Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Utworzenie obrazu systemu w udostępnionym folderze na Funbox 3.0.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Utworzenie obrazu systemu w udostępnionym folderze na Funbox 3.0.

Witam, Chcę utworzyć obraz systemu w udostępnionym folderze na Funbox 3.0, ale nie mogę. Mimo sformatowania na komputerze pendrive do systemu plików NTFS, po przełączeniu go do funboxa, udostępniony folder nadal jest w FAT. Czy mogę zmienić system plików na udostępnionym folderze na NTFS, jeżeli tak, to jak lub czy mogę w inny sposób utworzyć obraz systemu w udostępnionym folderze?


pendrive.pngudostępniony folder.pngbłąd.png

11 ODPOW. 11

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1628
  • 8099
  • 63

Utworzenie obrazu systemu w udostępnionym folderze na Funbox 3.0.

@didoks88 Na początek spróbuj zmapować udział sieciowy na jakiś folder wewnątrz, nie folder główny.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Utworzenie obrazu systemu w udostępnionym folderze na Funbox 3.0.

@Samotnick Bez zmian, ten sam błąd.


folder główny.pngpodfolder.png


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1628
  • 8099
  • 63

Utworzenie obrazu systemu w udostępnionym folderze na Funbox 3.0.

@didoks88 Chciałem to dla Ciebie sprawdzić lecz moja dziesiątka ma kłopot z przeglądarką sieci. W FB3 jak pewnie wiesz nie ma ustawień dotyczących konfiguracji SMB. Sprawdzałeś czy ma to związek z pojemnością podłączonego urządzenia?

PS Domyślnym trybem FS w Sambie jest NTFS według https://www.samba.org/samba/docs/current/man-html/smb.conf.5.html


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Utworzenie obrazu systemu w udostępnionym folderze na Funbox 3.0.

@Samotnick  Podczas mapowania dysku sieciowego wyskoczył mi błąd z SMB. Włączyłem funkcję systemu Windows "Obsługa udostępniania plików SMB 1.0/CIFS", po czym udało mi się go zmapować.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1628
  • 8099
  • 63

Utworzenie obrazu systemu w udostępnionym folderze na Funbox 3.0.

@didoks88 Prawidłowo. Ja też na Linuxie muszę wymusić (vers=1.0) SMB w wersji pierwszej. Nie pamiętam z jakim FS prezentował się udział pod Windows.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Utworzenie obrazu systemu w udostępnionym folderze na Funbox 3.0.

@Samotnick U mnie w Windows 11, jest to NTFS.


mapowanie.png


folder z windows.png


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1628
  • 8099
  • 63

Utworzenie obrazu systemu w udostępnionym folderze na Funbox 3.0.

@didoks88 Przeczytaj ten ciekawy wątek https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-6-USB-dyski-i-format-plików/m-p/367706 W jednym z postów jest uwaga, że był kłopot ze skopiowaniem na FB pliku powyżej 4 GB, co sugeruje, że Samba prezentuje system plików NTFS jako FAT. Potem jest sprostowanie, że to był wynik pomyłki testującego, sorry. Na Twoim miejscu utworzyłby na tym dysku system Ext4. Może z nim osiągniesz swój cel.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1628
  • 8099
  • 63

Utworzenie obrazu systemu w udostępnionym folderze na Funbox 3.0.

@didoks88Podłączałem do FB3 pendrive z systemem plików FAT32 i NTFS (exFAT nie jest wykrywany) i zawsze po mapowaniu był widziany jako FAT. Próbowałem zrobić obraz systemu i doszedłem do błędu braku miejsca, ponieważ pendrive miał pojemność 32 GB. Obraz był tworzony na ścieżkę sieciową, nie na zmapowaną literę.

Zrzut ekranu 2024-03-30 095547.jpgZrzut ekranu 2024-03-30 095429.jpg


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 12
  • 0

Utworzenie obrazu systemu w udostępnionym folderze na Funbox 3.0.

@Samotnick Mam ten sam błąd na fs Ext4, jak na początku. Zabrakło Ci miejsca na fs exFAT?