Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja UniFi UDM Pro pod światłowód z ONT

ROZWIĄZANE

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

Konfiguracja UniFi UDM Pro pod światłowód z ONT

A moglbys sie podzielic jak to jest u ciebie skonfigurowane? Mi dociagneli w tym tyg swiatlowod(nie wiem jak sie odnajde po zamianie z LTE  😉 ) a mam UDM PRO. W chwili obecnej mam taki setup:

peszel z ulicy do szafki - w szafce miejsce na ONT z zasilaniem - RJ45 do portu WAN w UDM PRO

 Czy taki setup sieci bedzie dzialal? Wtedy jak rozumiem ze konfiguruje PPPOE na UDM PRO (jest jakas instrukcja?). Myslalem nad tym funboxem ale on nie ma trybu bridge wiec bez sensu.

 

________________
* Wydzieliłem z tematu Orange ONT i UniFi UDM Pro zamiast TP-Link Omada – moderator Michał

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22217
  • 182

Konfiguracja UniFi UDM Pro pod światłowód z ONT


@michallplnapisał(-a)

...

Mi dociagneli w tym tyg swiatlowod

...

mam UDM PRO.

...

miejsce na ONT z zasilaniem - RJ45 do portu WAN w UDM PRO

 Czy taki setup sieci bedzie dzialal?

...


Jeśli dostaniesz ONT i skonfigurujesz poprawnie ruter, to tak. Jeśli nie dostaniesz ONT to nie. W każdym wypadku zacznie działać dopiero po zainstalowaniu modemu FunBox przez operatora u ciebie, tego nie unikniesz. Potem możesz go usunąć/zastąpić, ale musisz go wynająć (zresztą odpłatnie), i tylko na nim technik dokona aktywacji usługi.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1723
  • 8422
  • 64

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22217
  • 182

Konfiguracja UniFi UDM Pro pod światłowód z ONT


@michallplnapisał(-a)

...

Mi dociagneli w tym tyg swiatlowod

...

mam UDM PRO.

...

miejsce na ONT z zasilaniem - RJ45 do portu WAN w UDM PRO

 Czy taki setup sieci bedzie dzialal?

...


Jeśli dostaniesz ONT i skonfigurujesz poprawnie ruter, to tak. Jeśli nie dostaniesz ONT to nie. W każdym wypadku zacznie działać dopiero po zainstalowaniu modemu FunBox przez operatora u ciebie, tego nie unikniesz. Potem możesz go usunąć/zastąpić, ale musisz go wynająć (zresztą odpłatnie), i tylko na nim technik dokona aktywacji usługi.