Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Bład po wysłaniu SMS na Konto ważne rok

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Bład po wysłaniu SMS na Konto ważne rok

 

Witam, mam pytanie. Posiadam ten sam numer w orange od 14 lat. Jutro konczy mi sie waznosc konta, mam tam wciaz ponad 50 zl. Chcialam wlaczyc usluge konto wazne na rok, wyslalam smsa na 8002 o tresci Start I wyswietla mi sie to jako blad. Usluge juz aktywowalam ponad rok temu, wiec nie wiem czemu tym razem nie dziala. Mam orange pop. Ktos moze pomoc? 

________________
* W temacie doprecyzowano tytuł – moderator Kinga

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Bład po wysłaniu SMS na Konto ważne rok

@Rozi informacje jak wysyłanie wiadomości zostało zablokowane i jak odblokować:

 

Standardowo wysyłanie wiadomości: SMS pod numer 8002 o treści START

Screenshot_2020-01-14-08-31-09.png

Jeśli klikniesz anuluj, a do tego jeszcze zaznaczysz "Pamiętaj mój wybór" to dostaniesz komunikat o będzie wysłania SMS-a:

Screenshot_2020-01-14-08-31-27.png

 

Aby odblokować odszukać w menadżerze aplikacji: apkikację do wiadomości, u mnie to jest aplikacja WIADOMOŚCI.

 

Wejdź w Ustawienia>Aplikacje>w prawym górnym rogu klikasz trzy kropeczki i wybierasz>Dostęp specjalny>Korzystanie z usług SMS Premium>Usługa wiadomości zmień na zawsze zezwalaj.

U mnie to tak wygląda:

Screenshot_2020-01-14-08-41-06.png

 

Następnie wyszukaj pozycji:

Screenshot_2020-01-14-08-41-31.png

Na wysokości pozycji "PYTAJ" po prawej stronie masz strzałkę do dołu. Kliknij na nią i rozwinie się menu:

Screenshot_2020-01-14-08-41-34.png

Wybierz PYTAJ. Możesz wybrać inną pozycję, np: "Zawsze zezwalaj", ale w tedy nie dostaniesz ostrzeżenia, jak będziesz chciał wysłać SMS-a wysokopłatnego, np do konkursu. W przypadku zaznaczenia: "Nigdy nie zezwalaj" dostaniesz błąd wysłania SMS-a. Najlepiej zaznaczyć: "Pytaj" i w momencie wysłania SMS-a jak wyskoczy powiadomienie, należy kliknąć WYŚLIJ, w tedy SMS np: na numer 8002 pójdzie i konto ważne rok zostanie aktywowane.

 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Konto wazne rok

@Rozi na jakim telefonie chcesz aktywować konto ważne rok?

Jeżeli przez SMS nie chce zadziałąć, to zadzwoni na infolinię BOK: 510 100 100 lub napisz na czacie:

https://www.orange.pl/view/kontakt

i poproś o aktywację konto ważne rok. Konsultant uruchomi tą usługę.

 

Tutaj:

https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/Mam-problem-z-przed%C5%82u%C5%BCeniem-%C5%9Brodk%C3%B3w-w-ko...

był poruszany również temat z przedłużenia konta, ale okazało się, że telefon miał blokadę na wysyłanie SMS-ów pod numer 8002. Może u Ciebie również to występuje, dlatego pytanie z jakiego telefonu chcesz wysłać SMS-a.


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Konto wazne rok

@Rozi 

Spróbuj wpisać

START   i wyślij na 8002 ( ja zawsze treść SMS-a wpisuję dużymi literami, i jest ok )

 

 

 

Ale jest jeden kruczek @Rozi  w tym wszystkim bo jeśli aktywowałeś usługę " zawsze bez limitu ", to owa usługa wyklucza RWK

 

@Rozi- sorki ale dopiero teraz zauważyłam, żeś Ty kobietą jest ( dopiero po treści Twojego posta doszłam do tego ) Emotikon: Mrugający


