Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jak samodzielnie naprawić VoLTE (i WiFi-Calling)


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1710
  • 8375
  • 64

Jak samodzielnie naprawić VoLTE (i WiFi-Calling)

Nowy starter (wersja online) od momentu aktywacji (czyli od początku) nie obsługuje usług jak w temacie. Obsługa techniczna od dwóch tygodni nie potrafi naprawić problemu. Każdy kontakt przez czat to oferta zakupu usług od Orange. Na razie mam dość. Telefon obsługuje VoLTE i VoWiFi na innych kartach OFnK. Próba połączenia skutkuje zrzuceniem do 3G. Czy samodzielna wymiana karty może pomóc i czy mogę do tego użyć startera Flex?

15 ODPOW. 15

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13050
  • 53565
  • 622

Jak samodzielnie naprawić VoLTE (i WiFi-Calling)

@Samotnick  żeby doprecyzować. Telefon z dystrybucji Orange czy z rynku. Na innych telefonach jak zachowuje się ta karta?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 130
  • 461
  • 2

Jak samodzielnie naprawić VoLTE (i WiFi-Calling)

Jeżeli to nowy starter to raczej obsługuje domyślnie VoLTE  i VoWIFI. Po prostu dla twojego telefonu nie zostały włączane te usługi.  Jedyne co możesz zrobić to aktualizować oprogramowanie telefonu i aplikację "Usługi Operatora".


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1710
  • 8375
  • 64

Jak samodzielnie naprawić VoLTE (i WiFi-Calling)

Wyraźnie napisałem, że telefon (iPhone, więc nie wchodzi w grę kwestia dystrybucji) obsługuje VoLTE i VoWiFi na innych, dokładnie trzech posiadanych przez mnie kartach (numerach) SIM w ofercie OFnK. Problem jest tylko z ostatnią zakupioną. Gdy włączałem VoWiFi, po akceptacji regulaminu, nie doszło do aktywacji WiFi-Calling. Dopiero wieczorem zorientowałem się, że nie działa też VoLTE (bez tego nie zadziała VoWiFi). Coś się zacięło przy aktywacji ale operator nie potrafi tego naprawić. Na zgłoszenie przyszła lakoniczna odpowiedź, że zresetowali usługi. Co z tego skoro nadal nie działa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13050
  • 53565
  • 622

Jak samodzielnie naprawić VoLTE (i WiFi-Calling)

@Samotnick  czyli karta SIM...zaproponuje wymianę, tylko czy aby coś na koncie się nie zablokowało?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1710
  • 8375
  • 64

Jak samodzielnie naprawić VoLTE (i WiFi-Calling)

@agat13 Pytanie czy mogę użyć startera Flex, który akurat mam pod ręką. Nie mam chęci, z powodu indolencji obsługi technicznej, kupować kolejnego startera OFnK.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13050
  • 53565
  • 622

Jak samodzielnie naprawić VoLTE (i WiFi-Calling)

@Samotnick  myślę, że tak..karta to karta 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18467
  • 52835
  • 714

Jak samodzielnie naprawić VoLTE (i WiFi-Calling)

@Samotnick dzwoniłeś na infolinię lub pisałeś na czacie, aby sprawdzili, czy usługi na numerze są aktywne? Czasami konsultant włącza, bo nie na wszystkich numerach jest domyślnie aktywowane VoLTE i/lub WiFi Calling. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1710
  • 8375
  • 64

Jak samodzielnie naprawić VoLTE (i WiFi-Calling)

@ketrasaArtur Pisałem na czacie, poszło zgłoszenie techniczne. Od początku miałem informację zwrotną, że usługi są włączone.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Jak samodzielnie naprawić VoLTE (i WiFi-Calling)

@Samotnick masz iPhone to Apple wsparcie pofatygować, ja obstawiam że wina drzemie tam, nr telefonu im podaj i niech się tym zajmują 😎