Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

UPS dla komputera i routera Orange: Czy zapewni nieprzerwane połączenie z internetem?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 114
  • 0

UPS dla komputera i routera Orange: Czy zapewni nieprzerwane połączenie z internetem?

Tak. Chodzi mi głownie o to zeby nie uszkodzic komputera i utrzymac staly dostep do internetu podczas zaniku pradu. Zeby móc spokojnie go wyłaczyc przy czym zachowac dostep do internetu takze, tak na minute lub pare. Stad masa moich pytan,


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1646
  • 8158
  • 64

światłowód router a brak prądu

Jeżeli podtrzymasz komputer z tak energochłonną kartą graficzną to dodatkowe podtrzymanie routera to pikuś.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

światłowód router a brak prądu


@Marcelina55napisał(-a)

Tak. Chodzi mi głownie o to zeby nie uszkodzic komputera i utrzymac staly dostep do internetu podczas zaniku pradu. Zeby móc spokojnie go wyłaczyc przy czym zachowac dostep do internetu takze, tak na minute lub pare. Stad masa moich pytan,


To dobry pomysł. Może moc tego UPSa ciut za duża jak na taki plan, pewnie wystarczyłby mniejszy, ale wiadomo - lepiej mieć zapas. U mnie, co prawda nie na wiosce, tylko w centrum średniego miasta, dwa lata temu na jednej z faz były takie spadki napięcia, że "co chwilę" włączał mi się alarm bez powodu, komputery się resetowały, inwertery wyłączały, no cuda. Dopiero pomiary napięcia pokazały, że mam w niektórych gniazdkach 180V zamiast 230V. Od tego czasu mam krytyczne urządzenia na UPSie i jestem z tego bardzo zadowolony.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 114
  • 0

światłowód router a brak prądu

super dobrze wiedziec ze sie sprawdza 😉 czyli do takiego komputera bedzie ok?  i super by było gdyby internet takze smigal gdy prad zniknie i nieodczuł tego , dostalam maseodpowiedzi i wnioskuje ze jest to bardzo mozliwe 😉@j131 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 114
  • 0

światłowód router a brak prądu

to super, mam tylko ogromna nadzieje ze internet tego nie odczuje i nie rozlaczy sie ;D tak jak panowie mowicie ze gloowna siedziba raczej jest daleko i powinny byc dodatkowe zasilaniaawaryjne i zanik pradu u mnie niespowoduje przerwy w dostawie internetu to mnie cieszy ;D @Samotnick 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 114
  • 0

światłowód router a brak prądu

@agat13 hmm nie specialnie znam się na tym, pod domem mam skrzynkę na słupie ze światłowodem i kabelek z niej idzie do mnie do domu, na wsi w małym miasteczku, czy lokalne urządzenia są podłączone nie mam pojęcia o co pan pyta, chciałam ruter i komputer podłączyć do upsa w celu takim, żeby zachować prace komputera i internetu na pare chwil, od strony operatora, który ma siedzibe w większym mieście internet raczej powinien być stale dostarczany? mimo braku prądu


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18433
  • 52701
  • 710

światłowód router a brak prądu

@Marcelina55 w skrzyneczce pod domem masz spliter optyczny, pasywny, który nie wymaga zasilania elektrycznego. Taki układ może się ciągnąć kilometrami, więc główny punkt, który wymaga zasilania może być w dużej odległości od Ciebie. Raczej pewne jest, że w takim punkcie jest podtrzymanie zasilania awaryjne.

Co do routera, jeżeli będzie sam podłączony pod UPS-a, to może wytrzymać kilka godzin pracy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 114
  • 0

światłowód router a brak prądu

@ketrasaArtur super ciesze się kolejnym pozytywnym postem 🙂 do upsa chcę podłączyc monitor, komputer i 2 kabelki od rutera, żeby podczas zaniku prądu nie było chwili przerwy w dostawie internetu jak i pracy komputera rozumiem że jest to bardzo możliwe 🙂 czas przełączenia upsa wynosi 2-6 milisekund (czas reakcji upsa) więc raczej internet nie powinien odczuć? 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

światłowód router a brak prądu


@Marcelina55napisał(-a)

...

czas przełączenia upsa wynosi 2-6 milisekund (czas reakcji upsa) więc raczej internet nie powinien odczuć? 🙂


Absolutnie, nie powinien. Jeśli bardzo Ci zależy mogę sprawdzić w praktyce.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18433
  • 52701
  • 710

UPS dla komputera i routera Orange: Czy zapewni nieprzerwane połączenie z internetem?

@Marcelina55 nie powinno nastąpić przerwania sesji. Ja bym zastosował dwa UPS-y. Jeden tylko na router, drugi tylko na komputer. Router na UPS-ie popracuje kilka godzin. Na drugim UPS-ie komputer popracuje kilka minut. Stacjonarny jest prądożerny, więc po zaniku napięcia należało by jak najszybciej zapisać swoją pracę i bezpiecznie wyłączyć komputer.