Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 86
  • 0

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

co to SWB6?

dodam, że do FB podłącza się jeszcze iPhone XS i tablet Samsunga, w ich przypadku ten problem nie występuje


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13058
  • 53593
  • 622

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

@migaw  sam więc ograniczyłeś problem do ustawień tego jedynego smartfona, a nie FB6 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22178
  • 181

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi


@migawnapisał(-a)

co to SWB6?

dodam, że do FB podłącza się jeszcze iPhone XS i tablet Samsunga, w ich przypadku ten problem nie występuje


W takim razie problem musi być po stronie telefonu. Zapomnij sieć i spróbuj raz jeszcze, może w ustawieniach specyficznych dla tej sieci (w telefonie) coś się zapisało.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 86
  • 0

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

dwóch, mojego prywatnego i drugiego, służbowego

 

już to robiłem (kilkukrotnie), bo też na to wpadłem, ale mogę jeszcze raz

 

 

___________________

*Scalenie wpisów - moderator Wojciech.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

@migaw  również posiadam FB 6 i kilka telefonów Samsunga lecz u mnie takie problemy nie występują, sprawdź proszę w telefonach czy po wejściu w Ustawienia => Połączenia => Wykorzystanie danych => Sieć komórkowa masz zaznaczone na Uzyskaj dostęp do internetu przez sieć komórkową. Sprawdź również Ustawienia => Połączenia => Wi-Fi => klik w trzy kropki prawy górny róg Intelligent Wi-Fi (zaznacz wszystkie dostępne opcje).


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 86
  • 0

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

O slav72 - Nasz Orange  to pierwsze mam włączone, to po prostu transfer danych w GSM, a to drugie to inteligentne WiFi mam włączoną opcję 1 i 3, bo geolokalizacji nie używam na co dzień


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

@migaw  jakiś dziwny nick mi przypisałeś 😁😉, próbowałeś może resetować te telefony?, bo problem na pewno jest w fonach (ich ustawieniach), a nie w FB 6. Tak jak wcześniej pisałem u mnie w domu są Samsungi S20, A52s 5G, A22 5G, A40 i z żadnym z nich nie ma takiego problemu (wszystkie po wyjściu z zasięgu FB 6 przełączają się na dane komórkowe i odwrotnie po wejściu w strefę zasięgu modemu przełączają się na wi-fi).


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 86
  • 0

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

@slav72 hej, tak coś mi źle podlinkował 😄

ja mam A21s i A40 - i w obu tak jest.

mam też tablet Samsunga A8 (2022) i tam jest ok. iPhone narzeczonej też dobrze się odłącza.

wielokrotnie "zapominałem" tę sieć - nic nie dało

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1455
  • 6300
  • 42

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

Sprawdź w takiej aplikacji jak np. WiFi Analyzer jak zmienia się siła sygnału i co pokazuje aplikacja. Może tu będzie jakaś wskazówka. 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 6 i problem z "odłączeniem" od WiFi

@migaw  piszesz że masz A40, u mnie jeden z Samsungów to ten sam model, może pokaż zrzuty z wszystkich ustawień neta/wi-fi to do czegoś dojdziemy na podstawie tego modelu.