Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki router do 5g

ROZWIĄZANE

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1178
  • 2452
  • 70

Jaki router do 5g

Cześć,

Osobiście miałem przyjemność testować Zestaw ZTE MC889 5G jednostka ODU + router Wi-Fi T3000 Wi-Fi 6 - gorąco polecam.

 

Kupując zestawy ODU-IDU czy klasyczne routery z dodatkową anteną ważne jest aby nakierować je na najbliższy nadajnik. Mapka : http://beta.btsearch.pl/ 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 39
  • 0

Jaki router do 5g

Dziękuję i już sprawdzam


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2087
  • 7669
  • 31

Jaki router do 5g

jestem przekonany, że tutaj znajdziesz kompleksową pomoc. Niedawno kupowałem, poprzez A, router 4G, do zastosowań doraźnych. Jestem pod wrażeniem jakości obsługi. Zadaj pytanie, skieruj do niniejszego wątku. Nie bój się używanych. Będziesz zadowolony.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Jaki router do 5g

@KuroSawa77 

Model ZTE MC888 obsługuje nowe pasmo 5G tzn. N78 więc MC889 też powinien (to praktycznie te same routery pod względem bebechów).

Zapomnij o routerze + antenie, za duże straty po kablu, tylko zestaw ODU.

Jest jeszcze kwestia aktualizacji, Huawei już nie robi routerów a klony które produkują routery niby pod marką Huawei nie wiadomo jak tam będzie z aktualizacjami. Router ZTE kupiony od tekomów (np. Plus) dostaje aktualizację.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Jaki router do 5g


@KuroSawa77napisał(-a)

Dziękuję @ketrasaArtur  za odpowiedź, a co dokładnie planujesz kupić, jaki zestaw?


Zastanawiałem się nad routerem ZTE MC888:

https://www.orange.pl/esklep/modemy-i-routery/zte/router-zte-mc888-5g-cat-19-

Problem jest tego typu, że do nadajnika mam około 4 km, w dodatku las i częstotliwość 2100 MHz dociera z bardzo słaby sygnałem, a router nie ma możliwości podłączenia zewnętrznej anteny. Więc trzeba coś innego poszukać. Rozważam więc zakup ZTE 889 5G i ZTE T5400 Zestaw ODU-IDU:

https://www.orange.pl/esklep/zestawy/zte/router-(zestaw)-odu-idu-5g-zte-mc889-5g-i-zte-t5400

Jeszcze się nie zadecydowałem, rozważam za i przeciw.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 39
  • 0

Jaki router do 5g

Sprawdzałem właśnie tego mc888 i on nie ma możliwości pracy w trybie odu idu a po  podpowiedziach od was jestem zdecydowany na takie właśnie rozwiązanie. Jak wpisuje odu idu w Googla to większość wyszukane ten ZTE mc889 w konfiguracji z t3000 i chyba w to pójdę.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Jaki router do 5g

@ketrasaArtur 

4km to daleko i jak napisałeś trudny teren. Można spróbować z MC888 wystawiając go za okno...ale jednak MC889 by się sprawdził lepiej. Kwestia jak wysoko byłby router. Jeśli masz w miarę dobry telefon to możesz zrobić testy tam gdzie będzie router. Ostatecznie masz 14 dni na zwrot jeśli się nie sprawdzi,


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18458
  • 52780
  • 713

Jaki router do 5g

@Zeusek testy wykonywane były na HUAWEI B525 w celu sprawdzenia z których częstotliwości można by było skorzystać. Bez zewnętrznej anteny 2100 MHz jest nieosiągalne. Dlatego jest propozycją zestawu IDU-ODU. Wydatek jednorazowy większy, ale na dłuższy czas wystarczy.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1689
  • 8300
  • 64

Jaki router do 5g

Ale ceny tych ZTE poszły w górę w Orange. Czyżby duży popyt na sprzęt 5G?


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 527
  • 1899
  • 13

Jaki router do 5g

@Samotnick 

Nic dziwnego. Jeśli ludzie widzą że 5G może być szybsze niż 4G 10x to kupują nowe routery aby się o tym przekonać. Szczegół że 5G ma mniejszy zasięg niż 4G...choć to też z tym różnie bywa, czytałem iż potrafią wyciągać 600Mb z odległości 1-2 km.

Jasne że 5G kiedyś się zapcha i dlatego Orange buduje sieć pod 5G SA (ma to potrwać kilka lat, mowa jest o minimum 2 lata) czyli całkiem oddzielną od 4G, obecnie jest to 5G NSA które jest faktycznie 4G Ultra.