Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

TP-Link ER605 i Orange światłowód problem Audio


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

TP-Link ER605 i Orange światłowód problem Audio

Dzień dobry.

Od dłuższego czasu użytkuje u siebie zestaw który do tej pory sprawdzał mi się znakomicie, tzn:

Światłowód Orange > ONT > TP-Link ER605 V2 > TP-Link TL-SG2216....

Wszystko było wporządku do momentu montażu dwóch zestawów Wideodomofonów HikVision KIS 604.

Rzecz w tym że przy podłączonym TP-Link ER605, na obu zestawach wideodomofonów nie można nawiązać komunikacji dwukierunkowej Audio, będąc poza siecią macierzystą, np. GSM.
Technicy z Hik rozkładają ręce. Tym bardziej że narazie nie znaleziono rozwiązania problemu który nie występuje kiedy korzystam z: FunBox 6 > TL-SG2216, wtedy wszystko działa bez zająknięcia.

Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś pomysły na rowiązanie tego problemu?
Podejrzewam że problemem może być blokowanie któregoś z portów który jest wykorzystywany do komunikacji dwukierunkowej.
Od techników HikVision udało mi się zdobyć taką listę z wyszczególnionymi portami, ale przyznam szczerze ze nie bardzo wiem jak sprawdzić czy ER605 blokuje któryś z portów.
Proszę o jakieś podpowiedzi.

Proszę o wszelkie porady w tym temacie.
Pozdrawiam


PORTY.jpg
7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13069
  • 53617
  • 624

TP-Link ER605 i Orange światłowód problem Audio

@jaceksi76  Zerknij na poradnik TPlink Jak otworzyć porty routera TP-Link?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

TP-Link ER605 i Orange światłowód problem Audio

Niestety w obecnym routerze R605 (tu poprawiam p/w błąd) zakładka ta prezentuje się troszkę inaczej.

Zatem muszę wpisać porty internal i external > patrz załącznik 🙂

virtual.jpg


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22185
  • 181

TP-Link ER605 i Orange światłowód problem Audio

@jaceksi76 

Co do blokowania portów to FB6 blokuje wszystkie połączenia przychodzące. Skoro na nim działa bez odblokowywania portów, to wątpię żeby to był właściwy trop.

Ten ER605 ma dość zaawansowane zabezpieczenia (w menu pod Firewall - Attack Defense). Może tam coś przeszkadza. FB6 takich nie ma.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

TP-Link ER605 i Orange światłowód problem Audio

Też o tym pomyślałem. Wrzucam screeny zakładki Firewall. Może ktoś miałby jakiś pomysł?

01.jpg02.jpg03.jpg04.jpg05.jpg06.jpg


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22185
  • 181

TP-Link ER605 i Orange światłowód problem Audio

@jaceksi76 

Gdyby ktoś z identycznym ale rozwiązanym problemem się na NO pojawił, to pewnie nie potrzebowałby tych ekranów żeby Ci pomóc. To jednak mało prawdopodobne. Obawiam się, że pozostaje Ci metoda prób i błędów. 🤔


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 10
  • 0

TP-Link ER605 i Orange światłowód problem Audio

"Poklikam" i dam znać czy znalazłem rozwiązanie.

Jednak może być też tak że ten router domyślnie blokuje jakąś pulę portów?

Dostałem niby listę portów do weryfikacji, tylko podejrzewam że należy to zrobić z poziomu SSH.

PORTY.jpg


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22185
  • 181

TP-Link ER605 i Orange światłowód problem Audio

@jaceksi76 

Oczywiście że chodzi o szeroko rozumianą konfigurację zapory wbudowanej w ten ruter. Tylko sprowadzanie tego do "otwierania portów" nie ma wiele sensu, bo skoro piszesz, że w domyślnej konfiguracji z FB6 to działa, to tam żadne porty nie są otwarte. Myślę że to akurat jest tu podobnie, jeśli zaczniesz je otwierać to tylko podziurawisz zaporę, a działać pewnie i tak nie będzie. Ale to oczywiście tylko spekulacje, nie musisz się nimi sugerować. Powodzenia w eksperymentach.