Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

✨🌲Nasza Bombkowa Choinka🌲✨ - Trzecia bombka


Zespół Nasz Orange
  • 1057
  • 8585
  • 53

✨🌲Nasza Bombkowa Choinka🌲✨ - Trzecia bombka

Podejdźcie proszę bliżej do stołu i patrzcie.... Szczęśliwa kobieta

 

IMG_20231219_160623.jpg

 

Tak - dobrze patrzacie, oto pierożki w swej pięknej formie - idealne, cudowne w smaku i absolutnie numero uno jedzonko w całej galaktyce (potwierdzone badaniami naukowymi 😉)

Te niesamowite obiekty mógłbym konsumować każdego dnia, a od święta dodając troszku magii raczyć się nimi wśród bliskich.... ajajaj - jadłbym!

 

Już wytarłem brodę, bo ślinka pociekła... i mam dla Was przepis na w/w fantazję kulinarną według Bartka.

 

Pierożki z kapustą i grzybkami.

 

Zacznijmy od ciasta, potrzebujemy:

- mąka poznańska typ 500 - 700 gram

- 20 gram masełka

- łyżkę oliwy z oliwek

- kopiatą łyżeczkę soli

- 400 ml ciepłej przegotowanej wody

 

Farsz - serce pierożków, potrzebujemy:

- 1 kg kapusty kiszonej

- 100 gram suszonych grzybów

- 100 ml oliwy z oliwek

- 2 spore cebule

- pół łyżeczki pieprzu, pół łyżeczki kolendry, pół łyżeczki lubczyku, 2 liście laurowe i z 5 ziaren ziela angielskiego,

 

Ciasto - jeśli robotem nie dysponujesz to ugniataj aż będzie jednolicie cudowne - tu chyba tyle, trzeba ugniatać i ugniatać Szczęśliwa kobieta

 

 

Teraz czas na serce naszych pierogersów:

Grzybki zalane wodą dzień wcześniej odsączam (wody nie wylewam - nie wolno!)

Kapustę odciskam mocno i kilkunastoma ruchami nożem - szatkuję i do gara, uprzednio w drobną kostkę posiekaną cebulkę na złoty kolor szklę w towarzystwie oliwy po czym dodaję posiekane grzybki i też do gara razem z listkami, zielem angielskim i resztą przypraw - do gara!

Mieszam mieszam i dodaję zachowaną wodę po moczeniu grzybków - do gara!

Całość duszę około godzinkę na małym ogniu i pod przykryciem, po godzince bez pokrywki na nieco mocniejszym ogniu jeszcze 15 minut mieszając by nic się nie przypaliło w garze. Co teraz? farsz gotowy Szczęśliwa kobieta

 

Wyrobione już wcześniej ciasto, siup na stolnice, wałkujemy na cieniutko i przy pomocy szklanki - wykrawamy se kółeczka - farsz do środka, zalepiamy, falbankujemy (jak kto umi) i cyk - pieróg jest.

 

Gotowanie to już tylko ostatnia prosta, osolona woda w dużym garze z dodatkiem łyżki oliwy, siup wrzucamy serie po kilkanaście pierożków (utrzymujemy wodę na granicy wrzenia) i jak wypłyną to lekkie mieszanko w prawą stronę raz, w lewą stronę raz - liczymy do dwustu - wyciągamy i.. no właśnie.... JEMY Szczęśliwa kobieta

 

Ja to czekam na pierogi jak i barszcz z uszkami, gołąbki i rybę. Lubię jeść i lubię o jedzeniu gadać.

 

Mam też do Was gorący apel, prośbę i pytanie.

Co będzie gościć na Waszych stołach?

Możecie się z nami podzielić ulubionymi potrawami i przepisami na nie? w formie dowolnej, zdjęcia, przepis albo ich wykonanie przepisem i zdjęciami usłane.

 

Zapraszamy do wspólnej dyskusji w tym ➡️ wątku.