Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

ROZWIĄZANE

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2100
  • 11821
  • 54

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

Bez powiadomienia będzie trochę trudniej to kontrolować, ja raz na tydzień sprawdzam w aplikacji, na koncie mam zawsze zapas kasy na odnowienie usług 😎


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18628
  • 53346
  • 721

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

@Samotnick udało się. Otrzymuję SMS-y z powiadomieniami na urządzenie, które nie obsługuje SMS-ów, tylko transmisję danych. Kartę SIM włożyłem do tabletu. Ze sklepu Google Play zainstalowałem aplikację Wiadomości:

Screenshot_2023-07-18-21-14-24-395_com.android.vending.jpg

Tak wyglądają powiadomienia w aplikacji na urządzeniu bez obsługi SMS:

16897080201835004699499917825890.jpg

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1760
  • 8568
  • 65

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

@ketrasaArtur Dzięki, że sprawdziłeś, ale na iPadzie to nie zadziała. Życzę sobie aby kiedyś aplikacja MO wyświetlała te SMSy informacyjne jako powiadomienia.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18628
  • 53346
  • 721

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

@Samotnick na Androidzie jest możliwość sprawdzenia najszybciej. Z IOS-em będzie trudniej, ale może uda się znaleźć iPada i przeprowadzić testy.

 

edit:

Może trzeba zainstalować aplikację do obsługi SMS-ów na iPadzie. Skoro udało się uruchomić na Androidzie, to na IOS też powinno się udać.

Tak przeglądałem, może wystarczy zainstalować iMassage. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1760
  • 8568
  • 65

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

@ketrasaArtur iPad obsługuje sprzętowo tylko dane komórkowe. Nie obsługuje rozmów ani wiadomości więc żadna aplikacja nie doda tej funkcjonalności. Oczywiście można dzwonić i wysyłać eski jak się ma tablet i telefon zalogowany do tego samego konta Apple (rozmowy tylko w ramach WiFi, wiadomości również poza WiFi).


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2036
  • 6309
  • 69

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1760
  • 8568
  • 65

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

@spiro Bardzo Ci dziękuję za wskazanie pomysłu. Zagłosowałem. Dodało by to tej aplikacji sensu istnienia. Mając nadzieję, że kiedyś wszystkie wiadomości od operatora dla wszystkich zarejestrowanych na swoim koncie numerów będą się pojawiać w aplikacji, oznaczam Twoją odpowiedź jako autora pomysłu. I czekamy.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2036
  • 6309
  • 69

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

@Samotnick z powiadomieniami push w aplikacji MO jest trochę dziwnie. Aplikacja wysyła powiadomienia o promocjach (o czym było wyżej), ale również o wystawieniu faktury za abonament. I to jest całkiem w porządku. Natomiast jeśli w aplikacji masz kilka numerów abo na kilka peseli, to niestety z powiadomienia nie dowiesz się któego numeru/konta ono dotyczy - trzeba sprawdzać po kolei w aplikacji. W jednej z sesji AMA dotyczącej aplikacji MO było to poruszone i twórcy w tamtym czasie nie przewidywali zmian w tym temacie.

Wspomniany pomysł mojego autorstwa, który ma już ponad 2 lata, jeszcze przemyślę i uzupełnię o kilka pod-pomysłów, może to zachęci developerów do uczynienia apki bardziej user-friendly 🙂


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1760
  • 8568
  • 65

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

@spiro Różne scenariusze: Ja mam problem z tabletem, który mam w ręku. Ktoś może mieć router LTE (na działce na przykład) bez możliwości zdalnego dostępu do jego interfejsu - też nie odczyta wiadomości. Jeszcze jeden temat z forum - telefony bez obsługi SMS przez WiFi w miejscach o słabym zasięgu. W każdym z tych przypadków powiadomienie push rozwiązałoby problem.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5536
  • 22428
  • 185

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

W dodatku przy słabym zasięgu SMSy nawet jeśli dojdą, mogą być mylące...

https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/Problem-z-SMS/td-p/362163