Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Jaki router do 5g

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 39
  • 0

Jaki router do 5g

Cześć wszystkim.

Mam takie pytanie czy lepiej kupić zestaw odu-idu czy może router z zewnętrzna antena. Problem mam taki że od miejsca gdzie będzie router do masztu gdzie zawieszę antenę będzie z 20m kabla. Czy to nie będzie za daleko  i będzie problem z tłumieniem na kablu i tak samo czy nie będzie problemu z zasileniem odu bo tam zasilanie chyba podawane jest po kablu łan. Co lepsze będzie do 5g. Chce zamówić internet  z karty i do tego dobrać jakiś dobry router.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12979
  • 53283
  • 619

Jaki router do 5g

@KuroSawa77Według mnie odległość 20m od anteny do routera wymusza użycie zestawu odu-idu. Strata sygnału dla kablach koncentrycznych dla tradycyjnej anteny zewnętrznej jest dość duża i wydaje mi się, że po prostu nieopłacalnym będzie takie rozwiązanie. Już różnica pomiędzy 5m, a 10m kablem jest spora, a co dopiero 20m.  W zestawie odu-idu masz odbiornik i kabel ethernet, który jest bezstratny na takiej długości (byle prawidłowo zaciśnięty- najlepiej wykonany fabrycznie)

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Jaki router do 5g

@KuroSawa77 ja się przymierzam do zestawu IDU-ODU i taki zestaw bym polecał. 20 metrów jest akceptowalną odległością i lepiej się sprawdzi, niż kabel antenowy do pasywnej anteny zewnętrznej. Zasilanie idzie przez kabel LAN.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 39
  • 0

Jaki router do 5g

Dziękuję @ketrasaArtur  za odpowiedź, a co dokładnie planujesz kupić, jaki zestaw?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12979
  • 53283
  • 619

Jaki router do 5g

@KuroSawa77Według mnie odległość 20m od anteny do routera wymusza użycie zestawu odu-idu. Strata sygnału dla kablach koncentrycznych dla tradycyjnej anteny zewnętrznej jest dość duża i wydaje mi się, że po prostu nieopłacalnym będzie takie rozwiązanie. Już różnica pomiędzy 5m, a 10m kablem jest spora, a co dopiero 20m.  W zestawie odu-idu masz odbiornik i kabel ethernet, który jest bezstratny na takiej długości (byle prawidłowo zaciśnięty- najlepiej wykonany fabrycznie)


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 39
  • 0

Jaki router do 5g

Dziękuję @agat13 Czytałem o tych problemach ze długość kabla może mieć tutaj znaczenie w przypadku zestawu z panelem anteny na zewnątrz, natomiast nikt nie skarżył się na długość kabla łan do odu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12979
  • 53283
  • 619

Jaki router do 5g

@KuroSawa77Ze standardu wynika, że ten kabel ethernet pomiędzy urządzeniami może mieć długość około 95m bez strat. Oczywiście ważne jest wykonanie wtyków i sama jakość kabla, ale dla 20m nie powinno być problemu, tym bardziej, że patchcordy tej długości bez problemu kupisz gotowe zarabiane fabrycznie.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 39
  • 0

Jaki router do 5g

A ktoś poleci jakiś sprawdzony zestaw odu-idu?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12979
  • 53283
  • 619

Jaki router do 5g

@KuroSawa77 https://www.telepolis.pl/wiadomosci/sprzet/orange-zestaw-routerow-5g-odu-idu-zte-mc889-zte-t5400 nie sprawdziłem jak działa, ale skoro operator proponuje, musi być certyfikowany i po testach w labie


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 39
  • 0

Jaki router do 5g

Dziękuję. Nie mialem z takimi routerami doczynienia ale widzę na allegro że sprzedają rozne zestawy np odu od Huawei a idu od ZTE, można to sobie tak mieszać i działa to plug & play?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12979
  • 53283
  • 619

Jaki router do 5g

@KuroSawa77Mieszać można- co innego jednostka zewnętrzna, a co innego router dający sieć wewnątrz.

Jednak z tym P&P bym nie przesadzał...konfigurować moduł zewnętrzny do karty SIM i tak bym polecił, bo jak ukradną, to warto zabezpieczyć chociaż PIN-em. Wewnętrznie też trzeba skonfigurować router według własnych potrzeb...