Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

IPTV a ASUS RT-AX58U

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 0

IPTV a ASUS RT-AX58U

Dzień dobry, 

podejrzewam że temat był już omawiany ale nie udało mi się znaleść odpowiedzi. 

Czy jest możliwość aby korzystać z IPTV jeżeli posiadamy własne routery. 

"Schemat sieci" wygląda jak na grafice poniżej:

Mik0s_0-1710834602826.png

. Wszystkie routery to Asusy RT-AX58U. Główny router w rozdzielni jest wpięte bezpośrednio do ONT. Router w salonie jest wpięty LAN->WAN i do niego mogę podpiąć dekoder IWU200. 

Czytałem na forum że problem z własnym routerem nie występuje z innym dekoderem stream 4k czy ktoś już to sprawdzał i wie w jaki sposób można wymienić dekoder w Orange? 

 

z góry bardzo dziękuje za pomoc i przepraszam jeżeli na forum już ten problem został rozwiązany. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18464
  • 52793
  • 713

IPTV a ASUS RT-AX58U

@Mik0s jest możliwość korzystania z IPTV na własnym sprzęcie, ale użytkownik przy konfiguracji własnego routera jest zdany sam na siebie. Najlepiej, jak by dekoder był wpięty bezpośrednio do routera głównego. Im więcej urządzeń między routerem głównym a dekoderem, tym większa trudność w prawidłowym konfigurowaniu i działaniu usługi IPTV.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

12 ODPOW. 12

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18464
  • 52793
  • 713

IPTV a ASUS RT-AX58U

@Mik0s jest możliwość korzystania z IPTV na własnym sprzęcie, ale użytkownik przy konfiguracji własnego routera jest zdany sam na siebie. Najlepiej, jak by dekoder był wpięty bezpośrednio do routera głównego. Im więcej urządzeń między routerem głównym a dekoderem, tym większa trudność w prawidłowym konfigurowaniu i działaniu usługi IPTV.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 0

IPTV a ASUS RT-AX58U

Dziękuje za odpowiedź. 

Niestety w domu mam tak poprowadzone kable że nie mam możliwości aby wpiąć dekoder do głównego routera. Mógłbym jedynie wpiąć Fnubox'a 6 pomiędzy router w salonie a dekoder ale to chyba wymagałoby jakieś konfiguracji Funbox'a? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53540
  • 622

IPTV a ASUS RT-AX58U

@Mik0sWszelakie podłączenia modemu w środek sieci są bez sensu i nie zadziałają.

miejsce logowania do usługi masz jedno (modem FB lub własny sprzęt) i niewiele z tym zrobisz..

W takiej konfiguracji sieci (jeśli nie chcesz zbytnio kombinować) powinien (nie musi) zadziałać 4k Stream jako jedyny dekoder działający w unicastach.

Spróbuj zgłosić na infolinii wymianę na ten dekoder na Androidzie (tylko ten jedyny z oferty) i ustawiając tagowanie  na routerze możesz pokusić się o testy...

Ogólnie, to najlepiej od routera głównego pociągnąć kabel do dekodera. To najpewniejsze rozwiązanie.

Bez jednak konfiguracji dodatkowej się nie obejdzie. W jakiej konfiguracji działają te routery kaskadowo podłączone do głównego?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8355
  • 64

IPTV a ASUS RT-AX58U

@Mik0s Używaj FB jako pierwszego urządzenia podłączonego do ONT lub światłowodu. Skoro nie możesz podłączyć IWU za pomocą przewodu to spróbuj przez WiFi z FB, które będzie wykorzystywane tylko do tego celu. Resztę sieci ogarniesz swoim sprzętem.

Jeżeli WiFi z FB nie będzie miało zasięgu przy dekoderze to możesz podłączyć IWU do portu LAN w Asusie ale musiałbyś upewnić się, że działają one w trybie AP a nie jako router. Dodatkowo na każdym Asusie należy włączyć IGMP Snooping. 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 0

IPTV a ASUS RT-AX58U

Dziękuje, 

niestety IWU jest za daleko żeby działać po WiFi. 

Pierwotnie miałem właśnie FB jako pierwsze/"główne" urządzenie i pozostałe routery jako AP i IPTV działało, niestety taka konfiguracja nie była zbyt stabilna przykładowo regularnie AP "klatka schodowa" zrywało połączenie a mam tam podpiętych parę sprzętów do których potrzebuje zdalny dostęp i stąd decyzja o zmianie FB na kolejnego Asusa. 

Niestety architekt który projektował dom pomyślał o kablu antenowym z rozdzielni do salonu ale o poprowadzeniu drugiego kabla cat 5e już nie. 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8355
  • 64

IPTV a ASUS RT-AX58U

@Mik0s Ta „klatka schodowa” i „garderoba” ma uplink po WiFi? Napisz coś więcej o konfiguracji bo to co masz teraz wywołuje u mnie gęsią skórkę.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 0

IPTV a ASUS RT-AX58U

Wszystkie Routery działają w systemie AiMesh. 

Wygląda to tak, wybacz mało profesjonalne diagramy ale nie jestem specjalistą:

Mik0s_0-1710849008253.png

 

 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1705
  • 8355
  • 64

IPTV a ASUS RT-AX58U

@Mik0s Porządny diagram. Czy w poprzedniej konfiguracji włączałeś IGMP Snooping?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 29
  • 0

IPTV a ASUS RT-AX58U

Szczerze mówiąc nie wiem, właściwie nie zmieniałem nic w ustawieniach FB