Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 96
  • 0

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

Generalnie, jak tak pomyślę o całej tej gimnastyce, jaką trzeba będzie wykonać, to się zastanawiam, czy nie lepiej jednak wyłożyć jednorazowo te 350 zł na roczną subskrypcję, żeby zniwelować podwyżkę...

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1651
  • 8172
  • 64

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

@Charlie_SorrowNie wiem jak wygląda zakładanie nowego konta w nju subskrypcja bo przechodziłem z nju abonament. Taka operacja trwa kilka minut. Natomiast przeniesienie mamy do nju abonament możesz wykonać zdalnie. Kurier przywiezie mamie nowy starter i sprawdzi dokument tożsamości. Odczekałbym te trzy miesiące, dołożył drugi (Twój) numer za 9 zł a potem przeniósł oba do subskrypcji.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 96
  • 0

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

@Samotnick, tylko ja nie potrzebuję nowego numeru. Chcę zachować swój obecny. A niestety, by przenieść do subskrypcji nju 2 numery, to oba muszą być zarejestrowane na jedną osobę.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1651
  • 8172
  • 64

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

@Charlie_SorrowJa Ci nie proponuję nowego numeru. Zrozumiałem, że oba numery mają być na mamę, tak? Jej numer u konkurencji jest na nią? To korzystasz z promocji w nju abonament, w tak zwanym międzyczasie przepisujesz swój numer z flexa na mamę i przenosisz go na kartę, po czym dokładasz go (przenosisz) jako drugi do konta mamy w abonamencie nju. Ze względu na promocję dla przenoszonego numeru poczekałbym jak najdłużej w nju abonament a potem przeskoczył do subskrypcji. Staż zostanie zachowany.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 96
  • 0

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

@Samotnick, tak. Ale żebym mógł przekazać swój nr flexowy Mamie, to ona też musi mieć nr we Flex.

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18438
  • 52715
  • 710

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

@Charlie_Sorrow Twoja mama nie musi mieć numeru we FLEX, aby na nią przepisać Twój numer. Musi tylko do przepisania numeru mieć założone konto we FLEX, bez aktywowanego numeru planu. Zostaje też ta sama karta SIM.

Przepisz numer na Twoją mamę, potem przenieś do oferty na kartę,następnie do nju. Karta SIM dalej zostaje ta sama.

 

Numer Twojej mamy od konkurencji przenieś od razu do nju. Tu potrzebna będzie nowa karta SIM, którą bezpłatnie dostarczy kurier. 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 96
  • 0

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

@ketrasaArtur, można założyć konto we Flex bez posiadania aktywnego numeru i opłaconego planu?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18438
  • 52715
  • 710

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

@Charlie_Sorrow można, ja tak mam. Możesz założyć konto i nie aktywować żadnego nowego numeru. W przypadku przepisania numeru na Twoją mamę, konto musi założyć Twoja mama, bo inaczej nie będzie się dało na nią przepisać numeru.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 96
  • 0

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

@ketrasaArtur, OK, to teraz jeszcze tylko takie pytanie, czy po przekazaniu numeru na Mamę będę mógł korzystać z niego na swoim telefonie, do czasu całkowitego przejścia do nju? Bo rozumiem, że po przekazaniu numeru moja karta SIM przestaje być aktywna?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18438
  • 52715
  • 710

Ucieczka z Flex przez Orange na kartę do nju…

@Charlie_Sorrow nie zmieniasz usługi, tylko zmienia się właściciel, więc karta SIM nadal jest aktywna. Plan opłacony, więc dalej korzystasz jak dotychczas. Po zleceniu przeniesienia numeru do Oferty na kartę, stan konta będzie zerowy, więc nie będzie można wykonywać połączeń wychodzących, ale będzie można odbierać połączenia jak i SMS-y. Zakładam, że w ofercie na kartę zostaniesz tylko chwilę, aby jak najszybciej dołączyć do NJU subskrypcja. Opłacasz subskrypcję i dalej w pełni korzystasz ze swojego numeru na dotychczasowej karcie SIM.

 

Jak wykonasz raz, to zobaczysz, jak prosto i sprawnie to przechodzi.