Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nie dochodzą do mnie połącznie z telefonów stacjonarnych


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 30
  • 0

Nie dochodzą do mnie połącznie z telefonów stacjonarnych

Dzień dobry

Mój problem ciągnie się jak się okazało od dłuższego czasu. Byłem w ofercie Flex teraz jestem w ofercie na kartę. Dostawałem informację, że nie można do mnie dodzwonić się gdyż "jestem poza zasięgiem...". Jak się okazało nie można się do mnie dodzwonić z telefonów stacjonarnych.

Przez ostatnie kilka miesięcy próbowałem dowiedzieć się co jest tego przyczyną. Składałem nawet reklamację trzy razy z podanym numerem i godziną połączenia. Dostawałem z obsługi Flex info: "nic z nr XXXXXXXXX nie dotarło do naszej sieci. Sugerujemy kontakt właściciela nr XXXXXXXXX ze swoim operatorem." Super... Posiadam trzy numery we Flex i tylko na jeden nie można się dodzwonić? Mam zebrać te kilka numerów rozsianych po Polsce i prosić właścicieli czemu akurat na ten jeden nie można się dodzwonić ? Wymieniłem kartę sim na nową, telefon na nowy, żonglowałem telefonami, reset ustawień, reset czarnej listy. Skutek - tam gdzie jest ten jeden numer nie można się do mnie dodzwonić. Prosiłem aby zadzwonić do mnie ze stacjonarnego - niestety ani pomoc telefoniczna ani salony (orange nie posiadają takowych). Najszybciej mogłem zmienić Flex na Orange na kartę niestety bez rezultatu - ta sama sieć. Z przykrością zmieniam na tym jednym numerze operatora (w nadziei, że rozwiążę problem), ale czy po powrocie nie będzie tej samej sytuacji?  Może ktoś miał taki problem, rozwiązał go i podzieli się z innymi. Pozdrawiam.

8 ODPOW. 8

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2098
  • 11810
  • 54

Nie dochodzą do mnie połącznie z telefonów stacjonarnych

@RafałZ jedyne rozwiązanie, to przenieś numer do innej sieci i potem powrócić do Orange, bo coś z usługami nie tak po przeniesieniu numeru z FLEX do prepaid Orange, pewnie jeszcze nie dopracowane te przenoszenie numeru, według mnie korzystniej i bez problemów, to przenieś numer do innej sieci i dopiero prepaid Orange.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 30
  • 0

Nie dochodzą do mnie połącznie z telefonów stacjonarnych

Tak właśnie robię. Szkoda tylko, że potraktowano mnie jak natręta a nie osobę która ma problem.

I co jeśli tam w nieznanym (czyli u innego operatora) mi się spodoba? 😀


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13205
  • 54219
  • 637

Nie dochodzą do mnie połącznie z telefonów stacjonarnych

@RafałZ Miałem taki przypadek przy telefonie stacjonarnym. Dowiedziałem się wtedy drążąc temat, że operatorzy wymieniają się danymi numerów przenoszonych pomiędzy sieciami. Jeśli od innego operatora nie przychodzą do Ciebie połączenia, to znaczy, ze ów nie dostał/nie wprowadził zmiany do własnego systemu. Każdy operator ma własne oznaczenie i u każdego musi być dany numer "oflagowany" tym właśnie znacznikiem, aby połączenia wychodzące wpadały na odpowiedni prefix odpowiedniego OP używającego właśnie Twojego numeru. Skoro jesteś we FLEX informacja o tym po prostu nie dotarła do wszystkich innych operatorów i mają ten numer jako nieoznaczony (lub oznaczony po staremu) i dlatego połączenie nie są realizowane, bo wychodzą "w powietrze".

Co zrobić? Zgłosić do FLEX-a na czacie. Możesz też w apce FLEX w wykazie kart SIM wejść w tą "uszkodzoną" kartę i kliknąć "zablokuj kartę", a po jakimś czasie "odblokuj kartę". To taki myk informatyków (restart). Może pomoże 😉 Na pewno jednak polecam zgłoszenie na czacie


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 30
  • 0

Nie dochodzą do mnie połącznie z telefonów stacjonarnych

Zgłaszałem kilka razy we Flex na czacie - za każdym razem odpowiedź, że nie odnotowali połączenia z tego numeru. Nie odnotowali bo się przecież nie połączył 🙄

 Nie wiesz ile takich rozmów nie doszło. 

Najgorsze jak nie dochodzą połączenia np. lekarza, serwisu rowerowego czy też teściowej 😂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13205
  • 54219
  • 637

Nie dochodzą do mnie połącznie z telefonów stacjonarnych

@RafałZ Spróbuj wedle rady w poprzednim moim poście. To włącz/wyłącz

P.S. Musisz lubić teściową, skoro się troszczysz o to, aby miała kontakt 24h/dobę 😉


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2036
  • 6308
  • 69

Nie dochodzą do mnie połącznie z telefonów stacjonarnych

@RafałZ namawiam aby rozważyć kontakt z uke. Opisz dokładnie i ze szczegółami co kiedy nie działa, dołącz odpowiedzi z boku i myślę że sprawa naprawi się raz-dwa. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 30
  • 0

Nie dochodzą do mnie połącznie z telefonów stacjonarnych

To pewnie dobry pomysł. Złożyłem już wniosek o zmianę operatora. Czekam na nową kartę mając nadzieję, że będzie wszystko ok.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 30
  • 0

Nie dochodzą do mnie połącznie z telefonów stacjonarnych

Podsumowując całą tą sprawę:

Mam teraz numer w innej sieci. Bez problemu można się do mnie dodzwonić i nie musiałem to tego dzwonić po innych obcych operatorach. Łooo da się.

Po sprawdzeniu "speedtestem"  jestem zadowolony - takich szybkości w Orange nie miałem.

Pozdrawiam i życzę jak najmniej kłopotów.