Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z przepustowością


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Problem z przepustowością

Witam otóż mam problem. Kupiłem router 1Gbit i wszystko działa jak należy po wifi prędkości się zgadzają ale w przypadku ethernetu przy pc stacjonarnym jest tylko 100Mbps karta wbudowana ma 1Gbit. (Wiem, że trzeba sprawdzić zmianę kabla ale komputer jest 2 pomieszczenia od routera a idący do niego 1 z dwóch kabli idzie w ścianach.) więc nawet jak okaże się, że to kabel to nie będę go w stanie zmienić. Jakieś pomysły? 

 

 

 

 

 

 

7 ODPOW. 7

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13206
  • 54228
  • 637

Problem z przepustowością

@Szwexer  niewiele... Teraz masz tylko fast ETH.Pierwsza rzeczą do zrobienia jest test żył. Jeśli masz wszystkie 8, to warto założyć nowe gniazda RJ45 na koncercie nocach. Najlepiej gniazda z  łączówkami/nożem  KRONE. Załóż dobre patchcordy kat 6 i musi działać. 

Ważne, aby rozszyć  według kategorii i normy. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18595
  • 53253
  • 721

Problem z przepustowością

@Szwexer oprócz sprawdzenia kabla, połączenia na linii komputer router, czy wszystkie żyły są prawidłowo połączone. Warto również sprawdzić ustawienia karty sieciowej w komputerze. Może być ustawienie prędkości we właściwościach karty na 100 Mbit/s zamiast na 1000Mbit/s lub auto.

Dobrze jest też sprawdzić połączenie na innym urządzeniu, np. laptop.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Problem z przepustowością

W komputerze ustawiłem w menadrzeże 1Gbit 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Problem z przepustowością

Jak wykonać taki test żył?

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18595
  • 53253
  • 721

Problem z przepustowością

@Szwexer zostaje więc sprawdzenie poprawności linii. Na to wygląda, że jedna żyła z wiązki gdzieś po drodze nie czy, dlatego masz przepustowość 100 Mbit/s.

 

Najprościej, najszybciej i nie drogo, to użyć specjalnego testera, koszt około 20-30 zł, np:

https://www.ceneo.pl/oferty/tester-rj45


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13206
  • 54228
  • 637

Problem z przepustowością

@Szwexer  są dwie metody. Pierwsza i zarazem podstawowa to tester LAN. Podłączasz na dwóch końcach urządzenie, wciskasz guzik i wiesz... Drugie, bardziej mozolne i pracochłonne, to mierzyć omomierzem każdą parę w kablu osobno. Wtedy dowiesz się której żyły nie ma robiąc test krzyżowy z inną parą. Obie i tak powinny być zakończone testem na mierniku szerokopasmowym, którego zapewne nigdy nie uda Ci się zdobyć.. Ale to już precyzyjny pomiar. Ten podstawowy elektryczny zrobisz sam

Co mogę doradzić? Gniezdniki kat6 na obu koncach. Beznożowe. Pewne i proste 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Problem z przepustowością

Jak będę miał możliwość to sprawdzę kabel i dam znać.