Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 problem z 2,4 Ghz

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 1

Funbox 6 problem z 2,4 Ghz

Witam.

Borykam sie od kilku dni z problemem ( który widzę jest stary,ale nie znalazłem rozwiązania)

Mianowicie: deukarka,odkurzacz,radio nie chcą się za chiny połączyć z routerem.

Rozdzielilem na dwie sieci 2,4ghz, oraz 5 ghz .Za rada konsultanta orange wymieniłem router wczoraj na nowy,wyłaczyłem standard wifi6, zmienialem nazwy sieci,jak i hasła na jak najprostsze - nic nie dało.

Jak podłączyłem pod Funboxa stary router i do tego starego polaczylem się drukarką,czy odkurzaczem- to wtedy dopiero zadziałały.

Nie chcę takiego rozwiązania- bo to bez sensu.

Czy ktoś znalazł sposób, aby funbox działał jak należy pod tym kątem ?

Bardzo proszę o poradę- bo już szlag trafia

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 1

Funbox 6 problem z 2,4 Ghz

Poprosiłem Orange o indywidualne odblokowanie WPA.Teraz mam osobną sieć dla drukarki ( open) i drukarka działa.Reszta tzn. radio,odkurzacz połączyły się po którymś restarcie routera pod wydzieloną sieć 2,4 ghz.Troche to pokręcone,ale działa.

Z racji,że sieć dla drukarki jest Open - właczam ją tylko wtedy gdy chce drukować.Dzieki wszystkim za pomoc

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18473
  • 52870
  • 716

Funbox 6 problem z 2,4 Ghz

@Szakal811 jeszcze można spróbować innych sposobów szyfrowania hasła WiFi. Sprawdź, jakie masz opcje: WPA, WPA2. PSK, AES...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 1

Funbox 6 problem z 2,4 Ghz

Tu też przestawiałem.W funbox 6 jest wpa2,wpa3,wpa2/3 - drukarka wyglada na to ma wpa.

Próbowałem ustawić router na open ( bez zabezpieczenia),ale nie mogłem się  wtedy połączyć z siecią ńawet na lapku,czy tel


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22183
  • 181

Funbox 6 problem z 2,4 Ghz

@Szakal811 

Problem jest znany i rozwiązywalny. Kluczem jest brak wsparcia dla WPA po ostatnich aktualizacjach FB6. Musisz poprosić o indywidualne odblokowanie WPA na twoim FB6. To się da zrobić tylko z poziomu operatora, sam nic nie zrobisz. Oczywiście poza obejściem które znasz i którego nie chcesz.

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/HP-DeskJet-3515-nie-%C5%82%C4%85czy-si%C4%99-z-Funbox-6-0...


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 1

Funbox 6 problem z 2,4 Ghz

  • Kilka godzin spędziłem z konsultantami orange nad tym problemem.I nikt nie wspomniał o takiej możliwości.Ostatecznie powiedzieli,abym poszukał pomocy tutaj.Na dniach poproszę,aby odblokowali wpa- zobaczymy czy się problem rozwiąże.
  • Bardzo dziękuję za porady i dam znać jak się to skończy
  •  

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18473
  • 52870
  • 716

Funbox 6 problem z 2,4 Ghz

@Szakal811 w razie potrzeby pisz do eksperta z rozwiązania w temacie.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 1

Funbox 6 problem z 2,4 Ghz

Teraz rozmawiałem ze szwagrem.Ma ten sam odkurzacz i normalnie łączy się z routerem na wpa2.Fakt,że ma innego operatora i router inny...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22183
  • 181

Funbox 6 problem z 2,4 Ghz


@Szakal811napisał(-a)

Teraz rozmawiałem ze szwagrem.Ma ten sam odkurzacz i normalnie łączy się z routerem na wpa2

....


Trzeba było zacząć od szwagra. 😉

Zobacz podlinkowany temat i spróbuj na PW napisać do tego eksperta AMA który się tam ujawnił. Oczywiście może w tym przypadku być też coś innego, ale na moje oko to to.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 18
  • 1

Funbox 6 problem z 2,4 Ghz

Poprosiłem Orange o indywidualne odblokowanie WPA.Teraz mam osobną sieć dla drukarki ( open) i drukarka działa.Reszta tzn. radio,odkurzacz połączyły się po którymś restarcie routera pod wydzieloną sieć 2,4 ghz.Troche to pokręcone,ale działa.

Z racji,że sieć dla drukarki jest Open - właczam ją tylko wtedy gdy chce drukować.Dzieki wszystkim za pomoc