Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zalogowanie się na własny router z innego miasta


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 26
  • 0

Zalogowanie się na własny router z innego miasta

Witam.

Mam ustawioną kamerę na zewnątrz domu nakierowaną na parking przed domem. Mogę się zalogować z zewnątrz, ale to wolne łącze i słaba jakość.

1. Czy gdybym kupił Orange 2 Gbit/600 czyli z funbox 6 to czy mógłbym w Funbox 6 ustawić DMZ na IP routera i logować się z innego miasta do routera ?

2. Czy gdybym w routerze przekierował porty z kamery to biorąc pod uwagę DMZ na routerze mógłbym mieć podgląd z kamery będąc w innym mieście ?

 

________________
* Przeniesiono z działu Internet domowy – moderator Michał

9 ODPOW. 9

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53650
  • 625

Zalogowanie się na własny router z innego miasta

@trew22  a jak zamierzasz połączyć kamerę z FB?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18485
  • 52915
  • 716

Zalogowanie się na własny router z innego miasta

@trew22 często kamery mają własną aplikację, aby się na nie zalogować. Wystarczy wtedy dostęp do internetu od dowolnego dostawcy.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22201
  • 182

Zalogowanie się na własny router z innego miasta


@trew22napisał(-a)

Witam.

Mam ustawioną kamerę na zewnątrz domu nakierowaną na parking przed domem. Mogę się zalogować z zewnątrz, ale to wolne łącze i słaba jakość.

 

Jakie to łącze? Jak skonfigurowane? Co jest ciasnym gardłem: łącze z internetem, czy lokalne połączenie kamery z siecią?

 

1. Czy gdybym kupił Orange 2 Gbit/600 czyli z funbox 6 to czy mógłbym w Funbox 6 ustawić DMZ na IP routera i logować się z innego miasta do routera ?

 

Czemu myślisz o ofercie 2000/600Mbps? Pojedynczy strumień wideo w jakości 4k zabiera około 25Mbps... Żeby zalogować się na stronę konfiguracyjną funboxa 6 wystarczy w rzeczonym FB6 włączyć dostęp zdalny. Nic nie trzeba mieszać z DMZ. BTW: zdalny dostęp do rutera praktycznie nigdy nie jest potrzebny - otwarcie go jest wyłącznie proszeniem się o kłopoty.

 

2. Czy gdybym w routerze przekierował porty z kamery to biorąc pod uwagę DMZ na routerze mógłbym mieć podgląd z kamery będąc w innym mieście ?

 

Pewnie tak, ale sposób obsługi DMZ przez FB6 nie jest nigdzie opisany, więc na dobrą sprawę nie wiadomo. Wszystko zależy od tego, jak ta kamera jest kontrolowana z sieci: w której adresacji (IPv4 czy IPv6), czy bezpośrednio, czy przez chmurę, jeśli bezpośrednio i w IPv4 to na których portach nasłuchują i w którym protokole. Teoretycznie w każdym razie to jest możliwe. Czy poradzisz sobie z konfiguracją? Być może. Ale może być też i tak, że nie będzie działało i nic na to nie poradzisz.


 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Zalogowanie się na własny router z innego miasta

Podaj model kamery. Kamery mają najczęściej swoją chmurę (Producenta) i przez nią się łączysz wtedy nie trzeba mieć nawet publicznego ip . Można też odpowiedni port przekierować i jak masz publiczny ip to wtedy łączysz się przez ten ip. Nw jaką masz kamerę ale ja mam bodajże 8Mp i wystarcza mu mniej niż 50Mb uploadu więc 600Mb będzie raczej na wyrost. I nie musisz DMZ ustawiać wystarczy przekierować port odpowiedni. Po za tym coś tu mieszasz. Masz do funboxa podpiety kolejny router i jego chcesz mieć na zewnątrz czy kamere wkoncu. Bo DMZ nie ustawisz na ip funboxa. Jak chcesz wystawić panel administracyjny funboxa to masz tam inna zakladkę. A kamerę łącz najlepiej po kablu na wifi będą za duże straty ze stabilnością i wgl

 

Edit:Kolega wyżej mnie ubiegł właśnie o tym pisałem


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2083
  • 11725
  • 52

Zalogowanie się na własny router z innego miasta

@trew22 skorzystaj z oprogramowania producenta kamery, pewnie w chmurze zapisuje, chyba że to jakiś chiński klon bez oprogramowania, to będzie kiepsko 😎

Inna opcja to modem LTE i karta SIM Orange z usługą LoT ( internet rzeczy) 😎


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 26
  • 0

Zalogowanie się na własny router z innego miasta

To jest kamera z którą trzeba się połączyć znając jej IP. Nie ma tu żadnej chmury ani automatycznego streamingu. Router z oprogramowaniem Tomato ma zakładkę IP powiązaną z DDNS czyli nawet jak adres IP sieci orange się zmieni to ja będę o tym wiedział.

Macie rację że nie potrzebny tak wysoki upload, ale pewnie zamówię usługę z Funbox 6.

Ja jeszcze nie mam łącza orange i nie wiem jak wygląda Funbox 6 dlatego zadałem pytanie.

Czyli to by wyglądało w ten sposób:

Funbox 6 z otwartym DMZ na adres IP routera -> Router z przekierowanym portem (forwarding) np. 5000 na kamerę IP -> kamera połączona przez WiFi do mojego własnego routera z otwartym portem 5000

 

Krótko mówiąc: czy mogę się dostać do IP kamery która jest podłączona do mojego własnego routera a ten mój router do Funbox 6 z włączonym DMZ.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22201
  • 182

Zalogowanie się na własny router z innego miasta


@trew22napisał(-a)
...

Krótko mówiąc: czy mogę się dostać do IP kamery która jest podłączona do mojego własnego routera a ten mój router do Funbox 6 z włączonym DMZ.


Powinno się dać, ale to teoria. Przydzielasz kamerze stały prywatny IP w FB6, wystawiasz kamerę do DMZ w FB6 i każdy w internecie może podziwiać to, co pod tym adresem jest dostępne. FB6 ma jakieś tam wsparcie dla dDNS.

PS. Po co ci ten dodatkowy ruter pomiędzy FB6 a kamerą?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13072
  • 53650
  • 625

Zalogowanie się na własny router z innego miasta

@trew22  teoretycznie tak..powinno się dać to zrobić. Jesdi co doradze,, to zamów zewnętrznego ONT i postaw własny router. To lepsze rozwiązanie niż boksowanie się z ustawieniami Funboxa. Przy zamówieniu usługi KONiECZNIE zamów zanim zainstalują modem. Mniej się nameczysz...


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Zalogowanie się na własny router z innego miasta

A jak chcesz jakieś konkretne rozwiązanie co i jak zrobić to postaraj się napisać model tej kamery to bo bez tego możemy tylko gdybać a nic konkretnego nikt ci nie doradzi. Bo może się okazać, że zbyt kombinujesz a rozwiązanie jest proste.