Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak połączenia z internetem po wifi i po kablu na laptopach.

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Brak połączenia z internetem po wifi i po kablu na laptopach.

Posiadam światłowód orange z routerem Funbox 6. Od początku posiadania światłowodu internet w laptopie miałem doprowadzony po kablu ethernetowym i nigdy nie było problemów z połączeniem. Po odpaleniu laptopa, restarcie lub wybudzeniu z uśpienia internet był dostępny od razu,  tak samo przy połączeniu przez wifi, które akurat w laptopie wykorzystywalem rzadko.

Teraz pojawiły się następujące problemy.

Po odpaleniu laptopa system pokazywał brak połączenia z siecią. W ustawieniach sieci stan połączenia głównie pokazuje: sieć niezidentyfikowa,  trwa identyfikowanie i raz na jakiś czas pokaże nazwę sieci pezez sekundę i tak w kółko. Laptop widzi dostępną sieć wifi natomiast przy połączeniu się z nią też pokazuje brak internetu. Wykonanie restartu routera przyniosło połowiczny rezultat tj. przywrócenie połączenia internetu po kablu natomiast z bardzo dziwnym zachowaniem się sieci - brak ładowania niektórych stron jakby prędkość internetu była bardzo niska, lecz test prędkości po zalogowaniu do Funboxa pokazywał normalne wartości (speedtest odpalony przez przeglądarkę nie chciał się odpalić a taka główna strona YouTube bez problemu). Kolejne resety routera przynosiły taki sam rezultat dopiero przywrócenie routera do ustawień fabrycznych pomogło. Podczas gdy laptop był już normalnie podłączony do sieci został on uśpiony i wybudzony po paru godzinach ponownie bez internetu. Połączenie z siecią a raczej jego brak wyglądało tak samo jak opisałem wcześniej i dalej powtórka z rozrywki z restartem lub przywracaniem ustawień.

Sprawdzałem na wszystkich wyjściach ethernet na routerze i na każdym jest to samo zachowanie. Reset karty sieciowej nie pomógł. Dodatkowo wykonałem "crosschek" z dwoma innymo laptopami i na każdym z nich jest to samo - brak internetu po wifi i ciągła próba identyfikacji sieci. 

Co lepsze w trakcie gdy są problemy z internetem na laptopie po wifi i po kablu wszystkie urządzenia mobilne typu smartfony czy tablety połączone z siecią wifi działają poprawnie...

Dodatkowo w domu mam jeszcze extender wifi połączony z tym routerem i łącząc się przez niego po internet normalnie działa mimo tego że jak łącze się bezpośrednio z wifi routera dostaję komunikat o braku internetu....

Z takim zachowaniem internetu jeszcze się nie spotkałem więc proszę o pomoc i wskazówki do rozwiązania tego problemu. 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Brak połączenia z internetem po wifi i po kablu na laptopach.

no właśnie, diagnostykę trzeba rozpocząć od uproszczenia i odłączenia wszelkich dodatków. Czyli od tego, z czym nam technik demonstruje sukces na speedteście: jeden jedyny laptop podłączony kabelkiem do funboksa. A potem podłączać krok po kroku resztę i łapać kiedy się psuje.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53346
  • 620

Brak połączenia z internetem po wifi i po kablu na laptopach.

@Kg0700  jedyną rozsądną wskazówką jest wymiana Funboxa na inny 

Zgłoś uszkodzenie jutro rano i wymień w salonie 


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1639
  • 8126
  • 64

Brak połączenia z internetem po wifi i po kablu na laptopach.

@Kg0700 Sprawdź za pomocą polecenia nslookup jak działają DNSy których używasz. Może być różnica w zachowaniu urządzeń jeżeli FB jest ustawiony do pracy jednocześnie z IPv6 i IPv4, ponieważ w zależności od urządzenia, będzie ono używało innych serwerów DNS (czwórkowych albo szóstkowych).

 

Napisałeś również, że z extendera jest dobrze. Jeżeli ten extender jest połączony przewodem ethernet i działa w trybie routera to może oferować inne serwery nazw, na przykład od Google. Porównaj ustawienia sieciowe (ipconfig /all) na komputerze podłączonym do FB i do extendera.

 

________________
* Scaliłem wpisy – moderator Michał


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Brak połączenia z internetem po wifi i po kablu na laptopach.

Extender jest połączony z routerem po wifi


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 95
  • 338
  • 0

Brak połączenia z internetem po wifi i po kablu na laptopach.

Nie znam dokładnie działania repeatera od Orange, ale z opisu wynika,, że możesz mieć w sieci 2 serwery DHCP. Zostaw tylko 1 router brzegowy w sieci, który rozdaje IPki i sprawdź, czy kompy się łączą.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2082
  • 7661
  • 31

Brak połączenia z internetem po wifi i po kablu na laptopach.

no właśnie, diagnostykę trzeba rozpocząć od uproszczenia i odłączenia wszelkich dodatków. Czyli od tego, z czym nam technik demonstruje sukces na speedteście: jeden jedyny laptop podłączony kabelkiem do funboksa. A potem podłączać krok po kroku resztę i łapać kiedy się psuje.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Brak połączenia z internetem po wifi i po kablu na laptopach.

@pirenej Dzięki za podpowiedź! Po odłączeniu extendera od zasilania wszystko zaczęło działać poprawnie :).


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12994
  • 53346
  • 620

Brak połączenia z internetem po wifi i po kablu na laptopach.

@Kg0700  jaki to jest extender?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1639
  • 8126
  • 64

Brak połączenia z internetem po wifi i po kablu na laptopach.


@agat13napisał(-a)

@Kg0700  jaki to jest extender?


Zepsuty.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 14
  • 0

Brak połączenia z internetem po wifi i po kablu na laptopach.

@agat13 TP-LINK TL-WA855RE WiFi 300Mbps

Normalnie ten extender jest połączony kablem ze switchem od kamer IP (wiem, dziwne rozwiązanie). Z tego co już się zdążyłem dowiedzieć to tuż przed pojawieniem się problemu od extendera został odłączony switch i zamiast niego podpięty został na chwilę laptop.
Po pononwym wpięciu extendera do gniazdka wszystko zaczęło chodzić tak jak wcześniej. Na 99% stawiam, że źródłem problemu było podpięcie laptopa do extendera po kablu.