Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 142
  • 744
  • 2

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?

To że Twoje urządzenia nie mają wifi6 nie znaczy, że w przyszłości ich nie zmienisz. A wydaje mi się że będzie to szybsza wymiana niż sam router, więc jak najbardziej szedłbym już w wifi6. I jak już wyżej zostało napisane, jeśli ma być dobry zasięg wifi i bez problemów to mesh.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?

 Już zamówiłem TP-Link AX10 . Za 3 dni się okaże czy jest on lepszy od FB3 .


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1742
  • 8498
  • 65

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?


@abcdnapisał(-a)

 Już zamówiłem TP-Link AX10 . Za 3 dni się okaże czy jest on lepszy od FB3 .


Musisz pamiętać, że to też jest budżetowe urządzenie. Najważniejsze aby nie wymagał restartu co pewien czas - pod tym względem FB3 jest bardzo dobry, chociaż to może być zasługą restartów (mój zazwyczaj się przekręca) podczas zmian adresu IP.

OT: Wziąłeś usługę z TV?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?

Na razie usługa jest bez tv , bo dopiero w połowie listopada minie 12 m-cy umowy z satelitarną tv . A wtedy mogę przejść na tv kablową .

A czy router tplink-a nie da się skonfigurować pod IPTV  ?

Widzę w jego instrukcji obsługi , że jest w nim taka opcja ....


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13162
  • 54075
  • 636

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?

@abcdOpcja jest, a przekonasz się sam..uważam, że będzie to trudne


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1742
  • 8498
  • 65

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?

@abcd Chyba lepiej byś zrobił zostawiając FB3 jako router (z wyłączonym WiFi) i zainwestował w dodatkowe AP lub, jeżeli nie masz lub nie chcesz ciągnąć przewodów, w system mesh. Wtedy podłączysz dekodery przewodem do FB3 lub poprzez wbudowane w niego WiFi. Mesh czy AP wrzucasz na oddzielne kanały i nic się nie gryzie.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5519
  • 22371
  • 184

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?


@abcdnapisał(-a)

Na razie usługa jest bez tv , bo dopiero w połowie listopada minie 12 m-cy umowy z satelitarną tv . A wtedy mogę przejść na tv kablową .

A czy router tplink-a nie da się skonfigurować pod IPTV  ?

Widzę w jego instrukcji obsługi , że jest w nim taka opcja ....


Ano opcja jest, nawet wygląda dość przekonywająco. Ale jeśli chciałbyś używać dekodera do którego dosył jest z LAN operatora protokołem multicast, (czyli Sagem IWU200 lub Samsung ICU100, IMHO teraz innych nie dają do FTTH), to spodziewaj się problemów, ponieważ na wejściu takiego dekodera musi pojawić się sygnał z trzech różnych VLAN: 35, 838 i 839 (w tym ostatnim jest multicast). Jeśli twój ruter nie umożliwia wystawienia wszystkich tych VLAN na jednym porcie to będzie problem, nie do przejścia bez dodatkowego sprzętu. 

Natomiast dekoder Shenzhen DV8555 (znany też jako Stream 4k) ma dosył realizowany przez internet, zwykłym protokołem unicast, więc wystarczy mu VLAN 35, tzn. to, co i tak musisz skonfigurować. Nie ruszasz wtedy w ogóle opcji telewizyjnych i działa.

Dlaczego mógłbyś chcieć np. ICU100? Bo to jedyny dekoder umożliwiający nagrywanie. Dlaczego mógłbyś chcieć IWU200? Bo ma HDR i dosył audio bywa w formacie wielokanałowym. Stream 4k nie dostaje w IP TV dźwięku wielokanałowego w ogóle, i nie ma wsparcia dla nagrywania lokalnego. Różnic jest oczywiście znacznie więcej. Jeśli coś specyficznie chcesz wiedzieć to pytaj.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?

No i jest problem ; podłączyłem godzinkę temu nowy router TP;LINK AX 10 . Wszedłem w konfigurator pierwszego połączenia i po wypełnieniu wszystkich opcji jest tylko status ŁĄCZENIE i tyle .

Połączenia zer światem nie ma  , z laptopem - jest .

W tym routerze nie ma obok nazwy użytkownika i hasła pola VLAN TAG

w które mógłbym wpisać liczbę 35 ! Jest natomiast taka opcja jak na dołączonym screenie i tam jest IPTV/VLAN  , ale nie wiem co tam gdzie wpisać by nastąpiło połączenie .

 

Zrzut ekranu 2023-08-29 155712.jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13162
  • 54075
  • 636

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?

@abcdMasz aktywne IPTV? Na starym loginie?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Czy znajdę jakieś lepsze urządzenie do Wi-Fi, niż Funbox 3?

Niee ....

Przed chwilą znów podłączyłem tplinka VR 300  i połączenie działa .

A na tym nowym tplinmku AX 10 nie chce połączyć .

Dlaczego ?