżeli chcesz zachować ten MIXowy, to zmigruj do FLEXa, ten drugi wygaś, skoro paczka GB z jednego numeru Ci wystarcza. Gdyby czasem było mało, to na Forum jest cały wątek dotyczący wspierania użytkowników Flexa przez przekazanie im GB - dzielenie się tym co komuś zbywa.

 

Update; to link do tematu o dzieleniu się GB https://nasz.orange.pl/t5/Orange-Flex/Dziel-si%C4%99-GB-ze-znajomymi-w-Orange-Flex/td-p/158634/page/...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22204
  • 182

Wyłączenie MIXa - na co przejść?

@konradk_ 

IIRC przy dwóch numerach we Flex, to za ten drugi możesz zapłacić nawet tylko 15PLN... Jeśli faktycznie nie chcesz się z tym numerem rozstać, ale zupełnie nie chcesz go używać to, po taniości, można zmigrować go do OFNK i nie używać, opłata za nieużywanie numeru została właśnie zniesiona.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 104
  • 0

Wyłączenie MIXa - na co przejść?

Poniżej screen z maila

Clipboard_01-28-2024_03.jpg

Tak, jeden numer mi wystarczy jeżeli będę miał na nim wystarczająco GB (to był powód dla którego wziąłem drugi numer we Flexie).


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17828
  • 186

Wyłączenie MIXa - na co przejść?

Jeśli zdecydujesz się przenieść numer z MIXa do FLEX to powinieneś mieć możliwość skorzystania z promocji: https://flex.orange.pl/przenies-numer - 1 miesiąc za darmo. Możesz też skorzystać z rozwiązania Polecaj i zarabiaj. Na Forum jest temat z kodami użytkowników, których użycie - po spełnieniu warunków, przy zachowaniu właściwej kolejności działań, powinno dać też oszczędność 30 zł - temat z kodami jest tu:

https://nasz.orange.pl/t5/Oferty-polecane-przez/Polecaj-zarabiaj-z-Orange-Flex-kody-spo%C5%82eczno%C...


Poziom 23, Odkrywca Przestworzy
  • 446
  • 3829
  • 19

Wyłączenie MIXa - na co przejść?

Nieźle archiwalna oferta. Z ciekawości  którego roku umowa? W sumie nie jest to dla mnie zaskoczenie, że wycofują takie archiwalne rozwiązania. Bo już nie sprzedają tego od kilku lat. 

 

Ciekawe czy taki sam los spotka Orange Strefę (którego też już jakiś czas nie oferują).


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 342
  • 1744
  • 3

Wyłączenie MIXa - na co przejść?

@konradk_  Wez sobie czystą kartkę i rozważ koszty i dodatkowe usługi czy oferta na karte Free czy Flex a może abonament co jest dla Ciebie najważniejsze i lepsze.Tobie ma być dobrze 🙂


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 104
  • 0

Wyłączenie MIXa - na co przejść?

Umowa bodajże z 2015.

 

No tak właśnie rozważyłem i wyszło mi, że raczej Flex, ale zapytałem, bo nie jestem pewien swoich "rozważań" i chciałem zasięgnąć rady i poznać opinię innych 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18485
  • 52915
  • 716

Wyłączenie MIXa - na co przejść?

@konradk_ FLEX jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które obawiają się niechcianych kosztów. Działają tylko te usługi, za które zapłacisz, nic więcej. Żadne połączenia międzynarodowe, czy SMS-y/MMS-y o podwyższonej opłacie nie pójdą. Transmisja danych również jest dostępna tylko do wysokości aktywnego pakietu. Potem następuje zablokowanie. Główna wada - brak opłaty za plan, numer blokowany po upływie 24 godzin, nie działają nawet połączenia przychodzące, SMS-y, MMS-y. Opłacenie planu i usługi są praktycznie od razu przywracane.

Oferta na kartę daje jednak według mnie więcej swobody. Nie ma blokowania numeru, jak nie mam środków na koncie, natomiast ostatnio można zyskać spore pakiety GB.

Mam FLEX-a i ofertę na kartę, swój główny numer mam w ofercie na kartę, FLEX to dla mnie dodatek, przydatny szczególnie na wypady za granicę, dla dzieci i dziadków.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 104
  • 0

Wyłączenie MIXa - na co przejść?

Do połączeń międzynarodowych i smsów premium można podobno wykupić specjalny pakiet w razie potrzeby, ale mi to jest niepotrzebne. Blokada danych po wykorzystaniu transferu czy całkowita blokada w przypadku braku opłaty też raczej nie powinna być problemem, bo małe szanse, że w ogóle zajdzie.

No nic. Rzucę jeszcze raz okiem na ofertę na kartę i pomyślę.