Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22178
  • 181

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21 

Tak naprawdę nie wiadomo co te FB tam wyświetlają, ale najczęściej nie ma to wiele wspólnego z rzeczywistością. Duchy. Ja bym zignorował kompletnie. Jakiś czas temu były tematy w których OP próbował to drążyć. Okazało się że funkcja randomizacyjna MAC któregoś telefonu generowała masowo te duchy, rzekomo podłaczone po kablu. Jeśli chcesz się bawić w śledztwo to oczywiście możesz (próbować zidentyfikować "ducha"), ale moim zdaniem to błąd w oprogramowaniu tych modemów i tyle.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

Nie mam za bardzo czasu i możliwości na śledztwo 🙂 Jedyne co to po prostu jakaś obawa jak, to zobaczyłem. O ile jeszcze w tym starym funboxie 2.0, było coś podłączone po kablu, wiec tutaj raczej łatwo stwierdzić, że skoro nic się nie podłączało, to najpewniej jakiś błąd, tak tutaj już w przypadku tego funboxa 6.0 po wymieanie pojawił się ten pc-47 na wi-fi, wiec to już pewnie jakoś bardziej może zastanawiać czy ktoś się nie podpina, ale pewnie tak jak piszecie szanse na to są pewnie niewielkie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21  tak jak pisaliśmy wiosną tego roku tutaj Rozwiązano: FB 6.0. dodaje niezidentyfikowane urządzenia do WiFi (orange.pl) te "duchy" 👻 są nieszkodliwe (poczytaj mieliśmy to samo).


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

No tak, chociaż jak dobrze rozumiem z tego wątku te "duchy", to jakieś urządzenia z przeszłości, co były podłączone? U mnie ten funbox jest od niecałego tygodnia, nie ma żadnej możliwości bym cokolwiek do niego innego podłączał, nie mam więcej urządzeń, które mogłyby łączyć się przez wi-fi. Chyba,że nie do końca zrozumiałem ten wątek i to po prostu jakieś kompletne fikcyjne połączenia?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21  w moim przypadku były to zarówno urządzenia z przeszłości jak i kompletnie fikcyjne.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21 , ja paranoicznie reagowałem, mając też FB2 i podejrzewałem, że sąsiad przez Wi Fi mógł być tym intruzem. Wyprowadził się i niby uspokoiło się, ale często zaglądałem, czy mi ktoś (duch) nie wniknął w moje cztery kąty. Może to zasługa oprogramowania i jakaś "zemsta zza grobu" prześladuje użytkowników? Na wszelki wypadek usuń tego "ducha" w aplikacji Mój FunBox😊


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu


@slav72napisał(-a)

@Kamas21  w moim przypadku były to zarówno urządzenia z przeszłości jak i kompletnie fikcyjne.


@slav72 , czy te urządzenia (nie podłączone) u Ciebie miały w panelu routera adresy MAC? Bo u mnie miały te duchy i troszkę kombinowałem ze swoimi nazwami dla moich, ale we wcześniejszych wersjach aplikacji Mój FunBox nie było kompatybilności pomiędzy nazwami w appce i w panelu rutera. Teraz, moim zdaniem, jest ok.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@bronzub zarówno miały adres MAC (te moje z przeszłości), jak i nie miały (te fikcyjne). Od dłuższego czasu nie ma tych "duchów" wcale, zdaje się że ta czerwcowa aktualizacja FB 6 rozwiązała problem.

@Kamas21  jaką masz wersję softu FB 6?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 128
  • 469
  • 1

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

 SGF6-pl-01.07.11.17_20.04.16, o to chodzi? Myślę, że wersja najnowsza przynajmniej technik przed wgrywaniem sprawdzał jaka jest najnowsza wersja zanim coś tam wstukał. 

Czyli w zasadzie do końca nie wiadomo co to jest, rozumiem, że mam po prostu to urządzenie usunąć z mojej sieci, tak? Zrobić jakiś reset urządzenia czy coś, czy na razie nic i czekać? Zmieniać hasło do wi-fi? Może to lekka paranoja :), ale szczerze nigdy nie lubię takich numerów, że nie wiem co jest grane 🙂

Tak jak pisałem nie ma żadnej opcji by było to jakieś moje urządzenie dawniej podłączone, albo jakiekolwiek inne, bo w domu nie mam nic innego co się łączy przez wi-fi, jedynie xiaomi mi box i telefon, ale to wszystko mi się wyświetla.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Funbox 2.0 i nieznane urządzenie po kablu

@Kamas21  tak, o to chodzi, z tym że soft który posiadasz jest z maja 2021, a nowszy z czerwca 2022 ma nr SGF6-pl-01.97.11.17_20.04.16 i na ten soft musisz zaczekać (idzie on partiami według numerów seryjnych i aktualizuje modem "z automatu"). Te "duchy" po dłuższym czasie same znikają z systemu, nie ma sensu się tym zbytnio przejmować.