Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 22
  • 0

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

Witam,

Mam problem z WiFi 2.4GHz. Do rutera miałam podpięty pendrive 64Gb i wszystko było ok. W momęcie zmiany pendrive na dysk przenośny ssd 128Gb, WiFi 2.4GHz wyłącza się. Co może być powodem takiego stanu rzeczy i czy da się to rozwiązać? Nie chce wracać do pendrive ze względu na prędkości przesyłania danych. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53501
  • 621

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

@Monika56Wiem, że to zabrzmi dziwnie, ale spróbuj wyekranować przewód folią aluminiową. Tak na testy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

24 ODPOW. 24

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2087
  • 7669
  • 31

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

Kabelek od dysku sieje i przeszkadza. Było już o tym na forum i były linki podane do stronki Intela omawiającej ten problem. Może droższy kabel pomoże? Taki w oplocie metalowym.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 22
  • 0

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

Dzięki za odpowiedź. W takim razie poszukam więcej informacji na ten temat na forum. 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2397
  • 9927
  • 85

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

Cześć @Monika56 

Przesyłam Ci linka do  tematu FUNBOX 6 i dysk USB https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/FUNBOX-6-i-dysk-USB/td-p/251407

W tym wątku też był podobny problem  z WIFI 2,4 GHz po podłączeniu dysku

Zerknij do niego może okaże się przydatny

Pozdrawiam 🙂


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 22
  • 0

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

Bardzo dziękuję 😊


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53501
  • 621

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

@Monika56Wiem, że to zabrzmi dziwnie, ale spróbuj wyekranować przewód folią aluminiową. Tak na testy


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1687
  • 8297
  • 64

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd


@agat13napisał(-a)

@Monika56Wiem, że to zabrzmi dziwnie, ale spróbuj wyekranować przewód folią aluminiową. Tak na testy


Wcale nie tak dziwnie, chociaż efekty mogą być odwrotne do zamierzonych. https://forums.raspberrypi.com/viewtopic.php?t=258004


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13028
  • 53501
  • 621

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

@SamotnickCzyli ekran będzie anteną...dlatego proponuję testy. Jakiekolwiek działanie jest lepsze od jego braku.Dzięki za cenne informacje na temat


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1687
  • 8297
  • 64

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

@agat13 Autor informował, że dopiął się do masy więc może było oki.

PS. Ja się nie odważyłem robić testów ze swoją „siejącą” kieszenią. Też muszę poszukać lepszego przewodu. Tak wyglada i zakłóca mysz oraz klawiaturę BT:

IMG_6276.jpeg


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2087
  • 7669
  • 31

FunBox 6 brak WiFi 2.4GHz, a dysk ssd

@Pablo5nie czyta tekstów, które linkuje. Tam nie ma nic pomocnego. To o czym ja pisałem jest tutaj: https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Funbox-6-brak-internetu-dla-niektorych-urzadzen-po-podlac... , wraz z linkiem do tekstu od Intela podrzuconym przez kolegę @agat13 (tu koryguję siebie: link nie do stronki Intela a do tekstu od Intela na stronce www.usb.org). Koleżance prawdopodobnie ta lektura się nie przyda, dlatego pozostaje jedynie propozycja zastosowania ekranowanego kabelka.