Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router Huawei b525s-23a po wpisaniu PIN resetuje się

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 21
  • 1

Router Huawei b525s-23a po wpisaniu PIN resetuje się

Witam, mam problem z routerem z Orange Huawei b525s-23a, mianowicie, sprzęt był wyłączony z gniazdka cały dzień (zawsze tak robiłem, gdy nikogo w domu nie było i nigdy problemu nie było) na wieczór podłączyłem go a po chwili patrzę i na routerze dioda świeci na czerwono, więc zalogowałem się na niego, ukazało mi się menu jak przy pierwszym uruchomieniu, wypełniłem wszystkie pola poprawnie, wpisałem PIN karty i sprzęt połączył się z internetem, aż na całe 6 sekund, po czym ponownie się całkowicie zresetował. 

Od tamtej pory nie mogę się połączyć z internetem, cały czas jest ten sam problem, wpisuje PIN mija 6 sekund i znowu router się resetuje i tak w kółko. Ktoś wie co mu może dolegać i jak ten problem rozwiązać? 

Dodam że jak nie wpisze pinu do karty SIM (oczywiście z internetem się nie połączy) to router działa poprawnie, nie resetuje się. 

 

 

______________

Edytowałem wpis usuwając pogrubienie - Rafał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 21
  • 1

Router Huawei b525s-23a po wpisaniu PIN resetuje się

Problem rozwiązany! 

Oddałem na sprawdzenie router do znajomego informatyka, od razu zaznaczyłem żeby go nie rozkręcał i nie zrywał plomby. 

Podłączył go pod komputer, sprawdził jakimiś programami i wyszło na to że w oprogramowaniu routera (najnowszy firmware) jest zapisane że po wpisaniu PINu do karty i połączeniu z internetem wymuszany jest twardy reset ustawień, nie wiem czy to jakiś błąd w firmware, czy może celowe działanie, po to aby kupić nowy sprzęt, kolega mówił że da się to ogarnąć bez najmniejszego problemu, ale niestety musiała by być ingerencja w elektronikę, aby połączyć się programatorem, a na to niestety nie mogę pozwolić, na chwilę obecną zalecił mi przełożenie karty SIM do smartfona i wyłączenie PINu, na razie działa, ale router w ustawieniach cały czas próbuje ponownie włączyć zabezpieczenie kodem PIN, tak więc domyślam się że ponowne odłączenie zasilania i włączenie, spowoduje taki sam problem jaki był poprzednio. 

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i zainteresowanym tematem. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5519
  • 22371
  • 184

Router Huawei b525s-23a po wpisaniu PIN resetuje się

Zasilanie.


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2416
  • 10026
  • 86

Router Huawei b525s-23a po wpisaniu PIN resetuje się

Cześć @Domin0 

Sprawdzałeś czy masz aktualny oprogramowanie w routerze? Czy próbowałeś jeszcze  wyłączyć Pin w tej karcie SIM? Tutaj był na forum NO tez taki przypadek Problem z kodem pin w routerze https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Problem-z-kodem-pin-w-routerze/td-p/139944

Zerknij do tego tematu może okaże Ci się przydatny 🙂

W tym linku masz jak wyłączyć kod PIN w punkcie 6 Kod PIN w ofercie mobilnej https://www.orange.pl/omnibook/kod-pin-w-ofercie-mobilnej#

Pozdrawiam 🙂


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18577
  • 53188
  • 720

Router Huawei b525s-23a po wpisaniu PIN resetuje się

@Domin0 proponuję sprawdzić inną kartę SIM na tym routerze, a obecną kartę SIM np na telefonie. W ten sposób dokładniej zweryfikujesz, czy problem jest z routerem, czy z kartą SIM.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13162
  • 54075
  • 636

Router Huawei b525s-23a po wpisaniu PIN resetuje się

@Domin0Zerknij czy nie ma nowego softu dla tego routera. Po aktualizacji zawsze warto sprawdzić zasilacz (jak radził @j131 ) podmieniając na chwilę na inny (z tego co kojarzę, to zwykły 12V, 1A)

W którymś modemie trzeba było koniecznie odznaczyć "V" -zapamiętaj ustawienia, bo potrafiły zniknąć, ale reset? Dziwne. Sprawdź kartę w telefonie i dla testów możesz zmienić PIN


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 21
  • 1

Router Huawei b525s-23a po wpisaniu PIN resetuje się

Problem rozwiązany! 

Oddałem na sprawdzenie router do znajomego informatyka, od razu zaznaczyłem żeby go nie rozkręcał i nie zrywał plomby. 

Podłączył go pod komputer, sprawdził jakimiś programami i wyszło na to że w oprogramowaniu routera (najnowszy firmware) jest zapisane że po wpisaniu PINu do karty i połączeniu z internetem wymuszany jest twardy reset ustawień, nie wiem czy to jakiś błąd w firmware, czy może celowe działanie, po to aby kupić nowy sprzęt, kolega mówił że da się to ogarnąć bez najmniejszego problemu, ale niestety musiała by być ingerencja w elektronikę, aby połączyć się programatorem, a na to niestety nie mogę pozwolić, na chwilę obecną zalecił mi przełożenie karty SIM do smartfona i wyłączenie PINu, na razie działa, ale router w ustawieniach cały czas próbuje ponownie włączyć zabezpieczenie kodem PIN, tak więc domyślam się że ponowne odłączenie zasilania i włączenie, spowoduje taki sam problem jaki był poprzednio. 

 

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi i zainteresowanym tematem. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18577
  • 53188
  • 720

Router Huawei b525s-23a po wpisaniu PIN resetuje się

@Domin0 to zdejmij kod PIN karty SIM. Wtedy nie będzie wymuszania wpisania kodu PIN i router nie powinien się resetować.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 21
  • 1

Router Huawei b525s-23a po wpisaniu PIN resetuje się

Tak też zrobiłem, zobaczymy jak długo tak podziała. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18577
  • 53188
  • 720

Router Huawei b525s-23a po wpisaniu PIN resetuje się

@Domin0 trzymam kciuki, że teraz nie powinno być problemu. Daj znać za jakiś czas, jak obecnie działa.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 21
  • 1

Router Huawei b525s-23a po wpisaniu PIN resetuje się

Ogólnie po paru dniach internet chodzi dobrze, co zauważyłem to na routerze świecą się non stop kontrolki, gdzie przed awarią czasami coś tam mrugało, w szczególności kontrolka informująca o połączeniu wi-fi, po odłączeniu zasilania, router wraca do ustawień fabrycznych, trzeba się znowu na niego logować i ustawiać wszystko pod siebie od nowa. 

Na plus jest to, że router zaczął lepiej odbierać zasięg operatora SIM, zawsze miałem trzy w porywach do czterech kresek zasięgu i przy pierwszej instancji musiałem latać z nim po domu w poszukiwaniu odpowiedniego miejsca, teraz gdzie bym go nie położył, zasięg jest na maks i prędkość internetu wzrosła o 10 ~ 16 Mb/s.