Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

Cześć, jeżeli mam router, a w nim kartę Orange free z jakimś internetem do którego jest podłączone kilka urządzeń typu komputery, telefony to czy jeżeli podłącze tam jakieś Smart urządzenia (żarówki, wtyczki) z chin sterowane zdalnie, to czy używanie ich jest zgodne z regulaminem? Muszę wtedy mieć Orange IoT/kartę telemetryczną czy mogę normalnie korzystać? Wydaje mi się, że te urządzenia raz na jakiś czas wysyłają jakieś dane na chińskie serwery żeby sprawdzić aktualizacje itp. Na pewno używają tylko TCP i UDP

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1608
  • 5525
  • 60

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

Na AMA dotyczącej oferty na kartę było wyjaśnione, że jak korzysta się z routera do połączenia z urządzeniem telemetrycznym to może to być OFNK.

Tylko urządzenie które ma samo w sobie kartę SIM i bezpośrednio łączy się z BTSem wymaga karty z taryfą Lot.

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13050
  • 53560
  • 622

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

@Pozdrawiamm  jeżeli używasz i takich, i takich urządzeń na jednej usłudze, to wolno Ci to robić...bo inaczej dla urządzeń "innych" musiałbyś mieć drugą usługę i drugie urządzenie. 

Tak jak w Neostradzie. Masz na jednym routerze wydzielone tylko sieci dla IoT, a usługa jedna 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1608
  • 5525
  • 60

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

Na AMA dotyczącej oferty na kartę było wyjaśnione, że jak korzysta się z routera do połączenia z urządzeniem telemetrycznym to może to być OFNK.

Tylko urządzenie które ma samo w sobie kartę SIM i bezpośrednio łączy się z BTSem wymaga karty z taryfą Lot.

 

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

Czyli z tego co rozumiem jeżeli chciałbym mieć router do urządzeń IoT to wystarczy do niego podłączyć kilka telefonów coś na nich odpalić, i wtedy to będzie zgodne z regulaminem?

 

Szkoda, takie moduły są tańsze niż routery...

 

Dziękuję wam za pomoc. Da się oznaczyć dwa rozwiązania? Oba posty mi pomogły

 

__________

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13050
  • 53560
  • 622

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

@Pozdrawiamm  odznacz @andrzej1441 ...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32331
  • 36270
  • 1366

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

A podasz producenta sprzętu? Bo Xiaomi to nie ma problemu, bo mając region Polska - serwery masz we Francji (nawet w grupie Orange). W u innych producentów bywa różnie, niektóre są blokowane. Najlepiej poszukać info na forach tematycznych lub sprawdzać w praniu.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

Ciężko w ogóle stwierdzić... Głównie to aubess i jakieś inne bez producenta w systemie Tuya/Smart life


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

Chciałbym to sprawdzić w praktyce, więc pytanie: czy oprócz ewentualnego zablokowania karty jest też jakaś kara którą trzeba zapłacić?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13050
  • 53560
  • 622

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

@Pozdrawiamm  ja nie słyszałem o żadnej karze 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 44
  • 0

Orange free a urządzenia "telemetryczne(?)"

Okej, dzięki, gdzieś słyszałem o 5000zł ale to chyba dawno było. Jeżeli ktoś wie że jednak jest taka opłata to proszę o informację, żebym uniknął kosztów 🙃