Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Podłączenie internetu w garażu

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Podłączenie internetu w garażu

Witam widzę że tu pełno specjalistów a chce się upewnić w jednej sprawie. Chce podłączyć internet w garażu który mam w odległości 20m od domu gdzie jest główny router. Oglądałem na YouTube jeden film gdzie chłopak pociągnął sobie do garażu skrętkę, od jednego komina do drugiego i w sumie tak samo ja chcę zrobić tylko jemu już że 2 razy router spaliło.  Czy taki rozciągnięty kabel może jakoś indukować i palić router.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1710
  • 8375
  • 64

Podłączenie internetu w garażu

@ksieciunio89 Nie mam siły do tego linku. Podałem Ci tam oznaczenie dwóch urządzeń które muszą działać w parze.

Samotnick_0-1709061188105.jpeg

https://www.dipol.com.pl/patchcord_swiatlowodowy_towar_na_zamowienie_L7370.htm

Jak nie czujesz się na siłach samemu wybrać to napisz lub zadzwoń do nich. Pomogą Ci dobrać odpowiedni sprzęt i okablowanie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22172
  • 181

Podłączenie internetu w garażu

Jeśli zrobisz z kabla sieciowego piorunochron...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13051
  • 53568
  • 622

Podłączenie internetu w garażu

@ksieciunio89  jeśli zastosujesz ekranowany i nie puścisz po wierzchu to nie powinno nic się dziać. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1710
  • 8375
  • 64

Podłączenie internetu w garażu

@agat13 Ale musiałby taki przewód odpowiednio uziemić w gnieździe. Chyba lepiej zastosować światłowód i nie martwić się sprzęt sieciowy.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Podłączenie internetu w garażu

O to mi właśnie chodzi jak zrobić żeby nie robił ten kabel z piorunochron. 

A co to znaczy żeby nie puścić go po wierzchu tego nie rozumiem. Ja go che zawiesić.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1710
  • 8375
  • 64

Podłączenie internetu w garażu

@ksieciunio89 Weź na przykład dwa takie konwerteryTL-FC311B-2 i TL-FC311A-2 , zamów zarobiony światłowód przeznaczony na zewnątrz i zapomnij o kłopotach z warunkami atmosferycznymi.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Podłączenie internetu w garażu

Nie wyświetla mi linka jakiś błąd. A to nie kosztuje walizki pieniędzy podłączanie na światłowodzie i tak się da?

 

Teraz już działa ten link i to wystarczy żeby podłączyć to na światłowodzie? a ile jeszcze może kosztować taki kabel światłowodowy

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1710
  • 8375
  • 64

Podłączenie internetu w garażu

@ksieciunio89 Nie mam siły do tego linku. Podałem Ci tam oznaczenie dwóch urządzeń które muszą działać w parze.

Samotnick_0-1709061188105.jpeg

https://www.dipol.com.pl/patchcord_swiatlowodowy_towar_na_zamowienie_L7370.htm

Jak nie czujesz się na siłach samemu wybrać to napisz lub zadzwoń do nich. Pomogą Ci dobrać odpowiedni sprzęt i okablowanie.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13051
  • 53568
  • 622

Podłączenie internetu w garażu

@ksieciunio89 pomysł kolegi dobry. 

Światłowód jest niewrażliwy...tylko wciąż to podwieszka. Lepiej wkopać w ziemię.

Może jeszcze  lepiej zrobić most wifi na zewnętrznych antenach LOCO?

Mój działał lata na 50m i to przez siatkę od boiska 

Przykładowo https://allegro.pl/oferta/wzmacniacz-sygnalu-wi-fi-wavlink-ac600-dwupasmowy-2-4-i-5-ghz-600mbit-s-15... i masz pokrycie na duży obszar...i bez kabla między budynkami 

Lub na bogato https://allegro.pl/oferta/access-point-ubiquiti-unifi-ac-mesh-802-11ac-wi-fi-5-14449192400?utm_feed=...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 22
  • 0

Podłączenie internetu w garażu

Na całym ogrodzie mam kostkę więc kabel musi wisieć nie da sie go zakopać. Wolę jednak kable zamiast bezprzewodowki i zrobię tak jak napisał kolega Samotnick, zadzwonię do nich żeby dobrali mi kabel do tego urządzenia i powinno być dobrze. Dzięki