Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 ma problem z siecią access pointów

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Funbox 6 ma problem z siecią access pointów

Witam!

 

Niedawno dostałem nowy router Funbox 6 z internetem światłowodowym. Problem się pojawia jak podłączam do niego sieć access pointów rozprowadzonych po domu za pomocą switcha. Access pointy są firmy Apple, min. Airport Extreme i Airport Express. Funbox i sieć światłowodów mają 2 oddzielne sieci WiFi. To ustawienie działa bez problemu z naszym starym routerem i internetem Netii, który ciągle mamy.

W momencie gdy przyłączam Funbox do sieci access pointów to przestaje działać jego sieć WiFi, w tym sieć access pointów tak samo nie działa. Z tym że, czasami obie sieci zaczynają działać ale tylko na chwile i potem z nowu przestają. W momencie gdy odłącze od Funboxa sieć access pointów działa on z powrotem. Ustawienia Funboxa są fabryczne, nic tam nie zmieniałem.

Próbowałem już przyłączać switch do różnych portów ethernetowych ale to nie pomogło. Z góry dziękuje za pomoc!

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22235
  • 183

Funbox 6 ma problem z siecią access pointów

@panainz95 

Te Apple być może trzeba skonfigurować jeszcze raz, prawdopodobnie są w trybie rutera (a powinny być w trybie AP), albo maja przypisany niekompatybilny adres (albo jedno i drugie). Pokaż jaką mają konfigurację.

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13086
  • 53732
  • 626

Funbox 6 ma problem z siecią access pointów

@panainz95  porównaj ustawienia DHCP na obu routerach. Może adresy IP się gryzą ze sobą, bo w jednej sieci nie może być więcej niż jeden serwer DHCP. . Może masz wpisane stałe adresy IP i coś się dubluje? Najlepiej nie przełączać bez kontroli  i od nowa skonfigurować ustawienia Access pointów pod sieć docelową 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22235
  • 183

Funbox 6 ma problem z siecią access pointów

@panainz95 

Te Apple być może trzeba skonfigurować jeszcze raz, prawdopodobnie są w trybie rutera (a powinny być w trybie AP), albo maja przypisany niekompatybilny adres (albo jedno i drugie). Pokaż jaką mają konfigurację.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 6
  • 0

Funbox 6 ma problem z siecią access pointów

Super, zresetowanie moich access pointow (factory reset) pomogło, dziękuję bardzo 🙂


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13086
  • 53732
  • 626

Funbox 6 ma problem z siecią access pointów

@j131  z tego co pamiętam, to ten sprzęt musi być skonfigurowany po uruchomieniu, bo inaczej nie działa w żadnym trybie. Nie pamiętam, aby z defaultu miał tak samo jak routery popularne na rynku...

Moje były konfigurowalne tylko z MacBooka i specjalnej zakładki w systemie