Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Połączenia Video bez dodatkowych opłat w ofertach bez limitu już od 8.8.2023 r.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 9
  • 0

Połączenia Video już od 8.8.2023r.

u siebie sprawdzilam testowo tą nowinke i działa!!!
połaczenie z samsunga s10 na s20 fe - bardzo szybko zestawia polaczenie

teraz czekam na telekonferencje 🙏


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1445
  • 6262
  • 42

Połączenia Video już od 8.8.2023r.

Jeszcze nie ma połączeń konferencyjnych ale oby dodali bo to spora niedogodność względem komunikatorów w postaci aplikacji. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1445
  • 6262
  • 42

Połączenia Video już od 8.8.2023r.

Sprawdziłem właśnie w boju połączenie ViLTE, czas 6 minut, transfer 180-200kBps więc takie niecałe 2Mbps, ~170MB danych, jakość zadowalająca. Połączenie Orange Flex (WiFi) -> Play (LTE). Dwa telefony to Samsungi A52 5G. 

 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 19
  • 63
  • 0

Połączenia Video już od 8.8.2023r.

Nie chciałem tego mówić, ale na pewno część z Was to przyzna że to całe ViLTE przez wąskie wsparcie ograniczające się w zasadzie markowo tylko do wszystkich Samsungów jest trochę jak Applowskie FaceTime. Niby technologicznie dostępne na każdym Androidzie, a w praktyce bezbłędnie działa tylko w Samsungach. Trochę to słabe. Mam Redmi Note 8 Pro, niby jest na liście wsparcia Orange, mam zainstalowane najnowsze aktualizacje systemu a jak klikam w kamerkę na ekranie kontaktu to wyskakuje mi jakieś Google Meet zamiast łączyć natywnie po ViLTE. Taka to robota pic na wodę fotomontaż.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Połączenia Video już od 8.8.2023r.

@Martino140 , nie wszystkie modele Samsunga działają w ViLTE, bo wczoraj sprawdzałem na liście z bloga moje modele. Z tego, być może, wynika brak możliwości łączenia się, gdy drugie urządzenie nie ma wsparcia.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 9
  • 0

Połączenia Video już od 8.8.2023r.

to by tlumaczylo dlaczego te samsungi zazwyczaj sa drozsze od pozostalych marek 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1445
  • 6262
  • 42

Połączenia Video już od 8.8.2023r.

Parę informacji z komentarzy na blogu Orange a które nie przewinęły się na forum:

- rysunek który wstawiłem wyżej który przedstawia schemat połączenia jest uproszczony, w rzeczywistości nie jest to jedna platforma IMS

- z przyczyn technicznych ViLTE dla ekstra eSIM działa dla połączeń wychodzących, ale nie dla przychodzących. Trwają prace, żeby działało również ViLTE dla połączeń przychodzących.

 

ooffTop: sieć jest gotowa na kody USSD po LTE (poruszałeś ten temat @spiro na forum o ile dobrze pamiętam), wymagana jest aktualizacja oprogramowania w smartfonach.

 

Obstawiam że kolejnym partnerem w ViLTE będzie magenta. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5419
  • 17810
  • 186

Połączenia Video już od 8.8.2023r.


@toleknapisał(-a)

Parę informacji z komentarzy na blogu Orange a które nie przewinęły się na forum:

- rysunek który wstawiłem wyżej który przedstawia schemat połączenia jest uproszczony, w rzeczywistości nie jest to jedna platforma IMS

- z przyczyn technicznych ViLTE dla ekstra eSIM działa dla połączeń wychodzących, ale nie dla przychodzących. Trwają prace, żeby działało również ViLTE dla połączeń przychodzących.

 

ooffTop: sieć jest gotowa na kody USSD po LTE (poruszałeś ten temat @spiro na forum o ile dobrze pamiętam), wymagana jest aktualizacja oprogramowania w smartfonach.

 

Obstawiam że kolejnym partnerem w ViLTE będzie magenta. 


Czy ta wymagana aktualizacja dotyczy całego systemu (android) czy konkretnej aplikacji, np. "telefon"?