Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy ONT w Orange są znowu dostępne?

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 327
  • 1

Czy ONT w Orange są znowu dostępne?

Czy ONT wróciły do łask i są ponownie dostępne?

 

 

_______________

*Post wydzielony z tematu "ONT w Orange" - moderator Wojciech.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Czy ONT w Orange są znowu dostępne?

@shevchenko_1987  tylko dla nowych instalacji usługi światłowodu 

Zamówienie w trakcie trwania jest niemożliwe. Nawet przy płatnej asyście...:) 

Może warto dopisać, że i dla nowych trzeba to zgłosić wcześniej, już na etapie zamówienia usługi, bo później mogą być problemy, gdy technik nie będzie miał przy sobie tego ONT. Warto też uzasadnić konieczność instalacji dodatkowego konwertera.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

17 ODPOW. 17

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy ONT w Orange są znowu dostępne?

@shevchenko_1987 trzeba się dopytywać na infolinii, czacie. Może uda się dostać do nowej umowy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

Czy ONT w Orange są znowu dostępne?

@shevchenko_1987  tylko dla nowych instalacji usługi światłowodu 

Zamówienie w trakcie trwania jest niemożliwe. Nawet przy płatnej asyście...:) 

Może warto dopisać, że i dla nowych trzeba to zgłosić wcześniej, już na etapie zamówienia usługi, bo później mogą być problemy, gdy technik nie będzie miał przy sobie tego ONT. Warto też uzasadnić konieczność instalacji dodatkowego konwertera.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 327
  • 1

Czy ONT w Orange są znowu dostępne?

Generalnie sprawa ma się tak... Zastanawiam się nad wzięciem pakietu Orange Love (światłowód + tv + abonament komórkowy).

 

W chwili obecnej mam podłączoną usługę światłowodu od innej konkurencyjnej firmy. W mieszkaniu mam skrzynkę (miejsce gdzie znajduje się modem + wejście światłowodu od obecnego providera oraz gniazdko Orange ze światłowodem, które jest już zamontowane). Chciałbym, aby w tej skrzynce zamontowano mi ONT i podłączono kabel ethernet, który biegnie do gniazdka w salonie, a z niego podpiąłbym Funboxa. Nie chciałbym żeby technik ciągnął mi kabel po listwach i ścianach przez całe mieszkanie skoro mam już kable w ścianach 😉

 

Czyli z tego co mówicie da się, bo mój przypadek dotyczy nowej umowy.

 

Dzięki za odpowiedzi!


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy ONT w Orange są znowu dostępne?

@shevchenko_1987 powinno się dać, ale przy podpisywaniu umowy trzeba wyraźnie zaznaczyć, że niezbędny jest ONT, ponieważ gniazdko światłowodowe jest w innej lokalizacji niż ma być router.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 327
  • 1

Czy ONT w Orange są znowu dostępne?

Rozumiem, że takie specjalne zamówienie składać wyłącznie w salonie lub poprzez infolinię? Bo na stronie nie widzę takiego pola do zgłaszania uwag przy zamówieniu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy ONT w Orange są znowu dostępne?

@shevchenko_1987 jeżeli brak dodatkowego zaznaczenia o potrzebie ONT na stronie, to najlepiej infolinia, lub salon.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Czy ONT w Orange są znowu dostępne?

Powiem tak: 2 lata temu przy każdym kontakcie, z kimkolwiek na okoliczność instalacji, trułem o ONT. Zamówienie na infolinii - "ale ma być ONT". Technik dzwoni, że przyjedzie - "ale miej pan ONT". Ekipa przyjechała - "macie ONT?". Mieli. Mam.

 

PS:

... i jeszcze: instalują, zestawiają graty, sprawdzają, dzwonią na helpdesk i mówią: "ale ONT+FB nie uciągnie 1Gb. Tylko 600.". Ja: "nieprawda!". Oni: "dobra podłączymy, ale reklamacja nie przysługuje". Sprawdzają speedtest swoim lapkiem: "No rzeczywiście jest więcej, 720. Ale widzisz pan, tylko 720!". Ale ten ich lapek taki mizerny, więc sprawdzam moim: 920Mbps.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 94
  • 327
  • 1

Czy ONT w Orange są znowu dostępne?

Czyli robią wszystko by uprzykrzyć życie i wybrać jedyną słuszną opcję. Pójdę na dniach do salonu i zobaczę co będą mówić. Jak nic nie wskuram to pozostanie walka na infolinii. 😉 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

Czy ONT w Orange są znowu dostępne?


@shevchenko_1987napisał(-a)

...

W chwili obecnej mam podłączoną usługę światłowodu od innej konkurencyjnej firmy. W mieszkaniu mam skrzynkę (miejsce gdzie znajduje się modem + wejście światłowodu od obecnego providera oraz gniazdko Orange ze światłowodem, które jest już zamontowane).

...

Czy to znaczy że masz dwa różne światłowody doprowadzone? I jeden na pewno jest własnością Orange? Dopytuję się, bo jeśli światłowód jest czyjś inny niż Orange, to ONT jest dostarczony przez operatora światłowodu i jest obligatoryjny. Walka o ONT dotyczy tylko własnej infrastruktury Orange.