Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z Internetem

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 49
  • 0

Problem z Internetem

Cześć, kilka dni temu pojawił się u mnie denerwujący problem. Mój Internet tak stracił na jakości, że kompletnie nie nadawał się do użytku (stały ms 700, skoki do 2000), problem został zażegnany przez zmienianie wielu opcji: usuwanie ipv6 z loginu, wyłączenie ipv6 w karcie sieciowej, zmiana na tylko 2,4Hz, czy ciągła zmiana kanałów w routerze. Problem sie praktycznie rozwiązał ponieważ czasami ping skoczy do 200-400, czasem zdarzy się do 700ms. Przed pojawieniem się lagów nie było żadnych skoków ms. Wie ktoś co jeszcze można zmienić żeby na dobre wrócić do starej,dobrej jakości Internetu czy trzeba dzwonić na infolinie?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22186
  • 182
42 ODPOW. 42

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22186
  • 182

Problem z Internetem

@JakubSulowski: ale musisz napisać coś więcej. Przy poradzie dotyczącej filtrowania MAC na WiFi wielu rzeczy można było się domyślić, przy tym problemie nie wiemy praktycznie nic.

Jaką masz usługę, jaki modem, jak podłączony, jak wygląda instalacja... Przeszukaj forum takie tematy się pojawiają często więc łatwo ustalisz jakie informacje najlepiej posłużą Twojej sprawie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53625
  • 624

Problem z Internetem

@JakubSulowski jeśli usługa po miedzi czyli ADSL czy VDSL wrzuć screena z parametrów liniowych. Jeśli ftth czy LTE napisz jaki masz modem czy jak mierzysz


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 49
  • 0

Problem z Internetem

modem to FunBox2-9401, nie mam połączenia Ethernet, router jest podłączony z dekoderem 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Problem z Internetem

@JakubSulowski  kolega @j131  słusznie mówi, za mało danych podałeś żeby cokolwiek można było przemyśleć i Ci doradzić.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 49
  • 0

Problem z Internetem

co do szukania odpowiedzi na forum to robiłem to co tam pisali jednak nie za bardzo pomagają


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13071
  • 53625
  • 624

Problem z Internetem

@JakubSulowski dej nie wiemy jaką masz usługę


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 49
  • 0

Problem z Internetem

jestem zielony w tych sprawach, gdzie moge znaleźć informacje o tym?

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22186
  • 182

Problem z Internetem

@JakubSulowskidrogi kolego, jak jesteś podłączony do internetu? Tak jak napisał @agat13 - potrzebne są informacje ze strony konfiguracyjnej FB2 na której są parametry twojego połączenia internetowego.

Pisząc o szukaniu na forum nie liczyłem na to że znajdziesz odpowiedź tylko że zorientujesz się jak sensownie zadać pytanie żeby dostać przydatną odpowiedź.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 21
  • 49
  • 0

Problem z Internetem

tak jak już wczesniej pisałem jestem zielony w tych sprawach, wiec prosze o pomoc w tym 🙂