Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pomoc w doborze odpowiedniego Routera do pracy z FunBox 6.0 jako wzmacniacz sygnału.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Pomoc w doborze odpowiedniego Routera do pracy z FunBox 6.0 jako wzmacniacz sygnału.

Mam Ofertę Orange Love z Internetem i telewizją. Dekoder jest podpięty na innej kondygnacji przez WiFi. Jest dość mały zasięg WiFI w domu, dlatego korzystam z Wifi Box 6.0, co poprawia zasięg.  Jednakże chciałem wymienić ten WifiBox na router np TP-LINK. Czy ze względu na VLANy, Router musi pracować tylko w trybie Bridge? Czy router TP-LINK Archer AX12 jest wystarczający? Jak się go konfiguruje, czy do obsługi telewizji wystarczy praca jako Acces Point? 

12 ODPOW. 12

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53346
  • 620

Pomoc w doborze odpowiedniego Routera do pracy z FunBox 6.0 jako wzmacniacz sygnału.

@P7CagdPBe8mwHy7  SWB6 to najlepsze bo najprostsze rozwiązanie. WPS i reszta Ciebie nie obchodzi. Rozumiem, że dekoder połączony z SWB6 też po wifi, czyli normalny retransmiter wifi z FB6 do dekodera.

Zamiana to nie taka prosta rzecz. Może działać, ale w większości przypadków zarówno sprzętowych jak i softowych nie działa...

Wszystko tez zależy od typu dekodera oddalonego od modemu.

Już po LAN przez router czy switch są problemy, nie mówiąc o wifi...

Najlepiej pociągnąć kabel bezpośrednio z FB, bo zakup routera, który  odpowiednie zarządzanie nie gwarantuje sukcesu i wiąże się z wieloma ustawieniami, a wydawanie pieniędzy w ciemno nie jest wskazane

P.S. @Samotnick VLAN-y faktycznie wtedy kiedy zamienia router na własny. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1640
  • 8129
  • 64

Pomoc w doborze odpowiedniego Routera do pracy z FunBox 6.0 jako wzmacniacz sygnału.

@P7CagdPBe8mwHy7 Jaki dekoder i w jaki sposób jest podłączony SWB? Żadne VLANy nie są potrzebne w lokalnej sieci. Tryb pracy jako AP byłby najodpowiedniejszy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Pomoc w doborze odpowiedniego Routera do pracy z FunBox 6.0 jako wzmacniacz sygnału.

Dekoder podłączony do WiFi: WHD80PL przez SWB6 który też jest połączony przez WiFi i działa jako Wifi_6_Repeater, ale fajnie było by gdyby działał też z Dekoder 4K Premium, czy generalnie główny dekoderem który aktualnie działa po kablu. Pytam, ponieważ kiedyś zbudowałem sobie NAS na Linuxie z własną siecią lokalną, i działał. Podłączyłem z ciekawości Dekoder i była stop-klatka. Ale nie resetowałem dekodera i może ja coś zrobiłem źle. 

Podsumowując router z Acces Point i konfiguracja, tj. połączenie się routera z FunBoxem 6.0 przez wifi pozwoli przesłać to WiFi dalej? 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1640
  • 8129
  • 64

Pomoc w doborze odpowiedniego Routera do pracy z FunBox 6.0 jako wzmacniacz sygnału.

@P7CagdPBe8mwHy7 Nie pozwoli. Poszukaj repeatera (albo urządzenia, które wspiera taki tryb pracy) jeżeli nie możesz zamienić chociaż jednego odcinka połączenia FB-SWB-Dekoder na przewód ethernetowy.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Pomoc w doborze odpowiedniego Routera do pracy z FunBox 6.0 jako wzmacniacz sygnału.

Rozumiem. Ale co do zasady. 
Praca zewnętrznego Routera, w trybie Access Point, powoduje mostek pomiędzy urządzeniem docelowym a FunBoxem 6.0 w ten sposób, że adres z serwera DHCP na FunBox 6.0 jest przydzielany urządzeniu docelowemu za koleją i ten Access Point nie tworzy dodatkowej sieci? A w tym wypadku nie zadziała, ponieważ sieć WiFi jest już użyta na odbiór sygnału? 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Pomoc w doborze odpowiedniego Routera do pracy z FunBox 6.0 jako wzmacniacz sygnału.

@P7CagdPBe8mwHy7 

Zniechęcam Cię do tych zabaw. Pociągnij kabel i będziesz miał spokój.

Co do działania w podsieci to też dekoder będzie działał, jeśli na zagnieżdżonym ruterze uruchomisz igmp proxy. Inaczej nici z tego. Natomiast w płasko zaadresowanym LAN po kablach będzie zawsze działał. Ale z WiFi już tak łatwo nie jest, bo dekoder chce łączyć się wyłącznie z AP FB lub SWB. Niczym ich nie zastąpisz. Możesz próbować zamiast WiFi w czystej postaci konfiguracji z mostem, a do dekodera wpiąć kabelek. Ale to bardziej złożona konfiguracja i wpuszczanie w nią ruchu multicast to proszenie się o kłopoty.

PS. AP to tylko AP, oczywiście że nie tworzy własnej adresacji, przekazuje tylko pakiety.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 0

Pomoc w doborze odpowiedniego Routera do pracy z FunBox 6.0 jako wzmacniacz sygnału.

Jeżeli zrobię na serwerze Vlany do Telewizji i Internetu, podłącze się po PPP a WiFi w trybie mostka z innym sprzetem sieciowym (Ethernet > router > wifi), to nie zadziała ponieważ dekoder nie połaczy się z innym sprzętem niż macierzysty przez WPS? 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1640
  • 8129
  • 64

Pomoc w doborze odpowiedniego Routera do pracy z FunBox 6.0 jako wzmacniacz sygnału.

@P7CagdPBe8mwHy7 Dokładnie chodzi o to, jak słusznie zauważyłeś, że tryb AP pozwala na korzystanie z WiFi tylko klientom tego urządzenia. Nie możesz w tym trybie jednocześnie być klientem dla innego WiFi. Takie coś potrafi tryb bridge ale raczej go nie uruchomisz na urządzeniach od różnych producentów.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Pomoc w doborze odpowiedniego Routera do pracy z FunBox 6.0 jako wzmacniacz sygnału.

@P7CagdPBe8mwHy7 

 

Chyba się zgubiłem. Ty próbujesz zastąpić FB czy tylko do niego coś dołożyć? Jeśli nie próbujesz zastąpić FB to czemu piszesz o VLAN i PPPoE? To potrzebne tylko gdy nie ma FB.