Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wylogowywanie z forum poza zasięgiem wi-fi


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 200
  • 640
  • 1

Wylogowywanie z forum poza zasięgiem wi-fi

Ciekawą rzecz zauważyłem. Jak jestem w zasięgu wifi jestem zalogowany na forum. Poza domem wylogowuje mnie z forum..  😉

 

___________

* Wątek wyodrębniłem z tematu Pogaduchy 3.0 - Wiktor

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18464
  • 52793
  • 713

Pogaduchy 3.0


@Lukimannapisał(-a)

Ciekawą rzecz zauważyłem. Jak jestem w zasięgu wifi jestem zalogowany na forum. Poza domem wylogowuje mnie z forum..  😉


Zmiana dostępu do internetu, powoduje czy jest dostęp do forum jako zalogowany, czy nie. Jak zalogujesz się do forum na internecie mobilnym, to przy następnym połączeniu z internetem mobilnym, nie będzie wylogowania.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8359
  • 64

Pogaduchy 3.0

@ketrasaArtur Z ciekawości sprawdziłem czy tak rzeczywiście jest. Mogę się zalogować poprzez WiFi i po przełączeniu na LTE pozostaję zalogowany. Tak samo jest w drugą stronę. Nawet sprawdziłem czy coś się zmieni jak połączę się poprzez VPN na LTE - też trzyma sesję. iOS i Safari.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

Wylogowywanie z forum poza zasięgiem wi-fi

@Samotnick  potwierdzam. U mnie w obie strony podtrzymuje zalogowanie

Z LTE na wifi i w drugą stronę też...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18464
  • 52793
  • 713

Wylogowywanie z forum poza zasięgiem wi-fi

@Samotnick jeżeli byłeś zalogowany na internecie mobilnym, np. Orange, potem przełączyłeś się na WiFi, zalogowałeś na forum, to przełączanie pomiędzy internetem mobilnym Orange oraz Twoim domowym WiFi będzie trzymało zalogowanie do forum. Teraz skorzystaj np z innego internetu, załóżmy WiFi od sąsiada lub internetu mobilnego od magenta, to na forum nie będziesz zalogowany, nawet jak będzie strona forum będzie widniała jako zalogowany. Wystarczy wtedy zacząć pisać posta lub dać laika, nastąpi przekierowanie do strony forum jako niezalogowany użytkownik.

 

@agat13 tak, będzie podtrzymywało jeśli byłeś zalogowany na obu dostępnych źródłach intenetu. Wystarczy zmienić na jeszcze inny, na którym nie byłeś zalogowany i nie będziesz miał dostępu do swojego konta. Trzeba będzie na nowo się zalogować.

 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8359
  • 64

Pogaduchy 3.0

@ketrasaArtur Nie mogę potwierdzić. Swojego poprzedniego posta napisałem łącząc się przez VPN na LTE (inna adresacja niż Orange). A zalogowałem się przez swoje WiFi. Także tak.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Wylogowywanie z forum poza zasięgiem wi-fi

Próbujecie dociec jak NO autoryzuje dostęp? Tego to już chyba nawet operator forum nie ogarnia. Na pewno nie jest to proste. Jakieś mechanizmy identyfikacji sesji są stosowane, ale w każdej chwili system może zdecydować że jednak trzeba sprawdzić. Pojedyncze przypadki niczego nie dowodzą. Nie sądzę też żeby dało się kogoś z Zespołu namówić na zeznania, wystarczy że pomogą gdy ten system się zbiesi i przestaje wierzyć loginom i hasłom, co też regularnie się zdarza.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8359
  • 64

Wylogowywanie z forum poza zasięgiem wi-fi

@j131 Mi wystarcza, że nie mam takich problemów jakie opisuje @ketrasaArtur Od miesięcy też samoczynnie mnie nie wylogowało, co kiedyś było nagminne. Jedynym dyskomfortem jest wyskakująca prośba o wypełnienie ankiety.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22156
  • 181

Wylogowywanie z forum poza zasięgiem wi-fi


@Samotnicknapisał(-a)

@j131 Mi wystarcza, że nie mam takich problemów jakie opisuje @ketrasaArtur Od miesięcy też samoczynnie mnie nie wylogowało, co kiedyś było nagminne. Jedynym dyskomfortem jest wyskakująca prośba o wypełnienie ankiety.


Też mi nic nie przeszkadza. Jest OK. Ankieta mi nie wyskakuje bo skrypty zablokowane. Tak że luz. Jak mam fantazję żeby się zalogować z nowej, egzotycznej lokalizacji to wpisuję hasło i na razie działa. Zresztą najczęściej w nowej, egzotycznej lokalizacji mam inne rzeczy do roboty niż produkowanie się na NO.