Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Internetem

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22232
  • 183

Problem z Internetem


@JakubSulowskinapisał(-a)

tak miałem na myśli ping


Coś więcej na ich temat? Komputer? Jak podłączony? Skąd dokąd pingi? Po co te pingi? Jakiś konkretny problem? Bo rozumiesz że same pingi niczemu konkretnemu nie służą, to tylko diagnostyka... CO próbujesz zdiagnozować?

 

Na tym etapie zgaduję że masz jakiś problem z WiFi... Czy dotyczy jednego laptopa czy wszystkich urządzeń podłączonych (smartfony...)?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 49
  • 0

Problem z Internetem

problem jest głównie na laptopie, na telefonie Internet chodzi minimalnie lepiej


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22232
  • 183

Problem z Internetem

@JakubSulowski: czyli uważasz że "internet chodzi" niedobrze na laptopie a na telefonie lepiej ale też niedobrze. No to teraz przejdźmy do tych pingów. Co się dzieje na ekranie jeśli napiszesz z linii poleceń:

ping 192.168.1.1


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 49
  • 0

Problem z Internetem

image.png


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22232
  • 183

Problem z Internetem

@JakubSulowskiOK

A jeśli adres zmienisz na 8.8.8.8?

 

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 49
  • 0

Problem z Internetem

zmieniałem przed zmianą kanału w routerze oraz częstotliwości i nic nie dawało, czy zmiana tego teraz może pomóc?

Anonim

Nie dotyczy

Problem z Internetem

@JakubSulowski  jak daleko od FunBox 2.0 jest Laptop, inna sprawa że FunBox 2.0 powinien być w miejscu gdzie dobrze rozsieje wi-fi, nie wciśnięty do szafki czy za telewizor, ina kwestia to Laptop, ten ma antenę wi-fi za ekranem, dobrze jak skierowany jest w stronę FunBox 2.0, oczywiście jeśli to odległy pokój, pomiar wi-fi koło laptopa warto zrobić, bo jeśli słaby sygnał, to będzie ping szaleć i szybkość internetu spadnie.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 49
  • 0

Problem z Internetem

Ja mam laptop na piętrze, router stoi za telewizorem. Mój pokój znajduje się dosłownie nad pokojem z telewizorem i z routerem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13074
  • 53662
  • 626

Problem z Internetem

@JakubSulowski parametry łącza wydają się być ok 27/7 Mb/ sek to średnia strefa stanów dolnych możliwości VDSL. 24 błędy naprawione, to niewiele jak na Ten czas synchronizacji. Poaldak coś więcej nt jak mierzysz i jak masz podpięte kompy. 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22232
  • 183