Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

FB6 + Fritzbox7490+ voip

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 25
  • 0

FB6 + Fritzbox7490+ voip

Mam pytanie do tej pory w domu wifi oraz Voip ogarnia mi w domu Fritzbox 7490. Proszę o pomoc,jak mogę podłączyć w/w router do FB6?

dlaczego chcę dublować? nr Voip to stary nr z TP, mam do niego (od ponad 40 lat) sentyment. Czy istnieje możliwość przeniesienia nr Voip na powrót do Orange? ale jak się dowiedziałem Do FB6 podepnę tylko słuchawkę telefoniczną przewodowo. a tu jest właśnie przewaga Fritzboxa że ogarnia mi to bezprzewodowo dedykowaną do tego słuchawka Fritz!Fon MT-F.  

Dlatego potrzebuję podpiąć stary Router Do FB6. Router ten można też przełączyć aby był chyba też wzmacniaczem sygnału. Czy to co przedstawiłem da się ogarnąć ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

FB6 + Fritzbox7490+ voip

@Laik2 

Dostaniesz FB6 obowiązkowo. Jeśli się wystarczająco uprzesz to dostaniesz też ONT. Jeśli bierzesz też IP TV to dostaniesz do tego dekoder, najlepiej w Twojej sytuacji 4k Stream (aka DV8555 Shenzhen), na Android TV. Inne dekodery wymagają dość specyficznej konfiguracji rutera, i bardzo mało jest opisów udanych prób konfiguracji własnych ruterów pod IP TV.

 

To wszystko dostaniesz (za odpowiednią opłatą), obowiązkowo.

 

Co dalej z tym zrobisz to już Twoja sprawa.

Teoretycznie da się skonfigurować to tak, żeby FB6 nie był potrzebny. Jeśli się uda, to chowasz go do pudełka i odkładasz do szafy. Nie sprzedajesz, bo nie jest Twój. Będziesz go kiedyś musiał zwrócić. Może też służyć jako rozwiązanie awaryjne. To zapewne byłaby konfiguracja dla Ciebie najbardziej pożądana, ale nie ma 100% pewności że sobie poradzisz z konfiguracją. Oczywiście, kiedy już będziesz miał działającą usługę, chętnie w tym pomożemy, ale wiesz jak to jest: trudno ręczyć za coś czego się nawet w rękach nie miało.

Inne opcje konfiguracji, w tym taka z obydwoma ruterami na raz, też są możliwe, ale chyba nie ma sensu na razie się nad tym zastanawiać.

Co do bezprzewodowości telefonicznej Fritza to on ma po prostu wbudowany telefon, a słuchawka jest podłączana w protokole DECT. Wątpię żeby tę słuchawkę dało się wykorzystać z inną "bazą" DECT, niż ta wbudowana we Fritza (mogę się mylić), ale to nie przeszkadza w użyciu innego telefonu w tej samej technologii z FB - po prostu do gniazdka podpinasz bazę DECT i z nią parujesz słuchawki bezprzewodowe. Sam mam taką konfigurację, z pięcioma słuchawkami rozrzuconymi po całym domu i działa to bez zarzutu. Ale myślę, że do tego tematu będzie czas się zabrać, kiedy ogarniesz podstawową konfigurację sieci i zdecydujesz się na konkretną topologię.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 ODPOW. 18

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

FB6 + Fritzbox7490+ voip

@Laik2 

FB6 ma gniazdo telefoniczne. Jeśli przeniesiesz numer do Orange to możesz tam podłączyć dowolny telefon analogowy.

Poza tym każdy VoIP można obsługiwać ze smartfona.

Co do konfiguracji Fritza w kaskadzie to odradzam. Więcej kombinacji niż pożytku.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12996
  • 53364
  • 620

FB6 + Fritzbox7490+ voip

@Laik2  nie dopowiedziałeś najważniejszego: migrujesz z DSL na FTTH. Nie pogodzisz voipa, a przynajmniej niełatwo. Dalej, to dwa routery....

