Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

@bronzub  oczywiście przetestować jak najbardziej należy wszystko, różne przypadki chodzą po ludziach...i sprzętach.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

@slav72 , finalnie, ma pomóc @migaw  rozwiązać problem😀


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi


@migawnapisał(-a)

@slav72 hej, tak coś mi źle podlinkował 😄

ja mam A21s i A40 - i w obu tak jest.

mam też tablet Samsunga A8 (2022) i tam jest ok. iPhone narzeczonej też dobrze się odłącza.

wielokrotnie "zapominałem" tę sieć - nic nie dało

 


@migaw , ja bym jeszcze sprawdził aplikację Telefon w ustawieniach smartfonów i dał na obu wszystkie uprawnienia. Operator w regulaminie świadczenia usług multimedialnych przypomina, że dla poprawności działań usług niezbędne są bieżące aktualizacje, a to, że aplikacje mają dostać stosowne uprawnienia by prawidłowo działały, to ja sam sobie tak robię, zwłaszcza po resecie, kiedy one znikają. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22185
  • 181

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

@migaw 

Może ten "randomizowany" MAC przeszkadza FB? Nie na tyle żeby nie wpuścić, ale na tyle żeby robić problemy... Oczywiście fantazjuję, ale fakt że obsługa tego cudu konfiguracyjnego nie jest najlepsza w FB (pamiętacie problem "duchów"?).


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

@migaw  w zrzutach które pokazałeś z A40 w "Intelligent Wi-Fi" w pozycji drugiej "Turn on Wi-Fi automatically" ("Włacz Wi-Fi automatycznie") czy masz możliwość przesunięcia suwaka na włączony?, jeśli tak to to wykonaj, u mnie jest włączony.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 86
  • 0

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

"Telefon" w androdzie ma wszystkie uprawnienia oprócz Lokalizacji,

soft jest aktualizowany regularnie


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13069
  • 53609
  • 624

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

@migaw Zostają testy porównawcze lub wymiana modemu


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 86
  • 0

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

na próbę, w jednym z Samsungów przestawiłem na MAC telefonu stały

 

nie mogę przełączyć tej funkcji (jest wyszarzona), ale i tak bym nie chciał, bo generalnie mam GPS wyłączony i rzadko której aplikacji przydzielam do niego uprawnienia

 

________________
* Scalenie wpisów – moderator Michał


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi


@agat13napisał(-a)

@migaw Zostają testy porównawcze lub wymiana modemu


@agat13  tak sobie gdybam, ale zdaje mi się że modem nie jest w tym przypadku winny, raczej wina leży po stronie telefonów, przecież to one nie chcą przełączyć się z danych sieci wifi na dane komórkowe gdy znajdą się poza zasięgiem modemu. Przychodzi mi do głowy że to jakiś bug ukryty w sofcie tych Samsungów, a rozwiązaniem (dość "drastycznym") może byłoby wgranie softu od nowa do słuchawek.

Edit.

@migaw  a może to jednak brak włączonej Lokalizacji jest tu problemem, telefon "głupieje" nie wiedząc że znajduje się poza zasięgiem modemu i dalej szuka zapisanej sieci wifi 🤔, włącz może na próbę tą funkcję i porób testy.