Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox6 problem z firewallem


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Funbox6 problem z firewallem

W funbox 6 po aktualizacji oprogramowania do wersji SGF6-pl-03.03.11.17_20.04.21 przestał działać firewall. Niezależnie od tego czy jest ustawiony poziom wysoki, średni czy niski nic nie jest blokowane.
Czy ktoś ma podobny problem?

 

____________
* Temat przeniosłem z kategorii Internet domowy (etykieta: Orange Światłowód) - Wiktor

28 ODPOW. 28

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12992
  • 53329
  • 620

Funbox6 problem z firewallem

@rlatJak weryfikujesz blokowanie? Jaka to dokładnie usługa?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Funbox6 problem z firewallem

@rlat Masz przekierowania czy włożyłeś komputer do DMZ? Pokaż jakiś dump na dowód bo nawet z wyłączonym firewallem jest to trudne do wyobrażenia.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Funbox6 problem z firewallem

Wiem jakie usługi nie działały przed aktualizacją funboxa przy poziomie wysoki.
W tej chwili "wszystko" działa. FTP, gry itp. nic nie jest blokowane.

 

 

Nie wrzucałem do DMZ, nie mam przekierowań. Używałem zmiany ustawień firewalla pomiędzy średni a wysoki by głównie blokować dostęp do gier. W  tej chwili jak ustawię wysoki to nic nie jest zablokowane.

 

 

 

______________________

Scaliłem wpisy - moderator Wojciech


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Funbox6 problem z firewallem

@rlat UPnP się włączyło? I może jeszcze określ czy masz na myśli ruch przychodzący czy wychodzący oraz czy to IPv4 czy IPv6.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Funbox6 problem z firewallem

@rlat 

Nie wiem czemu uważasz że zapora na poziomie wysokim powinna blokować ftp. Zgodnie z dokumentacją wbudowaną w FB3 tak nie jest:

 

j131_0-1709909155843.png

 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 13
  • 50
  • 0

Funbox6 problem z firewallem

Wiem, że nie powinna. Ale wcześniej blokowała.(tego ftpa, z którego ja korzystałem).  Nie chodzi mi o ftpa, głównie zależy mi by gry były odcinane. Zrzut, który zamieściłeś to funbox przed aktualizacją. Wtedy było tak jak chciałem.

 

 

UPnP jest włączone. Problem jest niezależnie czy jest tylko IPv4 czy IPv6 .

 

 

 

_____________________

*Scaliłem wpisy - moderator Wojciech.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12992
  • 53329
  • 620

Funbox6 problem z firewallem

@rlatPytanie czy fakt, że to screen sprzed aktualizacji zmieniło coś w działaniu (niedziałaniu) tego, co wcześniej było blokowane? Skoro coś nie działało/blokowało dostęp, to może kwestia odpowiednich ustawień po aktualizacji?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1630
  • 8108
  • 63

Funbox6 problem z firewallem

@rlat Jeżeli masz UPnP włączony to znaczy, że połączenie działa w trybie IPv4. Może przed aktualizacją było IPv6.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Funbox6 problem z firewallem


@rlatnapisał(-a)

Wiem, że nie powinna. Ale wcześniej blokowała.(tego ftpa, z którego ja korzystałem).  Nie chodzi mi o ftpa, głównie zależy mi by gry były odcinane. Zrzut, który zamieściłeś to funbox przed aktualizacją. Wtedy było tak jak chciałem.

 

 

UPnP jest włączone. Problem jest niezależnie czy jest tylko IPv4 czy IPv6 .

 


To może pokaż? Bo jakoś Ci nie wierzę. Niejasno piszesz. Co konkretnie jest/nie jest blokowane a wydaje Ci się że było?

Przy włączonym UPnP gry sobie same otwierają porty więc nawet serwer gier można postawić. Większość gier nie jest nijak blokowana bo wymaga tylko połączeń wychodzących, których normalnie ustawione zapory nie blokują. Blokowanie ruchu wychodzącego można zrobić w ustawieniach użytkownia, ale jestem prawie pewien, że nie chcesz tego robić.