Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny router tp link c2600 za urządzeniem z Orange


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Własny router tp link c2600 za urządzeniem z Orange

Jak poszło? Działa? Bo ja walczę z tp linkiem c2600 i nie wychodzi. Na routerze jak ustawiam automatyczne wyszukiwanie to mi wykrywa dynamic ip, pomimo że mam stałe. A w opcjach static ip po wpisaniu danych od orange internet nie działa. Możecie cos doradzić?

 

____________

* Wątek wyodrębniono z tematu Modem Zyxel jako bridge. Mikrotik jako router. - Wiktor

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53625
  • 624

Własny router tp link c2600 za urządzeniem z Orange

@Mm21Podaj więcej danych, jaka usługa, dokładnie. Jaki modem?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53625
  • 624

Własny router tp link c2600 za urządzeniem z Orange

@Mm21Jeśli masz usługę ze stałym adresem IP, to modem Zyxel na LAN zachowuje się dwojako. Sam router w modemie daje nam klasę adresową 10.0.0.x z DHCP. Jest również przezroczysty i kiedy wpiszesz w router dodatkowy na WAN  lub kartę sieciową kompa stałą adresację IP przekazaną przez operatora, to również zadziała. Fakt, że trzeba wiedzieć co wpisać...


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 1
  • 0

Własny router tp link c2600 za urządzeniem z Orange

Ok. Mam obecnie zrobione to w ten sposób, że internet z radiówki jest podłączony do routera TP Link Archer C2600. I dalej mam już podłączone Access Pointy. Z Orange mam router Zyxel, na którym Orange zrobił mi beidge. I teraz z niego mam pociągnięty kabel do tego TPlinka i dalej co ACointów. Z tym, że właśnie po podłączeniu kabla z Zyxela do TPlinka nie mam internetu. Rozumiem, że trzeba coś pozmieniać na TPlinku, ale ni cholery nie wiem co. Możecie coś podpowiedzieć? Poniżej moje aktualne dane z TPlinka i to co dostałem od Orangea.


Screenshot_4.jpg

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53625
  • 624

Własny router tp link c2600 za urządzeniem z Orange

@Mm21 opcja bridge na modemie Orange wymusza wpisanie w WAN odbiornika ( tu Tp- link) stałego adresu IP zgodnie z danymi otrzymanymi w czasie instalacji. Brama, IP karty, DNS, maska podsieci. Te rzeczy dopiero podadzą net na router