Za mało danych podałeś. Jaka oferta, czy masz zamówioną IPTV, jakie masz odbiorniki wifi i obszar do pokrycia? 

Można go ustawić w trybie AP i podłączyć VoIP do FB lub spróbować zostawić logowanie na Fritz-u

Trzeba założyć FTTH i pokombinować bo VoIP można podłączyć do kilku urządzeń 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1646
  • 8158
  • 64

FB6 + Fritzbox7490+ voip

Twój router obsługuje telefonię VoIP więc powinno się udać skonfigurować taką usługę w Orange. Najlepiej byłoby podpiąć go do ONT. Czy możesz sprawdzić w konfiguracji możliwość ustawiania VLANów na porcie WAN?

Edyta: Mam, można ustawić VLAN https://en.avm.de/service/knowledge-base/dok/FRITZ-Box-7272-int/1167_Setting-up-the-FRITZ-Box-for-us...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

FB6 + Fritzbox7490+ voip

@Laik2 

Jeśli faktycznie migrujesz z miedzi na światłowód, to w ramach pakietu Love masz zawsze VoIP, obowiązkowy. Kwestia przeniesienia numeru może być zadaniem dla salonu. Da się to zrobić.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 25
  • 0

FB6 + Fritzbox7490+ voip

Wiem że  FB6 ma gniazdo rj 11 czyli telefoniczne, ale jak napisałem posiadam dedykowany telefon bezprzewodowy do Fritz boxa, ....po przewodzie to mam gdzieś w piwnicy telefon jeszcze z obrotową tarcza numeryczną 😉

Interesuje mnie rozwiązanie bezprzewodowe do telefonu domowego, jak to ogarnąć?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

FB6 + Fritzbox7490+ voip

@Laik2 

VoIP skonfigurujesz bez problemu na smartfonie.

Są też telefony DECT.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 25
  • 0

FB6 + Fritzbox7490+ voip

hmn za dużo dla mnie niezrozumiałych rzeczy 🙂 wybacz jestem laikiem

do domu do tej pory internet i tv doprowadzony przewodem antenowym ( oczywiście wczesniej sygnał rozdzielony na tv i net, koncentryk w router operatora i z niego tzw skrętką pod progmawowalny WAN do FritzBoxa.

w domu parę telefonów gsm , komputer ( windows), tablet ( android), oraz tv który otrzymuje sygnał przewodem antenowym , a dekodowanie sygnału poprzez kartę cam . Smart tv poprzez wifi.

Sam Fritzbox 7490 jest genialnym jak dla mnie urządzeniem bo może pobierać sygnał z dsl, z rj45, ma w sobie progmawowalną bramkę voip oraz wiele innych rzeczy które są dla mnie obce. mimo prawie 8 lat dalej aktualizacje ( ostatnia w październiku) systemu oraz genialna intuicyjna aplikacja do zarządzanie 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 25
  • 0

FB6 + Fritzbox7490+ voip

Mnie chodzi o podłączenie fizycznej bezprzewodowej słuchawki niezależnej od aplikacji w telefonie gsm


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

FB6 + Fritzbox7490+ voip

@Laik2 

Skoro jesteś zadowolony to czemu zamieniasz?

Smartfon jest bezprzewodowy i fizyczny, klient VoIP nie korzysta z GSM. Telefony DECT też są bezprzewodowe. Odpowiadam na Twoje pytania. Jeśli coś jest niejasne to napisz co. Jest też pole do wyszukiwania...

PS. Jeśli pytasz jak skonfigurować tego Fritza pod FB to odpowiedź jest taka że nie warto zmuszać rutera do DSL do pracy z FTTH. Pewnie da się jakoś wykorzystać np. bramkę VoIP, ale bez dostępu do sprzętu nic konkretnego nie da się doradzić. Teoretycznie powinno dać się zastąpić FB tym Fritzem, ale trzeba się postarać o ONT i pobawić w konfigurację. Można tez połączyć je jeden za drugim i coś tam może działać, ale trzeba by to odpowiednio skonfigurować. Nie przeczę, to jest fajny sprzęt, ale jednak głównie pod DSL.