Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 38
  • 0

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

Witam, posiadam router funbox 3.0 na piętrze(tutaj bez problemów) i pociągnięty kabel z niego kabel do drugiego routera Asus RT-AC750 który stoi na parterze połączenie LAN-WAN. Do drugiego routera(asus) podpięty jest kablem dekoder od telewizji oczywiście LAN-LAN. W momencie uruchomienia dekodera w celu obejrzenia czegoś w TV automatycznie pasmo 2.4 GHz jest blokowane/wycinane z internetu tak że nawet nie można się z nim połączyć natomiast pasmo 5 GHz działa bez problemu również z tego samego routera(asus) a funbox nie jest w żaden sposób naruszony. Próbowałem też ze starszym routerem Tp-link'a obsługującym tylko pasmo 2.4 GHz lecz skutek ten sam. Miał ktoś podobny problem czy może wie co poradzić w tym przypadku ponieważ pomysły już mi się skończyły a jedyne co mi przychodzi do głowy to to że dekoder rezerwuje dla samego siebie calutkie połączenie internetu na 2.4 GHz przesyłanego do routera mimo iż jest po kablu.

 

 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1628
  • 8099
  • 63

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

@Flacha Włącz IGMP. Podłącz drugie urządzenie do switcha i zaobserwuj zachowanie diod przy włączony i wyłączonym IGMP (oczywiście kiedy działa odtwarzanie na IWU).

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12990
  • 53324
  • 619

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

@FlachaJaki to dekoder i czy ma podłączony dysk zewnętrzny? Jeśli ma, wyłącz dysk na testy...


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 38
  • 0

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

@agat13 Dekoder to IWU 200 jedyne co ma podpięte to zasilanie i skrętkę nic więcej

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

Czy ten Asus daje się ustawić jako AP? Jeśli nie ma takiej opcji w konfiguracji, to powinieneś go użyć bez podłączania portu WAN i z wyłączonym DHCP. Masz najprawdopodobniej jakiś konflikt adresacji i stąd IMHO problemy.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12990
  • 53324
  • 619

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

@Flachaodepnij drugi router i wyłącz go z zasilania, podłącz kabel bezpośrednio do dekodera, zweryfikuj czy dekoder działa i czy wycinane jest pasmo 2,4


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 38
  • 0

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

Próbowałem z automatycznej dla konfiguracji AP bo ma taki tryb i też efekt ten sam

 


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 38
  • 0

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

@agat13pasmo 2.4 wycina tylko na dodatkowym funbox nie ma żadnych problemów z internetem lecz zauważyłem że niezależnie czy idzie przez drugi router czy nie to na funboxie z tyłu miga tylko zielone światełko bez pomarańczowego przy portach lan

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12990
  • 53324
  • 619

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

@FlachaZerknij na wifiAnalyzerze (apka na androida) co się dzieje z pasmem. Czy tylko wycina transmisję, czy znika ogólnie ta częstotliwość i jest niewidoczny nadajnik 2,4 z drugiego routera

Odsuń oba urządzenia na maxa od siebie. Daj dłuższe kable eth (bo rozumiem, że dekoder działa za routerem po LAN (czy może po wifi z niego)?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja


@Flachanapisał(-a)

@agat13pasmo 2.4 wycina tylko na dodatkowym funbox nie ma żadnych problemów z internetem lecz zauważyłem że niezależnie czy idzie przez drugi router czy nie to na funboxie z tyłu miga tylko zielone światełko bez pomarańczowego przy portach lan

 


No to kabel łączący "rutery" jest do poprawienia.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 38
  • 0

Brak internetu w dodatkowym routerze na paśmie 2.4 GHz kiedy uruchomi się telewizja

@j131Tylko że dopóki nie odpalę dekodera wszystko w drugim routerze bangla bez problemu, oba pasma widzi i da się korzystać z obu