Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

ZTE MC801A i licznik transferu, zlicza znacznie więcej niż operator.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 232
  • 954
  • 4

ZTE MC801A i licznik transferu, zlicza znacznie więcej niż operator.

Witam wszystkich,

mam pytanie dotyczące routera jak w temacie.

Uruchomiłem na nim kontrolę wykorzystania transferu. Problem w tym, że router zlicza zużycie jakby 10 razy większe niż pokazuje operator.

po tygodniu wg operatora w aplikacji pokazuje mi około 25GB. Licznik routera pokazuje ponad 250GB.

Czy ten typ tak ma, czy da się coś z tym zrobić?

 

 

___________________

*Doprecyzowano nazwę tematu - moderator Wojciech.

18 ODPOW. 18

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18567
  • 53171
  • 720

ZTE MC801A i licznik transferu, zlicza znacznie więcej niż operator.

@Ianus72 proponuję sprawdzić jednostki. Może to nie chodzi o GB, tylko o Gbit. Stąd może wynikać różnica. 1 Bajt = 8 bitów, czyli w zaokrągleniu 250 GB / 8 daje 31,25 Gbit.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 232
  • 954
  • 4

ZTE MC801A i transfer

zte.jpg

Raczej nie są to gigabity... Jednostki do wyboru TB, GB, MB (wielkie B). Zresztą jeszcze nie spotkałem się do tej pory z podawaniem zużycia w bitach.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18567
  • 53171
  • 720

ZTE MC801A i transfer

@Ianus72 ja też nie, ale nie zaszkodzi sprawdzić. Na forum pojawiały się tematy z przeliczaniem jednostek, ale dotyczyły głównie prędkości.

Zauważyłem, że Orange rozliczanie transmisji danych wykonuje z opóźnieniem, nawet tygodniowym. Żeby mieć w miarę dokładne zużycie transferu, proponuję przerwać sesję, czyli na chwilę wyłączyć router i włączyć ponownie. Za kilka godzin powinno być prawidłowe podliczenie transmisji danych.

Druga sprawa, to pytanie, czy router nie nalicza ruchu, który się odbywa przez niego samego? Może to jest całkowity transfer od początku działania routera.

Po odnowieniu sesji i sprawdzeniu naliczenia transmisji danych w Orange, będzie można dokładniej się zorientować w rozliczeniu. Lepiej jak Orange za mało nalicza, niż za dużo. Szybciej by się skończył limit GB.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 232
  • 954
  • 4

ZTE MC801A i transfer

Nie jest to raczej kwestia opóźnienia w naliczaniu przez Orange bo bym musiał mieć już 3 dni temu przekroczony limit. Zresztą to co pokazuje operator odpowiada mojemu wcześniejszemu zużyciu a zwyczajów nie zmieniłem.

Licznik rutera szedł od zera od 6 lutego (raptem siódmy dzień). Może faktycznie zlicza ruch wewnętrzny ale też nie mam aż takich przesyłów. 250GB w tydzień to jednak mało nie jest.

Na razie dzielę wskazania routera przez 10 i nic więcej z tym chyba nie zrobię... 🙂

 

Ciekawi mnie tylko czy to akurat mój egzemplarz takie cuda pokazuje czy może jest to taki standardowy błąd w tym modelu?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18567
  • 53171
  • 720

ZTE MC801A i licznik transferu, zlicza znacznie więcej niż operator.

@Ianus72 były na forum już tematy, gdzie wskazania ilości GB różniły się między tym co na routerze, a tym co podawał operator. Osobiście korzystam z routerów mobilnych, ale nigdy nie sprawdzałem jaką wielkość transmisji danych mam miesięcznie. Resetu nie robiłem, więc mi pokazuje stan od początku, jak tylko router został uruchomiony. Obecnie mam 10,8 TB, to chyba tak przez rok naleciało 😁


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 232
  • 954
  • 4

ZTE MC801A i licznik transferu, zlicza znacznie więcej niż operator.

To, że są różnice wskazań to normalna sprawa. Najczęściej to jest jednak trochę więcej u operatora niż wg rutera co wynika ze sposobu rozliczania. To raczej coś innego niż ten przypadek ZTE.

 

BTW. Stan aktualny - operator 29,5GB - router 347GB. To już nawet nie jest x10.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 118
  • 406
  • 4

ZTE MC801A i licznik transferu, zlicza znacznie więcej niż operator.

Może licznik uwzględnia transfer w sieci wewnętrznej?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2087
  • 11761
  • 53

ZTE MC801A i licznik transferu, zlicza znacznie więcej niż operator.


@Ianus72napisał(-a)

To, że są różnice wskazań to normalna sprawa. Najczęściej to jest jednak trochę więcej u operatora niż wg rutera co wynika ze sposobu rozliczania. To raczej coś innego niż ten przypadek ZTE.

 

BTW. Stan aktualny - operator 29,5GB - router 347GB. To już nawet nie jest x10.


Router na 100% zlicza wszystko, też transfer w sieci LAN, więc nie możesz się na tym opierać, aplikacja Mój Orange, pokazuje faktyczny stan, kiedyś bywało różnie, ale od 6 miesięcy jest idealnie, na telefonie to monitoruję i przekłamań nie ma 😉


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 232
  • 954
  • 4

ZTE MC801A i licznik transferu, zlicza znacznie więcej niż operator.

Zdecydowanie cieszę się, że operator pokazuje 10 razy mniej niż router 🙂

Ale teza, że to cały ruch w LAN jest zliczany mnie nie przekonuje. Nie mam NAS, nie przesyłam nic miedzy urządzeniami domowymi.