Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przelicznik internetu


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Przelicznik internetu

Witam, mam router i internet 250gb. 

Na aplikacji routera wyświetla mi zużycie 23GB a w aplikacji orange 90GB, dodam że używam go 7dni i trochę zaskoczyło mnie te 90GB. Miał ktoś podobną sytuacje, co z tym zrobić? 

7 ODPOW. 7

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3225
  • 7531
  • 137

Przelicznik internetu

Prawdopodobnie w aplikacji Orange jest poprawne zużycie. Jeśli oglądasz filmy, youtube itp to całkiem możliwe. 

 

Wyloguj i sprawdź ponownie. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18478
  • 52902
  • 716

Przelicznik internetu

@firciz już na NO był podobny temat.

Uważam, że w apce Mój Orange nie zawsze są podawane realne dane pobranych GB. Proponuję tą sytuację zgłosić na infolinii lub czacie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Przelicznik internetu

@firciz  wszystko zależy od tego co robisz w necie,  ja na przykład potrafię zurzyć do 10 giga na dobę i to tylko w telefonie nie licząc stałego łącza w domu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Przelicznik internetu

Zawsze będzie różnica zużycia danych. Inaczej liczy Operator a inaczej Router. Ale ta różnica powinna być max kilkaset MB. Tu ewidentnie błąd jest po stronie apki. Miałem kiedyś podobną sytuację tylko w innej sieci : według apki/i strony było, że zużyłem nie cały 1 GB według routera trochę ponad 30GB.  Wszystko byłoby okey i pewnie bym się z tego cieszył gdyby nie fakt, że korzystam z nielimitowanego pakietu więc prędzej mi zależy na wiedzy ile zużyłem faktycznie do statystyk niż na tym, żeby według operatora mniej gb zużywać gdybym miał ograniczoną ilość gb wtedy bym się cieszył bo miałbym faktyczne większe zużycie a operator by mi z pakietu mniej gb wziął wiec de facto miałbym więcej. Na laptopie wtedy pobrałem 20 GB  + na telefonie obejrzałem pare filmów (7GB) plus trochę speedtestów poleciało . Po kilku mailach do obsługi według niż zużyłem 15GB. Więc dalej błędnie naliczyli. Taką sytuację miałem parę razy. A statystyk robię 2 jedną z apki/strony a drugą z routera i zawsze widzę różnice rzędu kilkaset MB i to jest prawidłowa różnica. Tobie jak widać polecieli w drugą stronę więc zgłosiłbym to im. Co z tym zrobią nigdy nie wiadomo jakoś się na pewno ustosunkują. Polecam też zainstalować sobie program networx on służy właśnie do kontroli zużycia. Można go ustawić odpowiednio który interfejs ma kontrolować np localnie czy wifi czy kabel- czytaj sprawdza zużycie na komputerze. Mozna też ustawić zeby kontrolował router. I wtedy cały ruch zużycie transmisji na routerze widać w tym programie. Codziennie pokazuje ile zużywane jest na bieżąco. Warunkiem jest komputer/laptop z programem włączony jak wyłączysz i w tym czasie będziesz na telefonie cos korzystać to tego zużycia już nie będzie. Ja też na telefonie dziennie zużywam minimum 10gb jak kolega wyżej


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Przelicznik internetu

Zgłosiłam, Pani na infolinii też była w szoku.

Od 8 rano do 16 miałam zużycie 32GB a mnie w domu nawet nie było 🤭 zobaczymy jaką odpowiedź dostanę.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29461
  • 270

Przelicznik internetu

@firciz  a to faktycznie "cuda" się dzieją, tu tylko zgłoszenie i reklamacja, daj znać o efektach.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3225
  • 7531
  • 137

Przelicznik internetu

Tak, koniecznie daj znać.

Ale moim zdaniem, to internet mobilny i nie zdziwię się jak wszystko jest ok. 

 

Mam nadzieję, że się myle i reklamacja będzie uznana. 🙂