Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

ROZWIĄZANE

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22166
  • 181

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

Rozumiem co piszesz, i wygląda to na magię.

Ale kabel i tak powinien spiąć się na 1Gbps, nie na 100Mbps bo może brakować pasma na wszystko.

PS. Połączenie ruter-dekoder będzie tylko 100Mbps, bo karta w IWU200 tylko tyle daje, ale połączenie między ruterami i tak powinno być na pełnej szybkości.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 38
  • 0

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

Router asusa jest upośledzony i ma tylko albo aż 100/100 na wejściu/wyjściu i nie wiem czy kupienie czegoś lepszego nie rozwiąże problemu

 

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22166
  • 181

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja


@Flachanapisał(-a)

Router asusa jest upośledzony i ma tylko albo aż 100/100 na wejściu/wyjściu i nie wiem czy kupienie czegoś lepszego nie rozwiąże problemu

 


To w ogóle nie powinieneś go brać pod uwagę w tej roli. Switch wbudowany w ten ruter może np. głupieć wobec multicastu, ograniczasz też sobie poważnie dostępne pasmo. Generalnie nie warto się w to bawić. Lepiej kupić coś nowocześniejszego. Na szybko możesz też wcisnąć tam jakiś zewnętrzny swich między rutery - jest duża szansa, że to by pomogło (ale to też wiązanie buta dżdżownicą).


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1710
  • 8375
  • 64

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

@Flacha Multicast może wchodzić na WiFi i kłopot gotowy. Czy jakoś konfigurowałeś Asusa pod IPTV. IGMP jest włączone?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 38
  • 0

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

@Samotnickustawienia domyślne z trybu AP, IGMP off jest

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5499
  • 22166
  • 181

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

@Flacha 

Zdecydowanie lepiej żeby IGMP było "on", przynajmniej w teorii.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1710
  • 8375
  • 64

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

@Flacha Włącz IGMP. Podłącz drugie urządzenie do switcha i zaobserwuj zachowanie diod przy włączony i wyłączonym IGMP (oczywiście kiedy działa odtwarzanie na IWU).


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 38
  • 0

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

Rozumiem że mam to włączyć dla obu pasm?


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1710
  • 8375
  • 64

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

@Flacha Nie wiem jak wyglada konfiguracja IGMP na tym Asusie. Sam protokół IGMP nie ma jako taki sensu w przypadku WiFi ale tutaj chodzi aby ruch multicastowy szedł tylko tam (na konkretny port switcha) gdzie powinien.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 38
  • 0

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

Jeśli chodzi o ustawienia „profesjonalne” to wyglądają one jak na zdjęciu. Jeśli chodzi o konkretny port LAN to nie mogę zrobić nic 


IMG_9488.jpeg