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Konto wazne rok

@wscieklaewka można i małymi. Czytałaś temat linka, który podałem w poprzednim poście. Sytuacja bardzo podobna i podejrzewam, że @Rozi ma zablokowany numer 8002 w swoim telefonie, dlatego próbując wysłać SMS-a dostaje w odpowiedzi błąd. Można to odblokować i wszystko wróci do normy, albo skontaktować się z infolinią Orange i tam zlecić konsultantowi uruchomienie RWK Emotikon: Mrugający


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 549
  • 2492
  • 31

Konto wazne rok

@Rozi, Usługę Konto ważne rok można również aktywować na Mój Orange. Próbowałaś aktywować Usługę po zalogowaniu się na swój numer? Jeżeli również masz problem z aktywacją Usługi na MO to pozostaje kontakt z BOK. 

 

EDIT: @Rozi, czy możesz normalnie dzwonić i wysyłać SMSy, czy może masz zablokowane połączenia wychodzące? 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Konto wazne rok

Mam Samsung core plus sm g350, nie za nowy, choc juz smartfon.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Konto wazne rok

@Rozi czy czytałeś temat:

https://nasz.orange.pl/t5/Na-kart%C4%99/Mam-problem-z-przed%C5%82u%C5%BCeniem-%C5%9Brodk%C3%B3w-w-ko...

 

Tam właśnie jest mowa o takiej samej sytuacji jak Twoja.

Podejrzewam, że nawet nieświadomie zablokowałeś sobie na telefonie numer: 8002, dlatego wyświetla się Tobie błąd wysłania SMS-a.

 

Czy jak dzwoniłeś na infolinię w w sprawie przedłożenia ważności konta?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Bład po wysłaniu SMS na Konto ważne rok

@Rozi informacje jak wysyłanie wiadomości zostało zablokowane i jak odblokować:

 

Standardowo wysyłanie wiadomości: SMS pod numer 8002 o treści START

Screenshot_2020-01-14-08-31-09.png

Jeśli klikniesz anuluj, a do tego jeszcze zaznaczysz "Pamiętaj mój wybór" to dostaniesz komunikat o będzie wysłania SMS-a:

Screenshot_2020-01-14-08-31-27.png

 

Aby odblokować odszukać w menadżerze aplikacji: apkikację do wiadomości, u mnie to jest aplikacja WIADOMOŚCI.

 

Wejdź w Ustawienia>Aplikacje>w prawym górnym rogu klikasz trzy kropeczki i wybierasz>Dostęp specjalny>Korzystanie z usług SMS Premium>Usługa wiadomości zmień na zawsze zezwalaj.

U mnie to tak wygląda:

Screenshot_2020-01-14-08-41-06.png

 

Następnie wyszukaj pozycji:

Screenshot_2020-01-14-08-41-31.png

Na wysokości pozycji "PYTAJ" po prawej stronie masz strzałkę do dołu. Kliknij na nią i rozwinie się menu:

Screenshot_2020-01-14-08-41-34.png

Wybierz PYTAJ. Możesz wybrać inną pozycję, np: "Zawsze zezwalaj", ale w tedy nie dostaniesz ostrzeżenia, jak będziesz chciał wysłać SMS-a wysokopłatnego, np do konkursu. W przypadku zaznaczenia: "Nigdy nie zezwalaj" dostaniesz błąd wysłania SMS-a. Najlepiej zaznaczyć: "Pytaj" i w momencie wysłania SMS-a jak wyskoczy powiadomienie, należy kliknąć WYŚLIJ, w tedy SMS np: na numer 8002 pójdzie i konto ważne rok zostanie aktywowane.

 

 

 


Poziom 24, Entuzjasta Przestworzy
  • 2437
  • 6233
  • 23

Konto wazne rok

@Rozi 

To znowu ja 🙂 Witaj dziś

Czy masz możliwość przełożenia karty do innego telefonu ( z Orange oczywiście ) i spróbować aktywacji  Sprawdź  też *124*#  jaką masz taryfę na chwilę obecną.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 3
  • 10
  • 0

Konto wazne rok

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi! Wychodzi na to, ze mialam zablokowany opcje sms premium!