Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy do własnego routera za ONT jest potrzebna jakaś większa konfiguracja, aby telewizja działała?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 56
  • 0

Czy do własnego routera za ONT jest potrzebna jakaś większa konfiguracja, aby telewizja działała?

Nie chodzi o to, że on cały jest bridgem tylko wyjście IPTV działa jako bridge i dlatego nie potrzeba mu większych ustawień bo w zasadzie porty oznaczone dla IPTV i ustawione jako bridge przenoszą wszystko co wleci.

Jest natomiast inna kwestia. Po lekturze jakże znakomitego i zapewne większości tu użytkowników znanego topicu, czyli tego:

https://trzepak.pl/viewtopic.php?t=51177

zaczynam dochodzić do wniosku, że nawet dość zaawansowane routery jak choćby TP-Link Archer AX72 nie dadzą rady. Za dużo dość szczegółowych ustawień dla portów. Podejrzewam, że nawet prostym switchem jak choćby mój TP-Link TL-SG108E, którego mam w sieci też nie da sobie rady.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Czy do własnego routera za ONT jest potrzebna jakaś większa konfiguracja, aby telewizja działała?

@matrix0606 

Dzięki za przemyślenia. Ale jeszcze lepiej jakbyś pokazał co rozumiesz przez ten bridge. IMHO to jest IGMP proxy, a nie żaden bridge ale chyba mijamy się jeśli chodzi o terminologię. Dlatego lepiej byłoby gdybyś swoje przemyślenia poparł zrzutami ekranu z konfiguracją rutera.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 56
  • 0

Czy do własnego routera za ONT jest potrzebna jakaś większa konfiguracja, aby telewizja działała?

Router na stałe nie gości w mojej sieci bo nie jest mi potrzebny. Jak go przyniosę to wrzucę w sieć i pokażę o co mi chodzi.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 56
  • 0

Czy do własnego routera za ONT jest potrzebna jakaś większa konfiguracja, aby telewizja działała?

Proszę bardzo zrzut ekranu.

Owszem, wyżej jest IGMP, ale jak widać poniżej jest:

IPTV - włącz

Tryb - Bridge

"Ciekawostka" jest taka, że jak się podłączę kompem na porty LAN3 lub LAN4 to nie ma internetu, więc pewnie zostały tam odfiltrowane pakiety VLAN dla IPTV bez VLAN 35 (jeśli dobrze pamiętam).

 

tryb bridge dla IPTV.png

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22120
  • 181

Czy do własnego routera za ONT jest potrzebna jakaś większa konfiguracja, aby telewizja działała?

@matrix0606 

Chciałbym się upewnić. Nie ma internetu a dekoder TV ICU100 działa normalnie na gniazdkach 3 i 4?

Z ciekawości: gdybyś wyłączył opcję IPTV a zostawił IGMP Proxy, to wtedy dekoder w podsieci nie działa?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 56
  • 0

Czy do własnego routera za ONT jest potrzebna jakaś większa konfiguracja, aby telewizja działała?

Właśnie dokładnie, nie ma netu a ICU100 działa poprawnie na tych portach.
Jutro sprawdzę z tym wyłączeniem IPTV i pozostawieniem IGMP


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 21
  • 56
  • 0

Czy do własnego routera za ONT jest potrzebna jakaś większa konfiguracja, aby telewizja działała?

Dodatkowo mimo nie posiadania ONT a jedynie FB6, zacząłem testować ustawienia Switcha TP-Link TL-SG108E pod kątem ustawień pokazanych w linku poniżej

https://trzepak.pl/viewtopic.php?t=51177

 

Wedle ustawień z mojego screena na pewno na portach 7 i 8 nie ma internetu. Niestety nie ma też na porcie 6 mimo ustawień pod internet (VLAN 35). Prawdopodobnie dlatego, że port 6 należy również do VLAN'a 839. Nie sprawdzałem jeszcze czy z tych portów jest IPTV dla ICU100 i 4kStream.

 

ustawienia TL-SG108E.png

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał