Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny router vs Funbox 6


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Własny router vs Funbox 6

Temat niby znany, mam Funboxa 6 chce podłączyć pożądny własny router (mam dużo IoT, praca zdalana,  itp) więc potrzeba ONT'a od Orange. ALE na infolini i na chacie powiedzieli, że już nie dają ONTów a własnego jak wiadomo podłączyc się nie da (musi być z ewidencji Orange). Do tej pory, jak widze w wontkach, udawało się zamówić jako dodatkowo płatna usługę wizytę montera a z ONT'em. Ale teraz odmawiają. Czy, kto ma pomysł jak namówić Orange do współpracy? Jest jakikolwiek znany sposób na ominięcie tego dramatycznego Funboxa 6? 

12 ODPOW. 12

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Własny router vs Funbox 6

@KamilS  teoretycznie da się obejść, brak ONT Orange, trzeba zakupić podobny ONT w sklepie i szukać technika od Orange, co ci go podłączy i autoryzuje, skoro jest niedobór ONT Orange, powinni iść na rękę.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Własny router vs Funbox 6

W takim razie ma ktos namiary na technika z Wrocławia ?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Własny router vs Funbox 6

@KamilS  odpowiem: własnego ONT,  nawet jakby był oryginalny  kupiony na wolnym rynku, co jest niedopuszczalne, nie podłączysz...

Żeby uaktywnić ONT trzeba  go dopisać do systemu,  a tego bez zlecenia nie zrobisz. Zlecenia nie wystawi nikt, bo trzeba z magazynu pobrać i dopisać na podstawie tego zlecenia, więc kółko zamknięte 

Tego po prostu nie zrobisz...

Próbuj  poprzez asystę, ale to raczej skazane na niepowodzenie.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Własny router vs Funbox 6

No własnie tak rozumiem sytuacje z ONT'em. Czyli wygląda na to, że jak chcę mieć sieć spałniająca moje wymagania to musze zmienić dostawcę? Brawo Orange.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Własny router vs Funbox 6

@KamilS  gdybys przy instalacji zamówił dodatkowego ONT,  to byś miał.. niestety dopiero  od niedawna  nie można zamawiać w trakcie umowy 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Własny router vs Funbox 6


@KamilSnapisał(-a)

 Jest jakikolwiek znany sposób na ominięcie tego dramatycznego Funboxa 6? 


może wkrętak i lutownica?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 18
  • 0

Własny router vs Funbox 6

Nieprzyzwoite są te ograniczenia Orange, nadaje się do UOKiK. A wystarczy dodac opcje bridge. Nic na tym nie traca (prócz potencjalnej utraty możliwosci sledzenia użytkowników).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Własny router vs Funbox 6

@KamilS  może i tak, ale to sprzęt i usługa operatora i on dyktuje warunki,  a tych nie przeskoczysz, mimo, że mogą być słuszne Twoje pomysły i oczekiwania

A tracą dużo więcej 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22174
  • 181

Własny router vs Funbox 6


@KamilSnapisał(-a)

...

mam dużo IoT, praca zdalana,  itp

...


Co to ma do rzeczy z FB6? Z tego co wiem, to ani z pracą zdalną ani z IoT nie ma problemów na FB6.

Co oczywiście nie jest usprawiedliwieniem dla Orange w kwestii utrudnień z uzyskaniem ONT lub (a co tam, dawno nie było), jeśli im ich brakuje, to z uporczywym odmawianiem możliwości odblokowania trybu bridge w swoich "ruterach".