Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nowy Funbox 6 dostępny od dzisiaj w Orange


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@agat13 chyba nie, @Bladesss pisze o Inei w poprzednim mieszkaniu.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 44
  • 0

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

Na poprzednim mieszkaniu miałem Ineę na włoknie Inei i z modemem Inei 😛 (wspomniałem o tym tylko dla porównania).

Obecnie mam Orange, ale również na włóknie Inei (Funbox podłączony poprzez ONT)


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

a pamiętasz trasy z usługi w poprzednim mieszkaniu?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 44
  • 0

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

Nie rozumiem?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

Trasy pakietów z Orange w świat ogólnie są gorsze i z większymi opóźnieniami niż od innych dostawców. Stąd większe opóźnienia, które teraz obserwujesz. Nie ma przy tym znaczenia, że masz nowy Funbox 6. O trasach poczytaj w temacie rzece. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 44
  • 0

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

Ale tak jak napisałem wcześniej - porównanie do INEA dałem tylko jako ciekawostkę a główną informacją były 2x gorsze pingi na FB6 względem FB3.0


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

W tej samej lokalizacji? Wklej jakiś tracert do wp.pl np.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange


@Bladesssnapisał(-a)

porównanie do INEA dałem tylko jako ciekawostkę a główną informacją były 2x gorsze pingi na FB6 względem FB3.0


a więc namieszałeś.

A jakie były pingi do samych funboksów, po wifi? Bo chcąc porównywać urządzenia, w określonym kontekście, należy się posługiwać danymi nie wykraczającymi poza ten kontekst. Bo wartości pingów, które podałeś, to były pingi do tych tam google.costam, tak?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 44
  • 0

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

@-brtk-  Lokalizacja obu funboxow taka sama (wymieniłem 3.0 na 6

 

Nic nie namieszałem, wystarczy czytać ze zrozumieniem, szczególnie, że chyba 3x powtórzyłem już, że to tylko jako ciekawostka...(slav przykładowo zrozumiał prawidłowo) nie wiem jaki był ping do samego routera po wifi, ale nie ma to znaczenia bo wyniki po kablu są takie same i były wykonywane do kilku najbliższych serwerów poprzez stronę speedtest.net na komputerze a na telefonie przez ich aplikację.Najczesciej łapie serwer Orange w Poznaniu. 

 

Ten tracoute do wp.pl wygląda tak:

Screenshot_2021-02-10-08-13-06-43_414bc0c0a42eb797f7af1b1af0c1cd81.jpg

 

Lokalizacja obu funboxo


@pirenejnapisał(-a)

@Bladesssnapisał(-a)

porównanie do INEA dałem tylko jako ciekawostkę a główną informacją były 2x gorsze pingi na FB6 względem FB3.0


a więc namieszałeś.

A jakie były pingi do samych funboksów, po wifi? Bo chcąc porównywać urządzenia, w określonym kontekście, należy się posługiwać danymi nie wykraczającymi poza ten kontekst. Bo wartości pingów, które podałeś, to były pingi do tych tam google.costam, tak?



@pirenejnapisał(-a)

@Bladesssnapisał(-a)

porównanie do INEA dałem tylko jako ciekawostkę a główną informacją były 2x gorsze pingi na FB6 względem FB3.0


a więc namieszałeś.

A jakie były pingi do samych funboksów, po wifi? Bo chcąc porównywać urządzenia, w określonym kontekście, należy się posługiwać danymi nie wykraczającymi poza ten kontekst. Bo wartości pingów, które podałeś, to były pingi do tych tam google.costam, tak?


 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Nowy Funbox 6 dostepny od dzisiaj w Orange

Jeszcze bardziej jest namieszane. Jakie "wyniki po kablu" są takie same?