Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 351
  • 3

Funbox 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@j131 Nie bardzo rozumiem - jak łączysz Orange FB z Twoją siecią 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 351
  • 3

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@_Artek_ ja mam podpisaną umowę z Orange na światłowód z Fun box 6


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 508
  • 2100
  • 4

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@Kris_Orng Jeśli korzystasz tam z internetu sporadycznie może wystarczy jakiś wifi mash....ale czy będzie działał nie wiem....zamów sobie jakieś tego typu zabawki przez internet będziesz miał 14 dni na testy i ewentualny zwrot. :))


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 351
  • 3

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

Dziękuję wszystkim za sugestie - myślę, że dla mnie najlepszym rozwiązaniem będzie puszczenie kabla eth z FB6 na dół i podłączenia go do switch'a


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 351
  • 3

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@_Artek_ Prawdę mówiąc, nie wiem co to jest wifi mash  - sprawdzę w internacie. Na razie pociągnę kabel, co jest chyba na tę chwilę najłatwiejsze.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 508
  • 2100
  • 4

Funbox 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

To nie sprawdzaj już tego masha tylko kup switche. 
Ja właśnie tak to zrobiłem i z czystym sumieniem polecam bo jest w miarę tanio funkcjonalnie i bezobsługowo.
pamiętaj tylko żeby zwrócić uwagę na kategorie kabli eth minimum cat 5e no i przepustowość switchy.     


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13109
  • 53856
  • 631

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@Kris_Orng  kabel wystarczy kat5e. Przeniesie i GB/sek byle dobrze rozszyty. Jeśli nie masz za dużo kasy, wystarczy średniej klasy router Z opcja trybu AP

Możesz też spróbować konfiguracji alternatywnej, gdy nie będzie miał tego trybu. Zaletą jest to, że możesz przetestować jak i oddać jak nie będzie spełniał wymogów zasięgu

SWB też możesz oddać kiedy chcesz mając porównanie do innych sprzętów

Mam kilka w domu i różnie się zachowują w tym samym domu, a więc pozostają testy.

Mesh to alternatywa dla kabla, który jest najlepszym rozwiązaniem i nie ma się co bać układania. Ważne, aby nie złamać i nie zaginąć za bardzo. Rozszycie na gniazdach brzozowych dla pewności...nic bardzo trudnego, a pewność 100%


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 37
  • 127
  • 0

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi


@Kris_Orngnapisał(-a)

Chcę rozszerzyć zasięg sieci Wi-Fi  lub umożliwić dostęp do internatu z pomieszczeń z ograniczoną przenikalnością dla fal radiowych.

Mój router Fan box 6 jest usytuowany na 1. piętrze zapewnia dobrej jakości sygnał do wszystkich urządzeń na parterze i na 1. piętrze (w porywach nawet 9 urządzeń, chociaż niektóre z nich połączone są po kablu ethernetowym), co przekłada się na stosunkowo dobrą prędkość Wi-Fi tzn. około 270/60 Mbps odpowiednio na pobieraniu/wysyłaniu.

W pomieszczeniach podziemia (pralnia, hydrofornia, magazynek itp.) zasięg Wi - Fi jest znacznie słabszy - szybkość spada do 100/50 Mbps i połącznie z Internetem jest dość zadowalające, ale już w pomieszczeniu pod garażem, gdzie strop jest wykonany ze zbrojonego betonu, szybkość spada do 7/3 Mbps i  połączenie z Internetem jest często zrywane. (zresztą wzmacniacz SB Wi-Fi ustawiony pomieszczeniu pod garażem nie wykrywa sieci)

Pomieszczenie pod garażem to pracownia/warsztat i powinien mieć dobry dostęp do Internetu. Test wzmacniacza SB Wi-Fi nie spełnia tych oczekiwań - nie wykrywa sieci Wi-Fi . W tej sytuacji myślę o następującym rozwiązaniu - od Fan Box'a przeciągnąć kabel ethernetowy do piwnicy i tam postawić jakiś Access Point, który generowałby dobrej jakości sygnał  Wi-Fi do urządzeń znajdujących się w pomieszczeniu pod garażem i w ogóle w podziemiu. Moja wiedza o sieciach jest ograniczona, stąd mam następujące wątpliwości:

  1. Czy w istnieje taki access point, który połączony z Fan Box 6 kablem ethernetowym może generować sygnał Wi-Fi 
  2. Jeśli tak, to czy taki access point zaabsorbuje właściwości (ustawienia) mojej sieci Orange/mojego Fun Box'a - pamiętajmy, że Fan Box 6 generuje dwie sieci o częstotliwościach 2,4  i 5,0 MHz.
  3. Czy może istnieją rozwiązania alternatywne

Z góry dziękuję za sugestie


Najlepiej zrobić mesh np. na Tp link deco, postawić trzy czy cztery takie urządzenia i masz wszędzie na 100% zasieg(oczywiście najlepiej do kazdego kabel) i fajna sprawa ze widnieje to jako jedna sieć i automatycznie przełącza na kolejne urządzenia.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22249
  • 183

Fan Box 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi


@Kris_Orngnapisał(-a)

@j131 Nie bardzo rozumiem - jak łączysz Orange FB z Twoją siecią 


Najnormalniej, kabelkiem.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 351
  • 3

Funbox 6 vs. Wzmacniacz Smart Box Wi-Fi

@_Artek_ Pociągnąłem kabel - to zadanie zajęło mi dwa dni - oczywiście robiłem to w wolnych chwilach - jednak to były dwie kondygnacje. Kupiłem switch'a i zastosowałem kabel SFTP kat. 6A - i działa dobrze. Szybkość 100/60 Mbs odpowiednio pobieranie/wysyłanie - troche za mało, ale mierzyłem na starym laptopie, gdzie karta sieciowa więcej nie przeniesie. Taka szybkość w warsztacie jest wystarczająca

Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w mój problem i za wartościowe sugestie