Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak zostać Herosem?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Jak zostać Herosem?

Herosi są wybierani raz na 6 miesięcy (w styczniu i w lipcu) spośród użytkowników Nasz Orange. Nominację otrzymuje 25 najbardziej aktywnych w mijającym półroczu osóbktóre:

  • napisały przynajmniej 100 komentarzy
  • pomogły na forum min. 5 osobom (dodały 5 rozwiązań)
  • przestrzegają Zasad Nasz Orange
  • ambasadorami społeczności

U302148.jpg

Czym jest "aktywność" i jak sprawdzić czy jestem aktywny?

Pokaż szczegóły
Aktywność jest mierzona punktami. "25 najbardziej aktywnych osób" to użytkownicy, którzy w ciągu mijających 6 miesięcy (styczeń-czerwiec lub lipiec-grudzień) zdobyli najwięcej punktów. Punkty są przydzielane za aktywność w Nasz Orange, m.in. za pomaganie innym, komentowanie, a nawet za czytanie dyskusji. Szczegółowe informacje o tym, za co przydzielane są punkty znajdują się tutaj, a jeśli szukasz sposobu na szybkie pomaganie innym i zdobywanie punktów to zajrzyj tu

Gdzie sprawdzić czy jestem jedną z "25 najbardziej aktywnych osób"?

Pokaż szczegóły
Wkrótce udostępnimy specjalny ranking, w którym będzie można sprawdzić swoją pozycję za kilka miesięcy i przekonać się czy już kwalifikujemy się, aby zostać Herosem czy jeszcze musimy na to zapracować.

Czy aby zostać Herosem muszę mieć najwyższy poziom?

Pokaż szczegóły
Nie musisz 🙂 Twój poziom i ranga nie mają znaczenia - wystarczy, że spełnisz pozostałe wymagania, a otrzymasz tytuł Herosa i wszystkie związane z tym przywileje.

Co znaczy "być ambasadorem społeczności"?

Pokaż szczegóły
Bycie Herosem to nie tylko przywilej, ale także obowiązek 🙂 Ambasadorzy społeczności są przyjaźni, serdeczni, wspierają innych i nie powodują konfliktów - ich postawa jest przykładem do naśladowania. Decyzję o tym czy ktoś jest ambasadorem społeczności czy nie - podejmuje Zespół Nasz Orange w oparciu o opinie innych użytkowników.

Kiedy dowiem się, że zostałem Herosem?

Pokaż szczegóły
Nowi Herosi nominowani są dwa razy w roku - w styczniu i w lipcu. Nominacje są publiczne, nominowani są oznaczani w ogłoszeniach i zmieniają się dla nich funkcje Nasz Orange, więc na pewno zauważysz, gdy zostaniesz Herosem 🙂

Jeśli tym razem nie zostałeś Herosem - głowa do góry, za 6 miesięcy będziesz mieć kolejną szansę. Tutaj możesz sprawdzić jakie przywileje są już dostępne dla Twojej rangi.

 

78 ODPOW. 78

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Jak zostać Herosem?

@Artur   zapytam oficjalnie, czy założenia programu przewidują minimalną liczbę osób które będą miały rangę Herosa na dane półrocze?

Skoro w wymaganiach informujecie, że "nominację otrzymuje 25 najbardziej aktywnych użytkowników..." to drugim pytaniem jest,  czy jest ustalona maksymalna liczba Herosów ?

 

Uzupełnię, rozwinę drugie pytanie. Jak rozumiem, nominacja to pierwszy krok... potem następuje ocena spełniania pozostałych warunków, nie tylko "punktowych" np. postawa ambasadora, przestrzeganie zasad, i dopiero po tej ocenie użytkownicy, którzy przejdą ten etap z pozytywną oceną, zostają włączeni do grona Herosów... więc, co do zasady, nie każdy z tej 25 zostanie Herosem. Czy warunkiem progowym jest także "5 rozwiązań" w każdym półroczu?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

Jak zostać Herosem?

Nie ma minimalnej liczby Herosów, zostają nimi tylko Ci, którzy zasłużyli 🙂 Same warunki mogą być w przyszłości modyfikowane, jeśli np. okaże się, że będzie więcej niż 25 osób bardzo aktywnych i pomocnych na forum. W tej chwili tylko liczba punktów (miejsce w rankingu) ma warunek 6 miesięcy. Pozostałe warunki, np. liczba rozwiązań są zliczane z całego stażu na forum 🙂

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Jak zostać Herosem?

@Artur Czyli na forum NO może być więcej niż 25 Herosów? Emotikon: Mrugający Styczeń tuż tuż, są już wstępne nominacje osób, które maja szansę na Herosa?  Emotikon: Mrugający


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

Jak zostać Herosem?

@ketrasaArtur  to pytanie powinieneś skierować do @Aśka_M  😉 

Co do nominacji, zdaje się, że w styczniu powinny być.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Jak zostać Herosem?

@ketrasaArtur  masz na 100 % na Herosa ja się nie kwalifikuje  🙄


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Jak zostać Herosem?

@Misiek62 dzięki, zaraz odszukam odpowiedni temat Emotikon: Mrugający

 

@Citi2017 poczekajmy na informacje. Uważam, że również masz szansę na Herosa. Wszystko niedługo będzie wyjaśnione Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Pracuję w Orange
  • 470
  • 916
  • 53

Jak zostać Herosem?

@ketrasaArtur @Citi2017  według mnie to spełniacie wszystkie wymagania. Także czekać tylko na oficjalną nominacje 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Jak zostać Herosem?

@RaDo_sny  nie jestem idealny mam jedno lub dwa upomnienia 🙄 a Asia ci nie poda takich informacji


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Jak zostać Herosem?

@Citi2017 nikt nie jest ideałem. Ja również. Ważne, aby wyciągnąć odpowiednie/rozsądne wnioski i dalej do przodu Emotikon: Mrugający

Przecież Heros to ambasador społeczności, osoba na jego nominacje powinna wiedzieć co można a czego nie. Wiec to dla zespołu NO dodatkowy strażnik pilnujący spokoju na NO, któremu również mogą zdarzyć się wpadki Emotikon: Mrugający