Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

ROZWIĄZANE

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1712
  • 8381
  • 64

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

Włożyłem kartę w ofercie FnK do tabletu który nie obsługuje rozmów ani SMS. Czy istnieje jakiś sposób aby odczytywać wiadomości od operatora o końcu ważności, doładowaniach czy próbie przyznania pakietu skoro przekierowania wiadomości jako takiego wykonać nie można? Macie jakieś pomysły? Naiwnie myślałem, że skoro aplikacja MO obsługuje powiadomienia to dzięki niej uzyskam przesyłane informacje ale to chyba w ten sposób nie zadziała.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2032
  • 6296
  • 69
22 ODPOW. 22

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18471
  • 52838
  • 714

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

@Samotnick spotkałem się w tablecie Nokia, że jest możliwość odbierania wiadomości przez Bluetooth, ale karta SIM musi być w smartfonie. Nie sprawdzałem jeszcze takiego rozwiązania, ale ze względu na Twój temat, przeprowadzę kilka testów.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2837
  • 7130
  • 186

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

Aktywowałeś webową wersję MO? Tam jest więcej info, np. w zakładce Moje Sprawy.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1712
  • 8381
  • 64

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

Mam dostęp @Katani1 Niestety nie widzę tam możliwości odczytu tych wiadomości. Jako numer do autoryzacji SMS mam ustawiony swój główny telefon ale też nie widzę opcji aby coś innego niż autoryzacja mogło na ten numer trafić.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2837
  • 7130
  • 186

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

Ale wchodząc na webową MO klikając ten nr z tableta masz wszystkie info o pakietach, terminach, możliwości przedłużenia itp.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1712
  • 8381
  • 64

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

@Katani1 Tak jest, mam. Tylko chciałem uniknąć konieczności sprawdzania i pamiętania tych informacji. To w sumie w obecnych czasach nie powinno być takie trudne do zaimplementowania. Czy to w aplikacji czy po prostu jako kopia wiadomości na numer służący do zarządzania kontem.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2837
  • 7130
  • 186

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

Nowszy tablet?

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1712
  • 8381
  • 64

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

iPad to jest. Ale problem mógłby również wystąpić w parze z routerem. Chyba nie każdy odbiera SMSy? Przy okazji zapytam do czego w takim razie służą powiadomienia w aplikacji MO. Bo nigdy nic mi z niej nie „wyskoczyło”.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

W aplikacji powiadomienia idą na telefon, jak masz wszystkie zgody na marketing aktywne, ja nie mam i nic mi nie przychodzi.

Tak w temacie, na ten tablet da się chyba Mój Orange zainstalować, wtedy @Samotnick masz dostęp do konta i wszystkiego.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1712
  • 8381
  • 64

Urządzenie bez obsługi SMS a wiadomości informacyjne

@IreneuszCD To tak jak ja masz wszystko poblokowane. Tylko jak wcześniej pisałem nie chce mi się tam ciągle zaglądać. A te SMSy są trochę oldschoolową ale fajną opcją przypominania i informowania. Post wrzuciłem bo ostatnio dostałem wiadomość o nieudanej próbie przyznania pakietu 25GB. Karta była wtedy jeszcze w telefonie. Było to rano więc doładowaniem za 5 zł a po południu dostałem i wiadomość o przyznaniu i rzeczone gigabajty. A teraz mi to umknie.