Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nadciąga... Funbox 10...???


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Nadciąga... Funbox 10...???

A jak mam pytanie czy ktoś już próbował zamówić światłowód i była mowa w rozmowie o funbox10? Z mojej strony dowiedziałem się od doradcy przez stronę, że jak będę chciał przy przedłużaniu umowy wymienić funbox 6 na funbox 10 to.Po 1 musiałbym być w salonie z dostępnym funbox10 czyli w moim przypadku kraków, nie powinno być problemu, że nie mieszkam w krakowie. Wziąć funbox 6 oni go zweryfikują w salonie i wtedy będzie wiadomo czy można wymienić, nie koniecznie musi byc uszkodzony jak powiedział doradca. Mógłby ktoś potwierdzić te informację?

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 85
  • 289
  • 0

Nadciąga... Funbox 10...???

nie napalałbym się tak na Funbox 10 za momencik dla wszystkich. To zaawansowane, nowe urządzenie całkowicie zbędne dla osób zawierających umowę na dostępne obecnie prędkości internetu. Wystarczy spojrzeć na francuską stronę Orange i tam zbliżony Livebox 7 dostajemy wykupując łącze down 5 Gb/s i up 1 Gb/s. Nawet przy 2 Gb/s dają Livebox 6. Pocieszające jest, że te dwie najwyższe prędkości to dopłata odpowiednio ok. 10 i 15 euro ponad łącze 500 Mb/s, więc może i u nas będzie na nie stać przeciętnego Kovalsky'ego


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Nadciąga... Funbox 10...???

na różnych stronach w artykułach jest mowa, że będzie dawany do każdej z opcji nawet do 300Mb, więc jakoś nie widzę problemu. Pytam z ciekawości czy ktoś ma dostęp do informacji czy to prawda co doradca powiedział. Obecnie przez stronę i tak nadal wszędzie funbox 6. Ale może faktycznie w wybranych salonach są w stanie np wymienić przy przedłużeniu. hmm. A koniec umowy u mnie dopiero w marcu, więc kto wie co będzie do marca

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Nadciąga... Funbox 10...???

@Emill1 przecież było podane że dziesiątka dostępna jest w dwóch miastach ale jak na razie dla wąskiego grona testujących usługi.

PS.

Zresztą po co Ci on przy 300, 600 cz 1000 Mb skoro przy tych prędkościach i tak nie wykorzystasz jego potencjału 🤔


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Nadciąga... Funbox 10...???

@Emill1  tylko Kraków i Warszawa. I to nie wszedzie. Tylko nowa usługa. Nie dla wymiany z FB6. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Nadciąga... Funbox 10...???

@slav72to nw. Mi gdzieś dziś jak czytałem mignęła informacja, że będzie dawany do każdej opcji. No wiesz , do 100 i 300 też bywał dawany funbox 6 a tam też nie byl wykorzystywany potencjał. Chodzi tu raczej żeby ujednolicić sprzęt, a nie o realne wykorzystanie potencjału. Zresztą to, że aktualnie nie wykorzysta nie znaczy, że w przyszłości nie. A wiadomo, że prędzej czy później i tak każdy zwiększa prędkość. I wtedy nie trzeba będzie wymieniać urządzenia. Plusem Funbox10 byłby np wifi nawet przy powiedzmy 600Mb czy 1gb. Tam gdzie 2,4 i 5ghz jest zapchane można by użyć na 6ghz więc też ma sens przy niższych prędkościach.

 

@agat13Doradca powiedział mi, że nie muszę mieszkać w Krakowie, tylko być w wybranym z listy salonie w Krakowie,i nie mówiłem dla wymiany tylko w celu przedłużenia umowy, parę lat temu pamiętam, że przy przedłużeniu umowy można było wymienić z funbox3 na funbox6. I ja mówię o takiej sytuacji. Przecież mogę jechać równie dobrze do zakopanego i nagle coś mnie najdzie, że nagle chce sobie zamówić światłowód i wchodzę do salonu i podpisuję umowę a mieszkam  w poznaniu . Zamówienie w salonie jest obojętne z tego co słyszałem. (miejscowości przypadkowe, mieszkam pod Sączem.)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Nadciąga... Funbox 10...???

@Emill1  może w dalekiej przyszłości...na razie mowy nie ma o wymianie innych modemów na FB10 i dla mniejszych prędkości niż te nowe testowe dla FB10. Kropka 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 62
  • 193
  • 2

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12998
  • 53386
  • 620

Nadciąga... Funbox 10...???

@the_woocash  możliwość złożenia zamówienia też, bo nie pamiętam, aby to było wcześniej