Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nadciąga... Funbox 10...???


Pracuję w Orange
  • 931
  • 1518
  • 35

Nadciąga... Funbox 10...???

@gk2a6 usługa jest w fazie testów. Na tę chwilę nie ma oferty komercyjnej na 10 Gb/s.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 142
  • 512
  • 0

Nadciąga... Funbox 10...???

A testy to do końca roku czy można liczyć iż w tym roku w wojewódzkich zawita? Białystok/Rzeszów/Lublin mają szansę na dostęp w tym roku?

Jak testy idą? Probawliście agregować 12 takich linii w 100? 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 115
  • 415
  • 0

Nadciąga... Funbox 10...???

W salonach Orange (przynajmniej w Warszawie) pojawiło się coś takiego:

 

ptr1_0-1707732621910.png

ptr1_1-1707732644962.png

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Nadciąga... Funbox 10...???

Ciekawe czy będzie można na jednym adresie, kosztem dołożenia drugiego włókna, mieć usługi światłowodowe w różnych technologiach.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 142
  • 512
  • 0

Nadciąga... Funbox 10...???

Skoro obecnie nie można z love tego spiąć przynajmniej w W-wie to najpewniej tylko jako samodzielna usługa jak sam światłowód lub jako drugi 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Nadciąga... Funbox 10...???

Żeby to jeszcze symetryk był, to bym cenę zrozumiał, a tak oferta chyba żeby się chwalić wynikami speedtestu. Jeżeli komuś zależy na uploadzie to chociaż trochę myślący człowiek weźmie pro 2.0, 600Mb/s to niewiele mniej, a dodatkowo 100zł zostaje co miesiąc w kieszeni.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 142
  • 512
  • 0

Nadciąga... Funbox 10...???

Oj nie tu się mylisz:

Światłowód Pro 2.0  vs 10.0 to:

a) upload na 1 urz to do ~600Mb vs do ~1000Mb

b) download na 1 urz do ~1000 vs do ~8000Mb/s (o ile dobrze kojarzę)

c) inne fale mogą zaoferować min mniejsze opóźnienia (zobaczymy jak będzie bardziej dostępne)

d)fb6 vs FB10 =2,4&5 vs 2,4&5&6 GHz

Więc co by nie pisać/mówić różnica jest. Oczywiście aby w pełni to wykorzystać wymagany też jest odpowiedni sprzętu po stronie klienta (mój np za słaby nawet na 1Gb choć i tak czasem te 1 rozważam...)       😉

ps fb10 z pewnością ma też inne zalety ale już mi się rozpisywać nie chciało 😉


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Nadciąga... Funbox 10...???

Wiemy już coś wiecej na temat dostępnosci funbox 10 w innych abonamentach niż 10gbps? Ostrze sobie zęby na wersje PRO 2.0, natomiast na Funbox 6 jest jedynie zlacze 1gbps wiec nie ma to wiekszego sensu (w PC już oczekuje port 2.5gbps). Z góry dzięki za jakieś (nie)oficjalne przecieki co do oferty i jej dostępnosci. Na twiterze rzecznik Orange wspomina o planowanej ofercie w 24Q1 wiec chyba już na dniach!


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1623
  • 8083
  • 63

Nadciąga... Funbox 10...???

@Orange-Son Zastanów się na spokojnie czy zintegrowany terminal światłowodowy obsługujący technologię XGS-PON zadziała na łączu w technologii GPON.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Nadciąga... Funbox 10...???

Przykro mi, ale niestety nie jestem aż tak biegły w technikaliach sieciowych. Tak samo jak Ty nie znasz się na medycynie, czy prawie. Z tego powodu zadałem niezobowiązujące pytanie osobom z większą wiedzą, żeby znaleźć odpowiedź na stosunkowo proste pytanie.

 

Z Twojej odpowiedzi wnioskuję (być może błędnie), że Switałowód 2.0 pro nie będzie mógł być obsługiwany przez Funbox10 (który posiada zlacze ethernet powyżej 2.5gbps), gdyż są to niekompatybilne technologie, co znaczyłoby że 1gbps jest maks prędkością jaką można osiągnać na złączu ethernet w Orange, czyli jeśli komuś zależy na prędkości na jednym urządzeniu to nie ma co czekać na Funbox10 dla PRO 2.0, tylko korzystać z aktualnej regularnej oferty (FB6 + 1gbps)?