Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 - zasilanie


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2082
  • 11723
  • 52

Funbox 6 - zasilanie

@ketrasaArtur dlatego odradzam eksperymenty, FunBox jest od Orange i powinien pracować z oryginalnym zasilaczem, użytkownik go tylko użytkuje 😎


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 22
  • 0

Funbox 6 - zasilanie

Funbox to jedyny sprzęt u mnie w domu, który jest wrażliwy na bardzo krótkie (rzędu ułamka sekundy) zaniki napięcia - a zdarzają się takie ostatnio i to nawet w ciągu dnia.
I teraz weźmy sytuację np. egzaminu on-line i taki zanik napięcia… zanim Funbox się zrestartuje i skonfiguruje, a czas leci…
Pomyślałem więc o czymś takim:
https://www.komputronik.pl/product/746159/power-walker-dc-secureadapter-12v.html
Bo kupować UPS off-line to „trochę” drogo, aby obsłużyć tylko ten jeden sprzęt.
Ale okazało się, że mimo takiego samego napięcia w opisie, jak na zasilaczu oryginalnym (12V, 24W) jest różnica::na nieobciążonym zasilaczu oryginalnym multimetr pokazał 12,0V, a na nieobciążonym Power Walker ten sam multimetr pokazał 12,4V. Dlatego pytam zanim podepnę.
(Power Walker ma opis: 12V 24W 2,1A  ; ten, któy otrzymałem z Funboxem (tj. Sagem) ma opis: 12V 24W 2A)
Przy okazji, bo pojawił się głos, że mógłbym chcieć np. ładować smartfon z USB Funboxa.: Jedyne ewentualne zastosowanie USB w Funboxie, które by mnie interesowało, to dysk zewnętrzny (wyłącznie taki z własnym, osobnym zasilaniem - jeszcze mnie nie pogięło, by port do danych traktować jako zasilacz!) na kopie zapasowe. Ale oprogramowanie Funboxa nie potrafi go obsłużyć (może 6TB to za duża pojemność? ale może chodzić o coś innego. port działa, pendrive można użyć bez problemu, ale na co mi to?).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13066
  • 53604
  • 624

Funbox 6 - zasilanie

@janusz_lepionko  i to jest odpowiedź na pytanie " a po co?" 

Uważam, że jednak lepszy zwykły UPS, bo daje większe możliwości, łatwiej wymienić w nim akumulator i można podpiąć w razie czego coś jeszcze...

Plusem UPS jest jeszcze łagodzenie skoków  napięcia i śmieci z sieci, oraz dłuższa praca na awaryjnym  zasilaniu 

Mam w domu 2 UPS-y  jeden w szafce RACK, a drugi przed piecem CO i nie będę zmieniał, bo po co ryzykować przy przyłączu napowietrznym


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Funbox 6 - zasilanie

Odnośnie samych zaników "ułamkosekundowych", wezwij elektryka na przegląd swojej instalacji. Lata lecą, śruby w esach się luzują, same esy też się starzeją. Jeżeli na przyłączu są porcelanki, to warto nimi ruszyć i dokręcić. Elektryk będzie wiedział.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 37
  • 0

Funbox 6 - zasilanie

Jak rozmiar wtyczki w zasilaczu się zgadza (ten walker ma baryłkę 5,5/2,5mm)  to będzie działać. Taka różnica napięcia jest nieznacząca w tym przypadku.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270