Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Konfiguracja TP LINK ER605 - brak dostępu do internetu na jednym kompie i konsoli

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Konfiguracja TP LINK ER605 - brak dostępu do internetu na jednym kompie i konsoli

Witam,

 

Bardzo dziękuję za zamieszczenie konfiguracji. Zakupiłem router TP LINK ER605 i skonfigurowałem go według opisu. Internet działa bardzo dobrze. Mam natomiast duży problem z tym, iż żaden inny komputer ani konsola Xbox po wpięciu się do routera nie mają dostępu do internetu. Działa on jedynie pod komputerem na którym konfigurowałem router. Poproszę uprzejmie o informację co zmienić w powyższej konfiguracji tak aby TP LINK dopuszczał inne maszyny w połączeniu kablowym.

 

Pozdrowienia,

 

Piotr

 

____________

* Wątek wyodrębniono z tematu Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT - Wiktor

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 73
  • 2

Konfiguracja TP LINK ER605 - brak dostępu do internetu na jednym kompie i konsoli

Spróbuj zmienić na porcie 2,3,4,5 z TAG na UNTAG.

 

jeżeli to nie zadziała to dodaj nowy VLAN z inną adresacją np. 10.10.100.1 z podsiecią 255.255.255.0 i zmień VLAN na jednym porcie i zobacz czy działa.

 

Jeżeli masz router TP-LINK to funbox idzie w odstawkę, ewentualnie wyłącz mu serwer DHCP i podłącz kabel LAN do port 2,3,4 z wyjątkiem 1 (powinien robić za most-access point)

 

+ wykonaj update oprogramowania jeżeli jest na stronie producenta dostępny.

+ swoją drogą to masz router TP-LINK TL-R605 v.2 z USB

 

mrcoderick_0-1659355586570.png

 

mrcoderick_1-1659355618867.png

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

6 ODPOW. 6
Anonim

Nie dotyczy

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

@Piotr81Wa  pokaż jak ustawiłeś router, zrzuty z konfiguracji, jak tego tu nie pokażesz, to pomocy nie uzyskasz, bo szklanej kuli nikt nie ma, coś żle ustawione jest w routerze, że inne komputery nie mają dostępu do internetu, tak bez wysiłku z twojej strony... Poszukaj kogoś kto się na tym zna w okolicy, ogarnie to w kilka minut.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Ograniczenia przepustowości przy zastosowaniu ONT

Dziękuję za szybką odpowiedź, konfiguracja taka jak w linku poniżej

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Ograniczenia-przepustowo%C5%9Bci-przy-zastosowaniu-ONT/td...

 

Pozdrowienia,

 

Piotr

Anonim

Nie dotyczy

Konfiguracja TP LINK ER605 - brak dostępu do internetu na jednym kompie i konsoli

@Piotr81Wa  nie dawaj linka do forum, daj fotki z zakładek routera, jak tam jest ustawiony, jak tego nie dasz, to nie oczekuj pomocy, ja w każdym razie się jej nie podejmę, bo szklanej kuli nie mam.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Konfiguracja TP LINK ER605 - brak dostępu do internetu na jednym kompie i konsoli

Jasne, zamieszczam zrzuty ekranu z konfiguracji TP LINKA, nic oprócz tego nie zmieniałem w ustawieniach 

 

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 42
  • 73
  • 2

Konfiguracja TP LINK ER605 - brak dostępu do internetu na jednym kompie i konsoli

Spróbuj zmienić na porcie 2,3,4,5 z TAG na UNTAG.

 

jeżeli to nie zadziała to dodaj nowy VLAN z inną adresacją np. 10.10.100.1 z podsiecią 255.255.255.0 i zmień VLAN na jednym porcie i zobacz czy działa.

 

Jeżeli masz router TP-LINK to funbox idzie w odstawkę, ewentualnie wyłącz mu serwer DHCP i podłącz kabel LAN do port 2,3,4 z wyjątkiem 1 (powinien robić za most-access point)

 

+ wykonaj update oprogramowania jeżeli jest na stronie producenta dostępny.

+ swoją drogą to masz router TP-LINK TL-R605 v.2 z USB

 

mrcoderick_0-1659355586570.png

 

mrcoderick_1-1659355618867.png

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 6
  • 0

Konfiguracja TP LINK ER605 - brak dostępu do internetu na jednym kompie i konsoli

mrcoderick bardzo Ci dziękuję. Zmiana na portach z TAG na UNTAG spowodowała, że internet w całym domu działa i łączy się ze wszystkimi urządzeniami. Szacunek dla Twojej wiedzy.

 

Pozdrawiam serdecznie,

 

Piotr